עבירות מין

עבירות מין הן רבות ומגוונות, ישנם לא מעט תתי עבירות הנכללות תחת הקטגוריה של ביצוע עבירות מין, בחלק מהמקרים יכול להיחשב גם בתורעבירות אלימות.

לצערנו עבירות אלו מתרחשות לא מעט שנים, גם בחברה המודרנית בה אנו חיים, והמודעות למקרים מסוג אלו מקבלת לא מעט במה ומופצות בכל דרך אפשרית, הכל במטרה להעלות את המודעות.

באם אתם נחדשים בביצוע כל סוג של עברית מין, אתם זקוקים לליווי צמוד של עורך דין פלילי, שייבחן את המקרה ויוכל לעזור לכם להתנהל בצורה הנכונה ביותר מול גורמי אכיפת החוק.

למעלה מ 30 שנות ניסיון, הובילו אותנו להיות משרד עורכי דין המוביל בהתמודדות עם עבירות מין מכל סוג.

הסיבה בגללה עבירות מין נתפסות כעבירות חמורות במיוחד, היא מכיוון ועבירות מסוג זה כוללות גם פגיעה פיזית וגם פגיעה נפשית.
לא פעם אנו עדים למקרים בהם קורבנות של עבירות מוצאים עצמם שכל שגרת חייהם משתנה, הם מאבדים את שפיותם, נאלצים לעבור סדרה ארוכה של טיפולים בכדי להתמודד עם המקרים הקשים, במיוחד מקרים בהם עברו התעללות מתמשכת.
אותם קורבנות מאבדים את אמונם בבני אדם, אפילו בקרובים ביותר אליהם (באם מדובר על עבירות מיניות בתוך המשפחה).
מה שגורם לכך כי מערכת האכיפה והמשפט לא מקלה ראש כלל באם מגיעים אליה מקרים מסוג זה.

עבירות מין - שאלות ותשובות

החוק קובע כי כל עבירה מינית היא עבירה פלילית חמורה מאוד כשלעצמה, אך למעשה באם כל עבירה נבחנת לגופה, ישנם מקרים קלים יותר וישנם מקרים קשים מנשוא. 
דוגמה להבדלים בין המקרים הנחשבים לקשים אל מול מקרים הנחשבים לקלים יותר.

מקרה שייחשב לקל : התערטלות בציובר, או התבטאות שכוללת בתוכה תוכן מיני, כל זאת ללא הסכמה של צד אחר עליו מופעלת העבירה.

מקרה שייחשב לקשה : אונס, בעילה אסורה בהסכמה, עבירות נגד קטינים.

מכיוון ומערכת המשפט יודעת להבדיל בין סוגי העבירות, גם העונשים הניתנים בגין כל עבירה הם בהתאם.

שאנו רוצים לבחון מתי עבירת מין תהיה מוגדרת בתור חמורה, אנו צריכים להבחין כי קיים מגוון מאוד רחב של מקרים בהם המצב ייחשב כחמור, יחד עם זאת יש לציין כי כל עבירה אשר מבוצעת תוך שימוש באלימות, איום או תקיפה של צד אחר, היא תחשב כעבירת מין חמורה.

הבהרה חשובה נוספת : מבחינת חוק העונשין, אונס הוא הוא מקרה שבו מתבצעת החדרה של איבר או כל חפץ אחר, בכפייה וללא כל הסכמה של האישה. כלומר החוק מגדיר מצב שלפיו רק נשים יכולות להיאנס.!
באם מדובר על מקרה בו הקורבן של העבירה הוא הגבר, הרי החוק מגדיר זאת בתור מעשה סדום.
הגדרתו של מעשה סדום, החדרת איבר או כל חפץ אחר לפי הטבעת או לתוך פיו של הקורבן עליו מבצוע מעשה הסדום.

עבירת מין חמורה נוספת היא בעילה חמורה בהסכמה. שמדובר על בעילה בהסכמה, מדובר על מקרה קשה מאוד ובעל חומרה גבוה מאוד בעיני בית המשפט, מדובר על קיום יחסי מין עם קטין שגילו בד"כ מגיל 14 עד גיל 16.
חשוב להדגיש ולציין, כי גם אם הביע הקטין את הסכמתו למעשה, כלומר הסכים ואפילו יכול היה ויזם את יחסי מין, מדובר על בעילה וניצול מיני מובהק.
יחד עם זאת נכלל בתוך הגדרת בעילה בהסכמה גם ניצול יחסי מרות באם התקיים סוג של ניצול מסוג זה ומדובר על קורבן בגילאים של 16 עד 18 שנים.

