5 טיפים לבחירת עורך דין פלילי

5 טיפים לבחירת עורך דין פלילי

לרוב האנשים המחפשים עורך דין פלילי מומלץ עומדים תחת נטל משימה לא פשוטה בכלל. אחרי שמישהו הגיש נגדך תלונה שזאת הפכה להיות תביעה פלילית, אתה בטח מודאג ופוחד מההשלכה על המשך חייך בשנים הבאות. כל מה שאתה צריך לעשות בכדי לזכות בתיק שלך, הוא לבצע שכירת עורך דין אמין ובעל ידע. להלן 5 טיפים לבחירת עורך דין פלילי. בזכות הטיפים האלו תמצא את עו"ד מקצועי שילווה אותך בדרך הטובה ביותר בתהליך.

1. עורך דין פלילי בעל ניסיון

חפש עורך דין בקיא ובעל ניסיון רב לגבי הפשע שביצעת. אם מישהו האשים אותך בעבירה של תקיפה מינית, דאג לחפש עורך דין שיודע לטבל בתיקים מסוג עבירות מין ולהתמודד עם כל האפשרויות העומדות במקרים אלו.

2. בדוק את הרקע החינוכי של עוה"ד

אחד הגורמים המהותיים שיכולים להשפיע רבות על החלטתך הוא הרקע המקצועי והחינוכי של עורך הדין. הכרה חינוכית חשובה יותר מבית הספר הספציפי בו סיים עורך הדין. _הכרה חינוכית משמעותה ההתמחות אותה ביצע עורך הדין, היכן הוא עשה אותה ועד כמה הצליח בכל ההליך.

3. להתרחק מהסנגורים הציבוריים

אי אפשר להכחיש שעורכי דין ציבוריים גובים מחיר זול, (לרוב גם אדם חסר יכולות כלכליות יכול לקבל ייעוץ וליווי סנגוריה ציבורית בחינם). מסיבה זו הם מטפלים בכמה תיקים. בחלק מהמקרים הם גובים תעריפים נמוכים מכיוון שאין להם מספיק ניסיון בטיפול בתיקים ספציפיים. בקשר לזה, זה יהיה נהדר אם תזמין עורך דין פרטי. הם בקיאים יותר מסנגורים ציבוריים ושווים את הזמן והכסף שלך.

4. שמור על סניגור ייעודי

יש משרדי עורכי דין שטוענים שעורכי הדין שלהם בקיאים בטיפול בתיקים פליליים. האמת העצובה היא שכמה מהחברות הללו מקצות זמן מועט בלבד להבין את המקרה. מלבד זאת, בהשוואה לעורכי דין העובדים במשרדים פרטיים, למשרדים מעורבים הכוללים מספר התמחויות אין מספיק ניסיון בתחום החוק הפלילי. במקרה זה, עליכם לבחור בעורך דין שהקדיש את מרבית זמנו לתרגול וטיפול בחוק פלילי. הוא יתן לך סיכוי גבוה יותר לזכות בתיק. זאת בזכות הפעלת כל מרצו והפעלת הכישורים הנדרשים, הטלת ספק בכל האשמה שעומדת נגד החשוד ועל ידי כך הצלחה רבה יותר לזכות בתיק ולצאת גם ללא אשמה פלילית.

5. בדוק האם קיימים דירוגים ומשוב לקוחות

כדי להבטיח שאתה עובד עם עורך דין אמין שיגן על האינטרס שלך, עליך לבחון את הדירוגים והמשוב שלו מלקוחות קודמים שלהם. טיפ זה יעזור לכם למצוא את עורך הדין הטוב ביותר שיוכל לעזור לכם לזכות בתיק.

לסיכום

אם הואשמת בפשע פלילי, עליך להתחיל לחפש את עורך הדין הטוב ביותר. שקול את הטיפים שהזכרנו לעיל כאשר אנו מחפשים עורך דין פלילי שיש לו סיכוי גבוה יותר לזכות בתיק. אל תשכחו כי ייצוג פלילי הוא לא רק הצגה ושמירה על הזכויות של החשוד בפשע, אלא מדובר על דיני נפשות, כניסתו של אדם למעצר יכולה להשפיע לא רק על אורח חייו האישי אלא גם על חיי משפחתו וכל הסובבים אותו.
5 טיפים לבחירת עורך דין פלילי שהצגנו לכם יכולים להיות הטיפים הטובים ביותר שתמצאו, בכל מקרה במקרים כאלו לא כדאי לבחור עורך דין שילווה אתכם רק לפי המחיר שהוא דורש שכר טרחה, אלא לפי המקצועיות והיכולת שלו להתמודד עם האשמות נגדכם.

זמין 24/7