צו זיהוי משטרתי

צו זיהוי משטרתי

צו זיהוי משטרתי הוא הליך שמערב את החשוד ובודק האם קיים זכר של העד לאדם המעורב בפשע. אלה כוללים צילומי פוטו, הופעה, חיפוש במאגר הארכיון של המשטרה, מערך וכן הפקת סקיצה מורכבת.

כדי לעזור לכם להבין יותר אודות צו זיהוי המשטרה, הבאנו לכם את כל המידע הדרוש והמעמיק ביותר שתוכלו למצוא.

פוטומונטאז '

הליך זיהוי זה כולל סדרת תמונות של יחידים, כולל החשוד. זה מוצג כדי לדעת אם העד או הקורבן מזהים אדם המעורב בפשע. החוקר יבחר חומרי מילוי לפוטומונטאז '. כל צילום פוטו חייב להכיל רק תמונה אחת של חשוד אחד. על ידי תמונות אלו ניתן יהיה לזהות מיהו האדם.

עם זאת, החוקר יכול לבצע צילום נפרד אם ישנם מספר חשודים. הם יכללו חומרי מילוי ייחודיים לכל חשוד. החוקרים שוקלים את תיאור החשוד שמסר העד (ים). הפוטומונטאז' נחשב לכלי חקירה נהדר בכדי להפוך את החקירה למתקדמת יותר.

ככה יכולה המשטרה לבצע התאמה לחשוד, לאחר מכן, תבחן המשטרה שימוש בכלים נוספים בכדי לאמת את החשוד עם הפשע.

המשטרה יכולה להשתמש בכלים כגון איתור מיקום לפי טלפון נייד, המשטרה תערוך מעקב אחר מיקומו של החשוד ותוודא אם באותו הזמן החשוד אכן נכח במקום.

חומרי מילוי

חומרי מילוי הם התמונות שאינן חשודות או יחידים בהרכב עם תצלום החשוד במהלך הליך הזיהוי. החוקרים יכולים להשתמש במינימום 5 חומרי מילוי לכל פוטו-מונטאז '. כלומר הצגת מידע כוזב לעד, העד אינו יודע שמוצגים לו תמונות של אנשים שאינם קשורים כלל לביצוע העבירה, על ידי כך תבחן המשטרה את אמינותו של העד.

כלי נוסף ונפוץ יותר בו משתמש המשטרה בכדי לבחון את אמינותם של עדים הוא ביצוע בדיקת פוליגרף.

עמדו בשורה – מסדר זיהוי

צו זיהוי משטרתי יכול לכלול בתוכו גם הליך של ביצוע מסדר זיהוי, למרות שזהו הליך שנעשה פחות נפוץ בישראל בשנים האחרונות, עדיין המשטרה עושה שימוש בהליך זה. לרוב מצליחה המשטרה לבצע עבודות תחקיר מתקדמות שאלו מובילות באופן מיידי לחשוד ולהתחלת הליך פלילי נגדו. במקרה כזה חשוב מאוד לקבל ליווי של עורך דין פלילי שילווה אתכם וידאג למיצוי הזכויות שלכם ואפילו יוביל למצב של זיכוי מכתב אישום.

בתהליך זיהוי המערך תוצג קבוצה של אנשים, כולל חשוד, שמזהה אם העד או הקורבן מזהים את האדם המעורב בפשע. החוקר יבחר חומרי מילוי להרכבים, שאלו יחד יוכלו לגבש כתב אישום. החוקר יכול גם ליצור צוות מערך המורכב ממפקח, מינימום של שני בלשים נוספים בחדר ההרכב, בלש מוביל, מינימום של 2 בלשים בחדר המחזיק במערך, צלם שיצלם את הליך ההרכב ובלשים שיכולים לסייע בראיונות הפוסט (הראיונות המוקדמים כחלק מהליך זיהוי פלילי).

להופיע בפני העדים

ההופעה היא הליך זיהוי שבו מוצג חשוד יחיד שיידע אם העד או הקורבן מזהים את האדם המעורב בפשע. בדרך כלל, זה כרוך בהצגה אישית של החשוד בשטח וקורה בסמיכות ובזמן לאירוע שנחקר. ההופעה חייבת לכלול תיעוד של הנסיבות, כולל המיקום, הזמן, התאורה, המרחק, תנאי מזג האוויר וכאשר החשוד שינה את מראהו מאז פשע. כלומר, זיהוי מיידי של החשוד באירוע ודיווח על ידי העדים של החשוד.

צו זיהוי משטרתי – סיכום

צו זיהוי משטרתי חשוב להכנת רישום מדויק ומלא של תוצאות הזיהוי. חשוב מכך, זה יכול גם לחזק את אמינות התוצאות. הרישום הוא חלק מהותי בחקירה כמו גם בהליכים עתידיים אחרים בבית המשפט.

ההזדהות המתקבלת עם הנוהג המתוכנן בשיטה יכולה לחזק את הערך הראייתי של המקרה. זה יכול גם להפחית את ההשפעה האפשרית של השפעות חיצוניות על הביטחון והזיכרון של העד.

זמין 24/7