עבירות סמים

עבירות סמים

לעבירות פליליות יש קטגוריות מרובות, הכוללות לעתים קרובות סמים, עבירות קשות, ועבירות קלות. המחוקקים מסדירים עבירה מסוימת על בסיס הקטגוריה או הגורמים לפשע או לעבירה, לנזק שנגרם לה ולנסיבות ההתקפדה. אחד הפשעים או העבירות הנפוצים ביותר שניתן לעשות הוא להחזיק, להשתמש, למכור, או לרקוח כל סם, חומר משכר, או ציוד סמים. עבירה היא אחת ההודאות הקשורות לסמים הכי מוקלטות, וגזר הדין על הפשע הזה יכול להיות קשה מאוד. דעו כי אם אתם חשודים בכל סוג של עבירות סמים, כל מעשה ומהלך שלכם מתועד ומוקלט, זאת בכדי להביא את העדויות הטובות ביותר אל בית הדין למצות את העונש המקסימלי.

ישנם סוגים שונים של עבירות סמים:

  • אחזקת סמים אסורים.
  • מכירת סמים.
  • בעלות על אפליקציית סמים.
  • ייצור תרופות.
  • ייבוא סמים.
  • סחר בסמים.

כל אחד מאישום הסמים הזה נתון לעונשים שונים התלויים בסוג הסמים שהעבריין החזיק. וכפופים לעונשים הקבועים בחוק העונשין.

עבירות סמים נפוצות

● אחזקת סמים

החזקת קוקאין, הרואין, מריחואנה, אל-אס-די, מתאמפטמין ו"סמי מועדונים" אינם חוקיים לחוק. החזקת חומרים לא חוקיים אלה או צריכתם עלולה לעמוד בפני עונשים כגון קנסות, אישומי עוון, ומאסר. חוקי החזקת הסמים משתנים בהתאם למהות העבירה, באם מדובר על הדחת קטין לשימוש בסמים, המיקום בו התבצעה העבירה ועוד. אך האלמנטים או הדרישות של העבירה הם בדרך כלל זהים. להלן כמה מהדברים שהתובעים שוקלים או חייבים להוכיח שיש לך סם לא חוקי:

  • אם הנאשם מודע היטב לכך שהתרופה הייתה בלתי חוקית.
  • אם הנאשם הוכח שהוא מודע  לכך .שיש ברשותו סם.

עבירות אלה מגיעות עם עונש קטן יותר בהשוואה לעבירות סמים אחרות.

● מכירת סמים

מכירת סמים לא חוקיים מגיעה עם משפטים דרסטיים יותר מהקודם כקנס על כך ששואפים להרחיב סמים לא חוקיים בכל מקום בתוך קהילה. אם אתה מחזיק מספר עצום של סמים או אם הם מוצאים כל מערכת כגון שקיות, המשטרה עשויה להיות מסוגלת לאמת אותך כאשם בפשע הזה. מכירת סמים לא חוקיים היא לעתים קרובות עבירה עם קנסות מקסימליים כבדים וזמן מאסר בכלא.

● החזקת ציוד סמים

עוד פשע נפוץ בכל בעיה ועדיין קשור לאחזקת סמים, אחזקת ציוד סמים. ישנם שני פשעים שהואשמו בעבירה זו; אחזקת סמים ואביזרים לסמים. כל הפריטים המשמשים ליצירת, אחסון, מכירה או לצרוך תרופות כגון צינורות, מזרקים, באנגים וקקשים (מכשיר להכנת תערובת סמים כגון ערבוב קנאביס) יכולים  לשמש כראיה נגדך והם יכולים לעזור לך להאשים את העבירה.

● ייצור סמים לא חוקיים

אדם יכול לקבל אישומים של ייצור סמים לא חוקיים אם מעבדת סמים או מתקן  הוקמה בתוך הבית או השטח שלו. אם  אדם נמצא אשם בפשע, הוא יהיה צפוי לעומד בפני עבירה עם עונש גדול של מאסר וקנס. זה יכול גם להיות מוכפל אם מתקן הסמים נבנה ליד בית ספר או מגרש משחקים.

● סחר בסמים לא חוקיים

יבוא וייצוא של סמים לא חוקיים מסווגים כסחר בסמים לא חוקיים או הפצת סמים. בין הקטגוריות האחרות של עבירות סמים, זהו פשע הסמים החמור ביותר שאדם יכול לעסוק בו. 

אם אתה מוכח כאשם, אתה יכול להיות נתון לעונשים חמורים כגון מאסר בפועל למשך שנים ארוכות.

מסקנה:

עונשים על פשעי סמים משתנים בהתאם לעבירת הסמים החמורה שאדם ביצע. אם מישהו ביצע פשע הקשור לסמים, הוא חייב להשיג עורך דין פלילי נהדר שיכול להפוך את העונש שלו לקל יותר.

עבירות סמים – כיצד נכון להתנה בחקירה על סמים

לא פעם מקרים בהם מדובר על כמות סמים קטנה שעליה נתפס חשוד, הופכת להיות תקרית מאוד חמורה עבורו. במיוחד כאשר מדובר על כמות קטנה עליה נתפסים, אדם מתחיל להפליל את עצמו במהלך החקירה, במקרה כזה כדאי מאוד לא לומר שום מילה מיותרת בחקירה, להבין את ההשלכות הכבדות שיש לאדם ברגע שהוא מתחיל למסור יותר מידע, מידע זה שנמסר במהלך החקירה יכול לשמש נגדו בכל שלב של החקירה וגם לאחר מכן, חשוב מאוד להבין את חשיבות הדברים ולהימנע מדיבורים מיותרים שיכולים רק לפגוע בכם.

אם נעצרתם בחשד של עבירות סמים, כל מה שעליכם לעשות הוא ליצור קשר באופן מיידי עם עו"ד פלילי שילווה אתכם בכל התהליך וידאג לטפל בתיק בצורה הנכונה ביותר עבורכם.

זמין 24/7