קווי הגנה אפשרים בעבירות מין

קווי הגנה אפשרים בעבירות מין

ישנם לא מעט קווי הגנה אפשרים בעבירות מין, ראשית חשוב להכיר בעובדה כי רק בזכות הכנה יסודית לחקירה במשטרה יהיה ניתן להשתמש בחלק מאותם קווי הגנה.

לא פעם, רבים אשר מואשמים בביצוע עבירות מין אלו אנשים נורמטיבים, אשר כל רצונם הוא רק לסיים את ההליך הפלילי בצורה המהירה ביותר. לכן, הם נאלצים להודות באשמה לפי הבטחות של החוקרים במשטרה, זאת ללא ידיעה שהודאה באשמה תביא איתה עונש בוודאות!

זכרו תמיד : אל תחשבו על טובת החוקר! אלא רק על טובתכם האישית!

החוקר הוא לא חבר שלכם, הוא לא שם בשביל לעזור לכם והוא יעשה הכל בכדי להגיע אל מלכת הראיות הלא היא הודאה באשמה.

כאשר אתם או אדם הקרוב אליכם מואשם בפשע מיני, חשוב להבין בפני מה אתם עשויים להתמודד במקרה שלכם. התמודדות עם האשמות בביצוע עבירות מין הן מורכבות מאוד, מדובר על מילה כנגד מילה ולצערנו המציאות היא כזאת שהמשטרה באופן אוטומטי בשלבי החקירה נוטה לבחור צד. עובדות המקרה וסמכות השיפוט בה אתם מואשמים יקבעו את הפרטים של המקרה שלכם. עם זאת, ישנם כמה קווי הגנה כלליים שיכולים לעזור לכם להתגונן בבית המשפט. למרבה המזל, אנו נעניק לך  שורות הגנה שתוכל להשתמש בהן בבית המשפט. חשוב להבין, כל שורות אלו אינן באות להחליף ייעוץ משפטי מלא. בכדי לקבל את הייעוץ הנכון עבור המקרה שלכם יש לפנות אל עורך דין פלילי מומלץ ומקצועי שיבחן את המקרה וימליץ כיצד יהיה נכון לפעול.

  • טיעון 1 להגנה – לא עשית פשע כזה. זו הגנה די נפוצה בבית המשפט, אך היא פועלת ברוב המקרים. פשוט מאוד לכפור בכל האשמה שמגיעה נגדכם. רבים נוטים להשתמש בטיעון זה בהתחלת החקירה, אך לאחר שלא עומדים איתן ושומרים על קו זה הם “נופלים” ולא יכולים לשמור עליו. צריכים להיות חזקים, איתנים וחדורי מטרה כמו טיל שיוט! רק ככה מנהלים הליך פלילי!.
  • טיעון 2 להגנה – הקורבן שיקר. לפעמים זה יכול להיות המצב, ויש אנשים ממשיים ששיקרו רק בשביל כסף. ניתן להציג את הקורבן ככזה שאינו אמין. כאן יש לבצע בדיקות פוליגרף בשבלי החקירה שיעידו על חוסר אמינותו של הקורבן.
  • טיעון 3 להגנה – לא נעשה שימוש בכל סוג של אלימות, כוח או איומים שהנאשם הטיל על הקורבן. קו הגנה הנקרא “נעשה בהסכמה” ישנם מקרים רבים בהם זהו קו הגנה מנצח! בזכות הכנה נכונה אפשר לנצח גם בשבלי עימות במשטרה וגם בחקירה.
  • טיעון 4 להגנה – אלכוהול היה נוכח כאשר התרחשה עבירת המין. זה יכול לגרום לעדות הקורבן להיראות כמו טעות, או שהיא יכולה לבנות ספק בפני השופט והמושבעים. לרוב, ניתן לטעון שהאדם היה תחת השפעת אלכוהול ולכן הוא לא היה מודע למעשיו.
  • טיעון 5 להגנה  – הנאשם סובל ממחלת נפש כלשהי שמונעת ממנו / לספר מה טוב או רע לעשות – בחירה די פופולרית בהגנה בבית המשפט. טעיון הנקרא “חוסר שפיות” או חוסר שפיות זמנית. במקרים רבים בתי הדין נוטים להסכים עם טיעונים אלו וניכרת הקלה מאוד משמעותית בעונשים.

לסיכום

קיימים קווי הגנה אפשרים בעבירות מין בהם יכול כל סנגור פלילי לבחור ולהנחות את לקוחותיו כיצד עליהם לנהוג. בזכות בחירת קו ההגנה הנכון עבורכם אתם יכולים למצוא את עצמכם מסיימים את ההליך הפלילי במהירות ובצורה נכונה ביותר עבורכם.

זמין 24/7