עונש על תקיפת בת זוג

עונש על תקיפת בת זוג

ניתן לומר כי עונש על תקיפת בת זוג החמור ביותר שניתן לקבל הוא פירוק המשפחה, לא פעם אנו עדים למצבים בהם קיימת תקיפת בת זוג ולאחר מכן מתקיים הליך מאוד מורכב וארוך של תהליגך גירושין. אך יחד עם זאת מתלווה ענישה גם מצד רשויות החוק והמדינה. בכל מקרה שכזה מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי ולבחון היטב כל דבר לפני שמגיעים לחקירה בנושא, כל מילה שנאמרת יכולה לקבל משמעות ולהחמיר את הענישה נגדכם.

עונש צפוי על תקיפת בת זוג ע"פ חוק העונשין

לפי סעיפים 379 וסעיף 382 (ב) (1) חוק העונשין קובע כי העונש הצפוי על מי שמורשע בעבירה של תקיפת בת או בן זוג, הוא עונש של 4 שנות מאסר, זאת באם מדובר על תקיפת סתם.

נגדיר מהי תקיפת סתם :

סעיף 379 כל מי שתוקף את חברו שלא כדין, העונש הצפוי לו הוא שנתיים.

עבירת תקיפת בת זוג, כשהי תקיפת סתם :

383 (ב) כל מי שעובר את עיברת תקיפץ סתם כלפי בין המשפחה שלו, גזר הדין שיינתן הוא כפל של סעיף 379.

חלק (1) מגדיר מיהו בן זוג, כלומר כי לא רק זוגות נשואים עומדים תחת הגדרה זאת, אלא גם כאלו הידועים בציבור.

כיצד רואים בתי המשפט את עבירת התקיפה

בכל מה שנוגע לעבירות של אלימות בין בני זוג, בתי הדין נוהגים להחמיר בענישה, לשם כך אתם זקוקים לליווי וייעוץ של עורך דין פלילי במרכז שילווה אתכם בתהליך. המטרה העיקרית של בתי הדין היא לשמור על שלומם ובטחונם של כל האזרחים. יחד עם זאת היום קיימת גישה המנסה ליצור הרתעה בכל הקשור בנושאים אלו של אלימות במשפחה.

בימים אלו קיימת עליה חדה בנושא המודעות של אלימות נגד נשים, הן בתקושרת ובכל אמצעי מדיה שקיים. מכאן כי גם בתי הדין רואים את מקרים אלו ונוטים להחמיר קשות עם הנאשמים.

מתוך אמונה כי מרבית מהמקרים של אלימות כלפי נשים מסתיימים ברצח, רואה בית הדין לתת ביטוי עונשי הולם לחומרת המעשים ויחד עם זאת ממצה את ברוב המקרים את מקסימום העונש שניתן לתת.

למרות כל זאת לא פעם הצליח משרדנו לייצג נאשמים במקרים של תקיפת בת או בן זוג ולסגור תיקים ללא הרשעה, זאת במידה ולא קיים עבר פלילי לאותו נאשם והחליט בית הדין להסתפק בהליך טיפולי ושיקומי.

אנו מאמינים כי אדם נורמטיבי ללא עבר פלילי, ייתכן ולא שלט בעצמו וביצע מעשה אלים חד פעמי, אין זה מצדיק להרוס את כל מה שבנה במהלך חייו ולהרוס את המשך עתידו ואת עתידם של ילדיו ומשפחתו. בתי הדין במדינת ישראל לא נוהגים רק בשיטה של ענשיה, הם רואים גם כי ישנה חשיבות רבה ומציעים גם הליך שיקומי לכל מי שהורשע בעבירה.

עונש על תקיפה הגורמת חבלה

כמו שכבר הובהר עונש על תקיפת סתם היינו מאסר עד 4 שנים, מכאן כי העונש הצפוי על תקיפה הגורמת חבלה עשוי להיות הרבה יותר חמור.

אך בזכות ייצוג של סניגור פלילי אפשר להתמודד עם מקרים כאלו, בדיוק כמו ביתק פלילי 14628-01-11 מדינת ישראל נגד XXXX, הורשע הנאשם כי תקף את זוגתו בתקיפה הגורמת חבלה של ממש, זאת מצוין כי בעט בה, משך את שרעותיה בחוזקה. לאחר מכן דחף אותה קשות עד כי היא נחבלה בכל אזור הגב שלה, גרם לה חבלות קשות עד שנזקקה לטיפול רפואי. בתיק זה גזר הדין היה מאסר על תנאי. זאת מוכיח כי רק ייצוג של עו"ד פלילי תותח יכול לגרום לבית הדין לראות את הדברים אחרת, להטיל ספק בראיות ובעדויות ולגרום לנאשם הנורמיטבי לחזור לשגרת חייו במהירות האפשרית.

עונש על תקיפת בת זוג יכול להתשנות בהתאם לחומרת התקיפה, עברו של התוקף ונסיבות נוספות. ככל שהתקיפה חמורה יותר וגרמה חבלות העונש הצפוי יכול להיות חמור מאוד. מכאן כי בשום אופן גם בשלב החקירה, מומלץ מאוד לא לדבר יותר מידי אלא לשתוק. כל מילה בחקירה יכולה לשמש נגדכם ולגרום לגזר הדין להשתנות.

בייצוג פלילי אנו נציג את הפוטנציאל של אותו אדם להשתקם, לחזור לשגרת חייו הנורמטיבית, כיצד מאסר יכול לשבש את כל עתידו, להציע תוכנית שיקומית וטיפולית ולדאוג לשחרור מיידי ממעצר. אנו נבצע הכנה לחקירה, נתרגל מספר פעמים עד שתהיו מוכנים לכל תרחיש, נכין אתכם לעימות באם תזדקקו לכך ונצעד יחד איתכם לכל אורך הדרך עד לסיום ההליך הפלילי.

זמין 24/7