עורך דין פלילי אלימות במשפחה

עורך דין פלילי אלימות במשפחה

האם אתם בקשר עם בן זוג פוגעני? מכירים מישהי שהיא אשה או בעל מוכה? להלן הדברים החשובים שכדאי לדעת על אלימות במשפחה.

באם אתם חשודים ביצוע אחד מהדברים אלו עורך דין פלילי אלימות במשפחה הוא חלק קריטי בייצוג שלכם אל מול מערכת המשטרה והמשפט.

הגדרת אלימות במשפחה והתעללות

לרוב ישנה נטייה לקשור את המונח התעללות במשפחה עם אלימות במשפחה. למרות שהם נשמעים ואיכשהו חולקים את אותה הגדרה, לשני אלה יש כמה הבדלים. כשאנחנו אומרים התעללות במשפחה, הכוונה היא לניסיון של אדם בנישואין או במערכת יחסים שרוצה לשלוט על בת הזוג שלו ולשלוט בה.

שימוש לרעה במשפחה ואלימות במשפחה מקבלים משמעות שונה בהיבט החוקי. אך עדיין משתמשים בה כדי להגדיר את אותה המשמעות: שמירה והשגת שליטה על אדם אחד במערכת יחסים. שים לב כי מתעלל משתמש בהפחדות, בושה, אשמה ופחד כדי לשלוט בקורבן. לכן הם נחשבים “לשחקן לא הוגן”, זאת מאחר והתעללות הכוללת בתוכה אלימות במשפחה יכולה לבוא ליידי ביטוי במגוון דרכים וצורות. עורך דין פלילי שמכיר את כל הסוגיות האלו ידע כיצד יש לפעול נכון ויוכל ללות אתכם בהליך הפלילי בכל שלב.

פשע זה קורה בכל עת, וכל אחד יכול להיות קורבן. התעללות ואלימות במשפחה מתרחשים לרוב במערכת יחסים חד-מינית ובמערכת יחסים הטרוסקסואלית. פשע ועבירות אלו יכולות לקרות לכל אחד ללא שוני במעמד למרות הרמות הכלכליות, הרקע האתני וטווחי הגילאים. ברוב המקרים, נשים הן הקורבנות, וגברים הם המתעללים. אך במערכות יחסים מסוימות, נשים מתעללות ומפרות את זכויות בעלה או בן הזוג. לצערנו קיימים לא מעט מקרים של אלימות במשפחה הכוללות גם עבירות מין קשות בילדים, שאלו נמשכות לצערנו גם במשך שנים.

אלימות במשפחה עלולה לקרות בצורה מילולית ופיזית. פשע זה משפיע על הקורבן בהיבטים שונים בחייו. אלימות במשפחה משפיעה על אדם, לא רק פיזית אלא גם רגשית ונפשית.

אדם החווה התעללות ואלימות במשפחה מאבד את האמון בבני אדם, לרבות האמון הבסיסי בבני אדם הקרובים אליו ביותר, במקרים בהם מדובר על אלימות כלפי ילדים מקרים כאלו משפיעים על כל מהלך חייהם וגורמים נזק עתידי רב.

התעללות במשפחה מתחילה בדרך כלל עם תקיפה מילולית ואיומים והסתיימה באלימות. אתה עשוי לחשוב כי פגיעה גופנית היא הסיכון החמור והבולט ביותר שחווה הנפגע מהתעללות במשפחה. ההשלכות הפסיכולוגיות והרגשיות הן קשות לא פחות מאשר ההשפעות הפיזיות.

בתי הדין רואים בחומרה רבה מקרים כאלו מהסיבה שחלה עלייה גדולה מאוד בקרב רצח ואלימות כלפי נשים.

אם אתם נמצאים במערכת יחסים שיש לכם בעל או אישה פוגעניים, אתם עלולים לחוש התעללות רגשית, מה שעלול לפגוע בערך העצמי שלכם. לא זו בלבד, אלא שהוא יכול גם לגרום לאדם לחוש בדיכאון וחרדה.

יחד עם זאת עדיין קיימות נסיבות הגורמות למצבי האלימות האלו, עו”ד לילי טוב המייצג עבריינים במקרים כאלו ידע להציג את הנסיבות המקלות, להטיל ספק בראיות ובעדויות ועל ידי להטיב עם עונשו של הנאשם.

סיכוםעורך דין פלילי אלימות במשפחה

לא פעם כעו”ד פלילי פונים אליי רבים ושואלים כיצד אני יכול לייצג אנשים אשר ביצעו מעשים קשים שפגעו בילדים במשך שנים, השתובה לכך היא כי אין אני רואה את החשוד ואת העבירה, אני רואה מנקודת מבט שבה לכל אדם יש זכויות כסניגור פלילי כל שעליי לעשות הוא למצות את הזכויות של אותו אדם עד תום, אין זה אומר שסניגור פלילי מצדיק מעשים קשים, ההפך הוא הנכון, אלא כתפקידו ש כל סניגור הוא להבין את הנסיבות, להתחשב באורח חייו של האדם, באם מדובר על מעידה חד פעמית של אדם נורמטיבי, זאת הסיבה שמתוך אמונה זאת משרדינו הפך להיות המוביל בתחום הפלילי במדינת ישראל.

זמין 24/7