שיטות חקירה משטרתיות

שיטות חקירה משטרתיות

חקירות המשטרה מתנהלות כדי לקבל הצהרות או הודאות. הדרך החכמה ביותר להתמודד עם חקירות היא לעולם לא לתת הצהרה רשמית ללא  ייעוץ של עורך דין פלילי. שוטרים ישתמשו בשיטות רבות כדי לחלץ הודאה מהחשוד, כך שהדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לא לדבר בכלל, כלומר לשמור על זכות השתיקה, או להתייעץ עם עורך דין פלילי ולבחור את התגובה הנכונה לכל שאלה.

הנה כמה משיטות החקירה המשטרתיות ששוטרים משתמשים בהן בדרך כלל כדי להסתכם בידע שלך. ובמה שאתה כחשוד יכול לתת להם לפיצוח המקרה הנחקר.

שיטות חקירה משטרתיות נפוצות

1. טכניקת ריד

טכניקת ריד היא שיטת חקריה משטרתית שפותחה בשנות ה-40. זוהי טכניקה שאתה רואה בעיקר בסרטים ובטלוויזיה. יש שוטר טוב ושוטר רע שמתמודד עם חשוד. טכניקת החקירה הזו היא אולי הנפוצה ביותר, אבל היא עובדת כמעט כל הזמן. תחת  טכניקת ריד, ישנם שלושה מושגים עיקריים שהמשטרה משתמש כדי להשיג הודאה.

  • בידוד

השוטרים יבודדו את החשוד בתוך חדר חקירות. מטרתו העיקרית היא לגרום לחשוד להרגיש שהוא לבד. החשוד ירגיש שהמשפחה והחברים שלו לא  יכולים לעזור  לו. תחושת הבידוד תוביל לדיבורים רק על האפשרות להשתחרר.

  • מקסום (פירושונים)

זה התהליך שבו החוקרים יתנו לחשוד להרגיש שהם אשם בביצוע העבירה, שנאספו נגדו עדויות והודאות רבות. החוקרים יגידו לך את עדויות הפשע שיש להם נגדך. תיאוריה זו עשויה להיות נתמכת על ידי ראיות או רק מפוברקת. הדבר החשוב עבורם הוא לראות איך תגיב לזה. יהיה להם רמז אם אתה משקר או אם אתה באמת חף מפשע של הפשע שאתה מואשם. ייתכן והם יציגו נגד החשוד גם ראיות לא אמיתות הקושרות אותו למקרה.

  • מזעור

אחרי מהלך השוטר הרע במקסימום. השוטר הטוב הוא זה שנכס לתמונה במהלך מזעור. כאן החוקר גורם לחשוד להרגיש שהם מבינים למה החשוד ביצע את הפשע. הם גם יגידו לחשוד שהפתרון הטוב ביותר לסיום החקירה הוא להודות באישומים. הקצין יכול לומר לחשוד שהם ישוחררו בתמורה למתן הודאה, או שהם פשוט יעמדו בפני אישומים פחותים. חלק מההבטחות שהחוקרים מבטיחים במהלך מזעורן נכונות, אבל חלקן עשויות להיות נכונות חלקית. בכל מקרה חשוב להבין כי במהלך חקירת משטרה החוקר לא יכול להבטיח הקלות בעונש או ביטולו, רק בית הדין הוא המקום היחיד בו נקבע העונש.

2. חקירה בלתי רשמית

זה קורה כאשר אתה פשוט הופך להיות חשוד ללא כל ראיות או פשוט עד אפשרי שיעיד נגדך במקרה בו אתה מואשם. הם לא יזמינו אותך לחדר חקירות, אז תהיה רגוע ותענה בנימוס. אתה יכול גם להימנע מזה על ידי זה שאתה אומר כי אתה לא תגיד להם שום דבר ללא עורך דין נוכח.

מסקנה

שוטרים מאומנים להשתמש בשיטות שונות כדי לקבל הודאות מחשודים או אנשים שהואשמו בפשעים. אתה או מישהו שאתה מכיר אולי זומנתם לחקירה. עדיף להיות מוכן ולדעת למה לצפות. זו תהיה הבטחה שתוכל להגן על עצמך ועל זכויותיך בצורה הטובה ביותר, זאת על ידי הכנה מקצועית לחקירת משטרה.

זמין 24/7