תקיפת בת או בן זוג

תקיפת בת או בן זוג

אם אתם חשודים בעבירה של תקיפת בת או בן זוג יש להכיר בעובדה כי אתם נמצאים אל מול ענישה קשה ומחמירה ביותר.
תקיפת בת זוג היא עבירה אשר יש לבחון את יסודות העבירה לצורך התמודדות נכונה בהליך הפלילי.
תקיפת בת או בן זוג היא אחת מהעבירות עליה המשטרה שמה דגש רב, הכל במטרה למנוע אלימות בהמשך.
הסיבה לכך היא עלייה חדה במקרי הרצח בין בני זוג בשנים האחרונות, לכן בכדי למנוע את הרצח הבא מחמיר מאוד בית המשפט בענישה.
מאותו הרגע בו אתם נמצאים כחשודים במעשה ומובילים לחקירת משטרה, חשוב מאוד לפנות אל עורך דין פלילי מקצועי שילווה אתכם בכל התהליך.

ברגע שעולה הנושא של תקיפת בת או בן זוג, מיד קיים מצב בו אדם מצייר לעצמו סיטואציה בה קיימת אלימות פיזית של גבר כלפי אישה.
לא תמיד כך הדבר, ישנם המון מקרים בהם קיימת אלימות מילולית ולעיתים גם פיזית של נשים כלפי גברים, הסיבה שאנו לא עדים להם מכיוון והם אינם זוכים לאותה במה בתקשורת כמו שזוכה לה אלימות של גברים כלפי נשים.

תקיפה עלולה להסתיים ברצח

רמת האלימות המשפחה צוברת תאוצה במדינת ישראל, קצב העלייה במקרי אלימות הוא מחריד, מכאן כי מקרי אלימות רבים יכולים להגיע במהירות עד לכדי רצח, מערכת המשפט במדינת ישראל עושה הכל בכדי למנוע זאת.
באופן מידי מוציאה צו הרחקה לצד האלים, הענישה יכולה לכלול בתוכה מעבר לצו הרחקה קבוע גם קנסות כבדים מאוד ואפילו עונש מאסר בפועל.

הגדרת תקיפה ע"פ החוק

ע"פ מקרים רבים שנבחנו, אם כי לא קיימת הגדרה מדויקת של תקיפה ע"פ הוק, הסיבה לכך היא שניתן לפרש זאת במספר דרכים ולכן החוק משאיר דברים מסוג אלו "למבחן האדם הסביר", וזאת בכדי לבדוק כל מקרה לעומקו.
מכאן מהניסיון שלנו אנו למדים כי תקיפה היא הפעלת כוח פיזי של אדם כלפי אדם אחר, ללא הסכמה, כל מגע או כוח המהווה פגיעה. (גם דחיפה קלה יכולה להיחשב כאלימות).

באם קיימת תקיפה פיזית קשה יותר (שימוש באלימות קיצונית), סוג העבירה יהפוך להיות תקיפה בנסיבות מחמירות.
במקרים כאלו של תקיפה קיצונית, החוק לא מחייב הצגת הוכחות כי נגרם נזק, אלא מסתפק בכך כי התוקף ביצע את העבירה במטרה לפגוע.

במקרים של תקיפת בת או בן זוג, בתי המשפט נוטים לפסוק בחומרה, לעיתים גם עונשים כפולים מהרגיל, עונשים מסוג זה יכולים לעמוד גם על 5-8 שנות מאסר.

חשוב לציין, בני זוג מחויבים להיות ידועים בציבור בכדי שיוגש כתב אישום מסוג זה, בנוסף רבים התיקים בהם מדובר במקרה בודד שהתרחש באופן חד פעמי, התיק ייסגר.

חובת הדיווח של מוסד רפואי על תקיפת בן זוג

ע"פ החוק, באם הגיע אדם פצוע לקבל טיפול רפואי, ועלה חשש שיש מקום של תקיפה בין בני זוג, מחויב המוסד הרפואי לדווח על כך האופן מידי למשטרה ולגורמי אכיפת החוק.

לאחר מקרים רבים בהם דן משרדינו, יש מצבים קיצוניים בהם יכולים להרשיע אדם גם בגין עדות אחת בלבד.

