מחיקת רישום פלילי לקטין

שחרור ממעצר בגין עבירות מין

שחרור ממעצר בגין עבירות מין לרוב הוא מאוד מורכב, במקרים כאלו החשוב בביצוע העבירה מבחינת החקירה מהווה סכנה לציבור, לכן ייתכן מאוד והוא ידרש למצער עד תום ההליכים, זאת בהתאם לסוג העבירה, חומרת העבירה וכמובן האם קיים לאותו חשוד עבר פלילי בתחום של עבירות מין. אלו הם הפרמטרים שנבחנים ולפיהם מתקבלת החלטה כלפי החשוד.

עבירות מין מסווגות בצורות שונות, כולל אונס, מעשי סדום בכפייה, חדירת חפצים בכוח, גילוי עריות, מגע מיני עם קטינים, אונס זוגי, נגיעה מינית לא רצויה, הטרדה מינית, החזקת פורנוגרפיה של ילדים או שידול לקטינים ברשת.

בכל אחד מהמקרים האלו נבחנים עוד גורמים נוספים ורק לאחר מכן ייתכן ויבחן מצב של שחרור בתנאי מעצר בית לרבות שחרור בערבות.

העונש על כל עבירת מין משתנה בהתאם לחוקי המדינה. חלק מהפשעים הללו דורשים מאסר מאסר מאוד ממושך, בעיקר כאשר מדובר על עבירות מין כלפי ילדים ובחומרה יתרה על עבירות מין בתוך המשפחה כלפי ילדים וקנס מאוד כבד. אחרים עשויים לאפשר לשחרור הנאשם ממעצר לאחר השלמת המאסר ותשלום האשמות.

עונשים חמורים או פשעי מין מסוג א 'הם בעלי העונשים הקשים ביותר לעומת סוגים אחרים של עבירות מין. כל אדם שהורשע בעבירה מסוג A, צפוי למאסר ממושך. העונש המרבי יכול להיות גם מעל 10 שנות מאסר. כשמדובר בקנס הכספי, מדובר לא פעם בסכומים גבוהים שמגיעים גם למעל מאות אלפי שקלים.

מה יכול להיחשב כעבירה מינית מסוג פלילי? אם מישהו ביצע פשע מיני באמצעות נשק או שהעבירה גרמה לפציעה קשה או למוות, זה יכול להיות דוגמה לפשע מסוג A. וניתן יהיה לייחס לאותה עבירה גם רצח, עבירות דומות אחרות הן התעללות מינית בילדים, רצח לפני או אחרי המגע המיני, מציצנות והטלה מינית גסה.

לעומת זאת, עבירות מסוג B גובות קנסות כבדים ועונש מאסר ממושך. אבל זה לא קשה כמו סוג א '. ליתר דיוק, עברייני מין מסוג B בדרך כלל מקבלים פחות מחמש שנות מאסר וקנס הנמוך מאשר עבירות מסוג A. עבריין א מורשע עלול להתמודד עם פיקוח קפדני על תנאי, רישומים פליליים קבועים וכו '.

גם לאחר המאסר הממושך הצפוי העבריין ימצא את עצמו בתוך תוכנית שיקום ממושכת, המערכת במדינת ישראל דוגלת גם בענישה וגם בהחזרת האדם לשגרה הנורמטיבית.

עם זאת, אין עונש מקסימלי אוטומטי מכיוון שבכוח התביעה להמליץ ​​על פסק דין על סמך ההיסטוריה הפלילית של הנאשם ותנאי העבירה המינית. לשופט יש גם סמכות לגזר הדין. אם יש תנאים מקלים, השופט רשאי לתת לעבריין עונש פחות כבד.

במצבים אחרים, עבריין המין יקבל מאסר ממושך וקנס גבוה יותר כאשר נעשה שימוש בנשק קטלני במהלך פשע. אם מדובר בקטין או שלעבריין יש הרשעות קודמות, אלה עלולים להשפיע על פסק הדין הסופי של השופט.

בגין עבירות מין פליליות מסוג C, זה מגיע גם לעונש ממושך, במיוחד כאשר לעבריין יש הרשעה מוקדמת. אך מבלי להתחשב בהרשעות קודמות וגורמים מחמירים אחרים, העונשים המניחים בעבירה מינית מסוג C זה כוללים לפחות 3 שנות מאסר, לא פעם בזכות ייצוג מקצועי ואיכותי ניתן להפחית את הענשיה בגין עבירות מין ולהמיר אותה לקנס כספי בלבד ועבודות שירות שלא יעלו על שנה אחת.

שחרור ממעצר בגין עבירות מין מושפע באופן ישיר מהיכולת של עורך הדין המייצג, אין להקל ראש בבחירת ייצוג ראוי ומקצועי במיוחד שמדובר על עבירות מין.

זמין 24/7