מחיקת רישום פלילי לקטין

שיטות להתכונן לבדיקת פוליגרף

כחלק מביצוע הכנה לבדיקת פוליגרף ישנן מספר שיטות להתכונן לבדיקת פוליגרף בכדי לעבור אותה על הצד הטוב ביותר.

בדיקת פוליגרף בשלבי החקירה יש לה משמעות מאוד גדולה על המשך החקירה וכיצד היא תתנהל או שמא החקירה תיעצר ולא תימשך.

בדיקת הפוליגרף (בדיקת פוליגרף, או "בדיקת גלאי שקר") היא ניסיון לאתר שקרים. היא מבוססת על ההנחה שכאשר אדם קורא, האדם חווה שינויים פיזיולוגיים הניתנים לאיתור במכשיר הפוליגרף. בדיקת הפוליגרף שונה מ"גלאי שקר "או" בדיקת גלאי שקר ", המציין את המכשיר המשמש במכשיר הפוליגרף.

לא פעם יש מספר טריקים לרמות ולעבור בדיקת פוליגרף בצורה אידאלית. הסיבה לכך היא כי בדיקות הפוליגרף למרות היותן לרוב מדויקיות עדיין הן לא באמת אמינות ב 100%, הסיבה העיקרית לחוסר האמינות של בדיקות פוילגרף רבות היא חוסר הכיול של המכשיר. בכדי שבדיקת פוליגרף תהיה מאוד מדוייקית המכשיר צריך לעבור כיול והתאמות לכל נבדק מחדש. למרות שבשונה ממה שהיה בעבר היום הציוד מחובר למחשבים שלא דורשים כיולים מיוחדים עדיין נעשה שימוש בכלים מסורתיים.

מספר שיטות להתכונן לבדיקת פוליגרף

  • תרגלו אמירת אמת.

ישנן שתי סיבות לתרגל אמירת אמת: אתם לומדים להכיר את ההרגשה לומר את האמת, כך שתוכלו לזהות זאת אם תשקרו בהמשך. שנית, אתם בונים סובלנות לאי הנוחות הרגשית שבשקר. ככל שתתרגלו לומר משהו בצורה חוזרת ונישנית, לאחר תקופה זה יהפוך להיות כל כך טבעי עבורכם שגם כאשר הדבר לא יהיה נכון, הוא לא יגרום לכם לשינוי בתגובות פיזילוגיות שאלו ניתנות לאיתור על ידי מכשיר הפוליגרף.

  • הכירו את המבחן

לדוגמא, אם אתם הולכים להילקח למבחן של בדיקת פוליגרף, אולי כדאי שתקדישו מעט זמן להכיר את המבחן. זה אומר שעליך לקחת את הזמן לשבת ולשאול את עצמך, "מהי בדיקת פוליגרף?". אתם חייבים לדעת בדיוק לקראת מה אתם הולכים, מה כולל התהליך ומה צפוי שישאלו אתכם במהלך בדיקת הפוליגרף.

  • לשמור על קור רוח

 הדבר החשוב ביותר לעשות הוא לשמור על קור רוח ולא לתת ללחץ הסיטואציה לגרום לכם להיות עצבניים. הקפידו בהחלט לא לשקר. זה בסדר להיות לחוצים, כי כל אדם יהיה לחוץ ולא נינוח לגבי בדיקת פוליגרף. רק זכרו שכל הלחצים שיש לכם הם לא קבועים, מדובר על סיטואציה לרוב זמנית ותסתיים לאחר סיום הבדיקה. אך יחד עם זאת, בזכות הכנה יסודית ומקצועית על ידי עורך דין פלילי בחולון לכל מהלך בדיקת הפוליגרף, זאת הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בדיקת פוליגרף.

  • הכרת השינויים בגוף

הפוליגרף יכול למדוד כל שינוי בגופכם כאשר אתם אומרים תשובה אמיתית לעומת שקר. הפוליגרף אינו מתקיים, ואין להסתמך עליו כשיטת החקירה היחידה. עדיף להשתמש בו ככלי חקירה כדי לקבוע אם מישהו אמיתי באופן כללי. בדרך כלל בדיקת פוליגרף בבתי הדין מבועצת על אלו הנאלצים לתת עדות, זאת בכדי כי עורך דין פלילי המייצג נאשמים יוכל לסתור את העדויות שיש נגד וזאת כחלק מבניית קו הגנה.

  • מדובר במכונה המודדת שינויים

פוליגרף הוא מכונה שמודדת דברים רבים, כולל דופק, נשימה וזיעה. הבודק שואל שאלות, והפוליגרף מתעד את התשובות. לאחר מכן תתבקש לענות על שאלות על הצהרתך בזמן שהפוליגרף פועל. בשלב הראשון החוקר ישאל שאלות בסיסות כמו תאריך, שעה, שם פרטי ועוד דברים בסיסים שעליהם לא ישקר בדרך כלל הנחקר, ככה יבחן המכשיר מתי הנחקר דובר אמת וכל שינוי הוא מהווה אמירת שקר.

זמין 24/7