לכן, במקרה ובו האלימות חצתה גבולות ונזקק אחד מהצדדים לקבל טיפול רפואי, מחויב המוסד הרפואי לדווח למשטרה, הצעד הראשוני שיבוצע הוא מעצר של התוקף למשך 24 שעות, לאחר המעצר יובא התוקף בפני שופט, שם יוחלט האם להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים, או שמא ישוחרר גם למעצר בית.

ברוב המקרים, אדם אשר יובא בפני בית המשפט בעבירת תקיפת בן או בת זוג, יוטל עליו צו הרחקה, אי קיום של צו הרחקה זה נחשב כעבירה פלילית גם בגינה יכול התוקף להיות מואשם.

המציאות במדינת ישראל עי עגומה, מכיוון ואם קיים צו המורה על מעצר בית, או מתן של צו הרחקה, לא קיים חוק המחייב אזיק אלקטרוני, לכן אנו רואים מקרים שנגמרים לצערנו גם ברצח.

האספקט הרגשי במקרים אלו מקבל גם הוא מקום נכבד, המציאות עבור אדם שהותקף ונזקק לטיפול רפואי היא כבדה מאוד, הוא בכל רגע נתון עלול לחשוש לחייו, לאורח החיים שלו, במיוחד נשים הנמצאות במציאות בה היא צריכה להסתתר יחד עם ילדיה במקלט לנשים מוכות.

תקיפת בת זוג השלכות

השלכות על תקיפת בת זוג ברוב המקרים הן כבדות מאוד, בתי הדין רוצים בכל דרך להגן על הקורבן הנפגע, זאת מתוך מחויבות לשמירה על בטחונו האישי. יחד עם זאת רוצים בתי הדין כחלק ממערכת המשפט ליצור הרתעה רבה ולמנוע מקרים כאלו בעתיד.

יחד עם כל אלו, אם מדובר על נאשם ללא עבר פלילי ניתן לסגור את ההליך רק בהליך שיקומי בלבד וללא עונש לש מאסר כלל. גם במקרים בהם מדובר על תקיפה אשר גרמה חבלה של ממש בתי הדין גוזרים עונש של מאסר על תנאי לתקופה קצובה. העונש הצפוי על תקיפת בת זוג משתנה בין מקרה למקרה, מכאן כי אתם נמצאים כחשודים במעשים אלו ייעוץ וליווי נכון ובחינת העבר של הנאשם הם אלו שיכולים לשנות את פני הדברים.

תקיפת בת זוג

ישנם מספר סוגי תקיפות ע"פ חוק הוענשין, תקיפת סתם היא הקלה ביותר מבינהן, יחד עם זאת תקיפת סתם היא עבירה פלילית בעלת חומרה רבה, במיוחד באם היא כלפי חסרי ישע, פעוטות או מול בת או בן זוג. אפילו ירקיה בפניו של אדם יכולה להוביל לעונשי מאסר של עד שנתיים, לכן חשוב להבין את חומרת העבירה ולהתאים את סוג הטיפול הנכון במקרה זה.

בזכות הכרה והבנה של חשיבת התובע והכרה של של השיקולים אותם מפעיל בית הדין, ניתן למצוא את הדרכים להימנע מהגשת כתב אישום, זאת בזכות בדיקה מעמיקה של יסודות העבירה, הגורמים לאותה תקיפה ומהם כל מרכיבה של העבירה. יש לנהוג בצורה זהירה ונכונה ולפנות לייעוץ משפטי של עורך דין פלילי שיקל על המצב וימנע את הדרדרות ההליך הפלילי.

עונש על תקיפת בת זוג

העונש המקסימלי על תקיפה אשר גורמת חבלה הוא עד 3 שנות מאסר, באם מדובר על תקיפת בת זוג אשר גרמה לחבלה של ממש, בתי הדין רואים את הצורך להחמיר יותר עם עבירות אלו וקבעו אותם בתור נסיבה מחמירה, מכאן בגינה של תקיפה בנסיבות מחמירות הגורמות חבלה של ממש נקבע העונש על 6 שנות מאסר.

