קווי הגנה אפשריים באשמת עבירות אלימות במשפחה

קווי הגנה אפשריים באשמת עבירות אלימות במשפחה

קווי הגנה אפשריים באשמת עבירות אלימות במשפחה שיכולים להיות יעילים לא פעם בהתאם לנסיבות.

אלימות במשפחה היא מסוג התיקים בהם התביעה והמשטרה משקיעה מאמצים רבים מאוד, הם יעשו הכל בכדי להגן על האזרחים במיוחד שמדובר על אלימות כלפי ילדים.

אבל בזכות ייצוג ראוי של עורך דין פלילי מומחה אלימות במשפחה, ניתן לבנות קו הגנה מקצועי ויסודי שזה כולל בתוכו גם הכנה לחקירת המשטרה.

הכנה לחקירה בתחום עבירות אלימות במשפחה היא קריטית יותר מכל חקירה אחרת, הסיבה לכך היא כי המשטרה יכולה לדרוש גם עימות מול הקורבן. עימות זה מול הקורבן יכול לגרום למצב שבו עולות ראיות נוספות, הוויכוח בין התוקף לקורבן מביא לחוקר מידע נוסף לא פעם שכלל לא היה לו מושג על קיומו ועכשיו מידע ואינפורמציה זאת נופלת לידיו כפרי בשל.

יש לא מעט סיבות להיערך לחקירת משטרה על עבירות אלימות במשפחה, העימות הוא רק סיבה אחת אפשרית.

למרות שבתי הדין לא נוהגים להביא את הקורבנות לבית המשפט לדיון, מהסיבה שעצם הסיטואציה לקורבן מול העברין היא קשה מאוד וגורמת לקורבן לחוזר לאותם רגעים קשים, לכן מעדיך בית הדין לקיים את הדיון ללא הקורבן אלא אם הסכים לכך ומודע שיכול להיות בו עורך דין פלילי המייצג את הנאשם עלול לשאול הקורבן שאלות קשות, מביכות ואפילו לפגוע ולרמוס אותו הכל במטרה להקל בגזר הדין של הלקוח שלו.

לא מעט ישראלים לצערנו הם קורבן להתעללות במשפחה מדי יום. ויש עלייה ניכרת בשיעורי ההרשעה המקומיים מדי שנה. אם מישהו מאשים אתכם שלא בצדק באלימות במשפחה, זה יכול להיות השלכות מכריעות.

ההשלכות הן כל כך כבדות שכל שגרת החיים עלולה להשתנות, במיוחד עבור אדם שאין לו עבר פלילי, הוא אדם מן השורה נורמטיבי וביום אחד הכל יכול להשתנות.

במיוחד זה משפיע על האפשרויות של משמורת על ילדים, יכול לגרום לקושי בחיפוש אחר עבודה ולהוביל לכלא. אם אתה רוצה עורך דין לאלימות במשפחה, עליך להבין מהן כל סוגי ההגנות אפשריות. המשך לקרוא כדי לדעת את קו ההגנה המשותף נגד אישומי אלימות במשפחה.

תמימות בדרך כלל ניתן לטעון זאת למרות שבתי הדין נוטים שלא לייחס לכך חשיבות רבה, אך עורכי דין רבים אוהבים להשתמש בטיעון זה כחלק מקו ההגנה.

לא עשיתי את זה הכחשה, זאת במידה ואכן לא ביצעם שום מעשה של אלימות, חשוב לטעון את זה ובשום אופן לא לסטות מכך.

הגנה עצמית בהתאם לנסיבות המקרה והמצב בשטח לאחר חקירת המשטרה, ייתכן ובשלי החקירה יגיעו להבנה כי הייתה הגנה עצמית, אם הגיע התיק לדיון בבית דין לאחר שהוגש כתב אישום, ניתן גם הפעם לבדוק את המצב ולטעון הגנה עצמית.

היא / הוא שיקר ישנם מקרים בהם מתנהל הליך של גירושין קשה שבו גם מוגשות תלונות במשטרה משני הצדדים, הכל במטרה לפגוע אחד השני ולא פעם תלונות אלו מסתברות בתור לנות שווא. בתי הדין מודעים לכך ועורכי דין רבים עושים שימוש בטענה זאת כחלק מקו ההגנה.

חוסר ראיות אחד הדברים הקשים ביותר עבור החוקרים במקרים של אלימות במשפחה הם השגת ראיות, לכן הם מסתמכים על עדויות ופעולות נוספות כגון ביצוע בדיקת פוליגרף לצדדים, איסוף עדויות מאנשים שהיו בסביבה, אך השגת ראיות היא כמעט ובלתי אפשרית.

פגיעה בשוגג מתוך כל קווי הגנה אפשריים באשמת עבירות אלימות במשפחה , ישנם מקרים באמת קיימת פגיעה בשוגג, אם באחד ממקרים אלו הוגשה תלונה במשטרה שהובילה לחקירה וליידי כתב אישום והגעה לבית הדין, זהו מקרה חריג מאוד ולכן פגיעה בשוגג יכולה גם היא להיכנס לקוו ההגנה האפשרית

תוצאה של התנהגות הקורבן לכאורה התנהגות של הקורבן לרבות התגרות, הקנטה ועוד או אפילו מקרים בהם האם מכה את ילדיה והאב בכדי למנוע ממנה לבצע זאת אוחז בה ודבר זה מוביל לאלימות.

שגיאות משטרה והתנהלות לא נכונה הצגה של שיטות החקירה בהן השתמשה המשטרה היו פסולות, מכאן כי עצם הגשת כתב האישום מתבססת על טענות שגויות ולא נכונות שאין ממש להעמדה לדין.

ספק סביר – לא ניתן להוכיח את המקרה של אלימות במשפחה מעבר לכל ספק סביר.

עדות אופי – אופי טוב (עורך הדין מסוגל לעבוד איתו להפחתת העונש על ידי גילוי אופיו האמיתי של הנאשם). במטרה להציג את החשוד הנאשם בעבירה כאדם נורמטיבי שייתכן וביצע מעידה חד פעמית ולא מכוונת.

סיכום

הגנה איתנה על אלימות במשפחה תגן עליך מפני ההשלכות המעצבנות של הרשעה. מסיבה זו יש חשיבות רבה לעורך הדין המייצג אתכם מול בית הדין. עו”ד פלילי טוב ידע לבנות קו הגנה בצורה המקצועית והטובה ביותר, להכין אתכם לחקירת המשטרה צעד אחרי צעד ולהפוך את האישום נגדכם לסגירה גם ללא הרשעה.

זמין 24/7