עורך דין פלילי בראשון לציון

עבירות צווארון לבן

יש הרבה פשעים שמבוצעים כל יום. עד כמה שזה נראה מרושע, יש כמה עבירות נחשבות לא אלימות. פשעים לא אלימים לא אומר שזה לא גרם נזק. פשעים אלה הם כוללים עונש על פי חוק כי זה כולל הונאה והפרת אמון. פשעים מסוג זה נקראים עבירות צווארון לבן. המטרה העיקרית שלה היא לקבל רווח כספי או לנצל את הרכוש או העסק של מישהו. כפי ששמה של העבירה מרמז, פשעי צווארון לבן מבוצעים על ידי אנשים עם מעמד גבוה או מישהו עם עמדה מכובדת. אתה אולי חושב שלאנשים האלה יש הכל, אבל זה לא עוצר בעדם מלהיות חמדנים.

דוגמאות נפוצות לעבירות צווארון לבן

פשעים לא חייבים להיות כרוכים בדם ואלימות כדי שזה יביא לענישה על פי חוק. פשעים מסוימים נעשים על ידי האנשים שחשבת שאתה יכול לסמוך עליהם. זה יכול להיות עסק או רכוש אבל להיזהר מאנשים שיכולים “לדקור את הגב שלך” רק לרווח כספי. כדי לתת לך תובנה על עבירות צווארון לבן, הנה כמה דוגמאות הנפוצות ביותר:

  • הונאה תאגידית

הונאה תאגידית היא המעשה של זיוף כל מידע פיננסי בכדי לקבל רווח כספי. זה סוג של עבירה שבה האשם הוא מבפנים בעסק או בחברה שלך. זה יכול להיות לטובת האדם שעושה את הפשע או בקנה מידה גדול על ידי קבוצה או מוסד מסוים.

  • מעילה

הפשע הזה אופייני לפקידי ממשלה מושחתים או לאנשים שהחברה מממנת. מעילה מתרחשת כאשר אדם משתמש בסמכותו כדי להשתמש ברווחים של החברה עבור עצמם. דוגמה אופיינית לפשע זה היא כאשר פוליטיקאי משתמש בקרן מכל סוג או לממן עבור פרויקט כביש כדי לקיים את הוצאות הקמפיין שלהם. (כלומר, באם קיים איש בעל תפקיד ציבורי, שבוחר לממן את קמפיין הבחירות שלו באמצעות תקציבים וכספים שיועדו לבניית כבישים, או מטרות ציבורית אחרות).

  • הלבנת הון

מה פושעים עושים לכסף מלוכלך כדי שישתמשו באופן חוקי? המעשה של עשיית כסף שנצברו מפעילויות בלתי חוקיות נראים נקיים. הפושעים האלה משתמשים בהרבה תהליכים כדי להלבין כספים. הם מסווים את הרווחים כדי לגרום לזה להיראות כאילו זה בא מפעילות עסקית חוקית. הם מחלקים את הכסף לכמה חשבונות בנק, כך שיהיה קשה יותר לאתר מהיכן הגיע הכסף במקור. מקרים רבים בהם ארגוני פשיעה או כאלו המרוויחים כספים באופן בלתי חוקי, פותחים עסקים ומצהירים כאילו הכנסותיהם הגיעו מאותם עסקים שכביכול חוקיים.

  • הונאת השקעה

הדוגמה הנפוצה של הונאה זו היא פונזי ופירמידה. זה המקום שבו אדם מבטיח תשואה גבוהה על השקעה או רווח עם השקעה קטנה. ההשקעה עשויה לכלול סחורות, כסף, נדל”ן ועוד. האנשים שמאחורי ההונאה מגייסים כמה שיותר, ואז הם בורחים עם הכסף שהושקע בהם. לא פעם אנו עדים למקרים כאלו שנקראים שיטת “פירמידה” שבה מי שנמצא בראש הפירמידה הוא בעל ההכנסה הגבוה ביותר, לאחר שצבר סכום כסף גדול בזכות מאות משקיעים הוא בוחר לברוח עם ההכנסה ולהעלם.

  • סחיטה

זה כאשר אדם מכריח אותך לתת רכוש,כסף , או שירותים. הפושעים האלה מכריחים או משהו נגד הקורבן כדי שהם יקבלו את מה שהם רוצים. כלומר שימוש בשיטות של איומים בכדי להשיג כספים או טובות הונאה אחרות.

  • העלמת מס

כאזרח שומר חוק בכל מדינה, אדם חייב לשלם את המסים שלו. כאשר אדם נמנע מתשלום מיסים או מגיש קבצים מסמכי מס כוזבים, הוא מבצע העלמת מס. כל אדם או אפילו עסק יכול לבצע את זה. יש מקרים בהם אנשים מגישים מסמכי מס בצורה לא עדכנית ומקרים אלו נחקרים על ידי רשויות המס לבדיקה האם נעשה בזדון או בתום לב, ראשית הם ידרשו הגשה חוזרת ועדכנית.

לסיכום

עבירות צווארון לבן חמורות כמו כל פשע אחר. שכירת עורך דין פלילי לפשע צווארון לבן היא הדרך הטובה ביותר שלך להוכיח שאתה לא אשם בפשעים האלה. עם המסמכים התומכים הנכונים, פיסות ראיות, ומאבק טוב בבית המשפט, ההשלכות עלולות לרדת או אפילו להיעלם כלא היו.

זמין 24/7