ע"פ סעיף 380 חוק העונשין – תקיפה גורמת חבלה – 3 שנות מאסר.

ע"פ חוק העונשין סעיף 382 (ג) חוק העונשין – תקיפה של מי שבגדר בן או בת זוג העונש יהיה 6 שנות מאסר.

עורך דין פלילי לייצוג במקרה של תקיפת של בן זוג

מציאת עורך דין פלילי לייצוג במקרה של תקיפת של בן זוג היא בעלת משמעות רבה. לא פעם אנו עדים לכך שישנם מקרים בהם רק ביצוע של פעולה פיזית אשר נעשתה בשוגוג מפורשת על ידי בית הדין בתור עבירה חמורה, לכן אין להתפשר על מציאת עורך דין פלילי שיטפל בעניין זה. אם בן זוגך האשים אותך בתיק בגין תקיפת בן זוג, עליך לשכור עורך דין פלילי שייצג אותך בבית המשפט. עורך דין פלילי יעזור לכם לדחות את התיק או להוריד את עונש המאסר ואת הקנסות שצפויים להתקבל בהחלטת בית המשפט.

להיות במערכת יחסים אומר שאתה צריך להיות זהיר יותר עם המילים והמעשים שלך כלפי בן / בת הזוג שלך. מגוון רחב של פעולות יכול להיחשב כתקיפה בין בני זוג. תקיפת בן / בת זוג היא פשע חמור שעלול לגרום למאסר. אנשים שהואשמו בתקיפה של בני זוג יודעים כמה חמורים היו האשמות וקנסותיה. כאשר אתה מואשם בעבירת תקיפה של בני זוג, אתה עלול להיכלא במשך כשלוש שנים. פעולות של תקיפת בני זוג עלולות להוביל להשפעות מזיקות וקבועות על עתידו של בן זוגך. זו הסיבה העיקרית שאותם אנשים עם אישומי תקיפה בין בני זוג צריכים לפעול באופן מיידי.

כאשר בן זוגך מגיש נגדך תלונה פשע של תקיפה של בן / בת זוג, שכירת עורך דין פלילי מאובזר ומקצועי היא הדבר הראשון שעליך לעשות. וודא שעורך הדין מסוגל לטפל בתיקים כאלה.

עונש על תקיפת בת זוג
תקיפה בין בני זוג: טעות או עבירה פלילית?

תקיפה של בני הזוג היא במסגרת עבירה מסוג תקיפה בנסיבות מחמירות. אבל אם אתה מואשם בתקיפה של בני הזוג בזמן שיש לך מקרה קיים של אותו האישום, כלומר באם עומד נגדך הליך פלילי נוסף במקביל לביצוע עבירה זאת, חומרת העבירה יכולה להיות גדולה הרבה יותר.

יחד עם זאת, מחויב בית המשפט לשפוט כל עבירה לפי אותה עבירה בלבד, כאן נכנס תפקידו של עורך הדין המייצג אתכם, לתת דגש על כך כי לפי החוק מחוייב בית הדין להתעסק בעבירה עצמה ולא בהיבטם הקשורים לעברו של האדם המואשם.

במקרה של עבירה, שבה אין למבצע שום תיק קודם בגין אותו האישום, הוא רשאי לפקח על בית המשפט. שימו לב שפסקי הדין שניתנו בפיקוח בית המשפט אינם נחשבים כהרשעה. אבל יש סיכוי שזה יכול להימחק או לא להופיע כלל ברשומות שלך.

חשוב שיהיה עורך דין פלילי מנוסה ובעל ידע מומחה לטיפול בהתערבות במשבר, מצברים מקומיים ותיקים קשורים אחרים. הם יתנו הדרכה והגנה על זכויותיך.

החשיבות של בחירת עורך דין : עורך דין פלילי הוא אחד האנשים החשובים שיעזרו לך לדחות את התיק שלך או להפחית את האישומים והקנסות שלך. למידע נוסף אודות תקיפת בני זוג ועניינים קשורים אחרים, ניתן ליצור איתנו קשר ואנו נעמוד לרשותכם בכל עת.

זמין 24/7