ראשית יש לציין כי בית המשפט רואה בחומרה רבה את רוב סוגי עבירות המין, מכאן גם הענישה היא בהתאם.
יחד עם זאת, המקרים בהם בית המשפט יפסוק את הענישה החמורה ביותר הם מקרים של עבירות מין בתוך המשפחה, עבירות מין כלפי קטינים, ניצול מרות של יחסי עבודה ועבירות הכוללות אלימות פיזית קשה.

מקרים בהם מחמיר בית הדין עם הענישה, אלו מקרים במסגרת השירות הצבאי, זאת מכיוון כי במקרים אלו מתקיים ניצול של יחסי המרות הקיימים במסגרת הצבאית.
בנוסף לכל עבירות אלו, בית הדין שם דגש על מקרים בהם מדובר על עבירת מין שכוללת בתוכה איומים (מכל סוג, לרבות אימיום על פגיעה בשמו הטוב של האדם, פגיעה ברכושו או בגופו) תוך גרימת חבלה.

מקרים אלו מוגדרים כעבירות מין עם אלימות חמורה, העונש הצפוי הוא כבד מאוד, באם מדובר על שימוש באלימות במקרה בו הקורבן קטין מתחת לגיל 16, צפוי עונש מאסר כבד מאוד שיכול להגיע עד ל 16 שנים (ע"פ חוק העונשין). באם המעשה נעשה תוך הימצאות של אדם נוסף וכלל התעללות בקורבן, העונש יכול להגיע גם לעד 20 שנות מאסר בפועל. החוק מגדיר כי גם באם תתקבל הקלה בענישה, היא לא תגיע ליותר מרבע הענישה המקסמילית, אלא אם כי נמצאו נסיבות חריגות אחרות המאפשרות הקלה נוספת מעבר לכך.

גובה שכר טרחה של עו"ד נקבע בהתאם לגודל התיק, רק לאחר בחינה של המקרה, יבחן עו"ד את סדר גודל הזמן הנדרש לטיפול במקרה, לרבות איסוף עדויות, בדיקות פוליגרף וכל אמצעי אחר אותו יידרש להפעיל במסגרת ליווי וטיפול במקרה.

ככל שמדובר על תיק גדול יותר, ככה גם יעלה גובה שכר הטרחה, נהוד לגבות שכר טרחה במקרים כאלו כשכר טרחה כולל ולא שעתי, זאת מכיוון ורוב התיקים בעבירות מיניות הם תיקים מורכבים מאוד.

שכר טרחה יכול לעמוד על אלפי שקלים בודדים ועד לעשרות אלפי שקלים באם מדובר על תיק מורכב מאוד.

משך זמן הטיפול בתיקים מורכבים כאלו יכול להיות לכל הפחות מספר חודשים וגם להגיע לדיונים ועלייה בערכאות המשפטיות, ישנם מקרים שהם גם במשך שנים מתקיימים דיונים, זאת מכיוון ונדרש איסוף חומרים, חקירות רבות ואפילו עימותים שמתקיימים של הקורבן אל מול החשוד, כל זאת במסגרת החקירה המשטרתית.

חייגו אלינו 24/7
יעוץ ראשוני חינם

קבלו ייעוץ ראשוני מעו"ד פלילי בחינם

נגן וידאו
נגן וידאו

מומחים מובילים בישראל בייצוג בכל סוגי עבירות מיניות

עבירות מין בתוך המשפחה

כפי שכבר ציינו, מערכת האכיפה והחוק במדינית ישראל רואה בחומרה רבה הרבה יותר עבירות מין המתבצעות בתוך המשפחה.
כל אחד המוגדר כחלק מהתא המשפחתי, לרבות הורה, סב, אח או אחות. ישנו הבדל מאוד גדול מבחינת חומרת הענישה, כאשר העבירה המקבלת את החומרה הגדולה ביותר, היא אונס או מעשה סדום בקטין, חסר ישע. העונש במקרים אלו יעמוד על 20 שנים של מאסר, העבירה השניה בחומרתה הנכללת בתוך עבירות מין בתוך המשפחה, היא עבירת בעילה שבוצעה בקטינה אשר מלאו לה 14 שנים, אך טרם מלאו לה 21 שנים, זאת ביידי בן משפחה.

דבר זה מתקיים גם באם בוצעה עבירת מעשה סדום בנער באותו טווח גילאים. במקרה זה העונש הצפוי לחשוב יעמוד על 16 שנים של מאסר בפועל.

העבירה אשר תופסת את המקום השלישי בחומרתה, היא מעשה מגונה בחסר ישע או קטין, ע"י אדם אשר צריך להיות אחראי על אותו קטין, העונש שקובע בית המשפט במקרים כאלו יעמוד לכל הפחות על 5 שנות מאסר, ויכול להגיע גם עד 10 שנות מאסר.

העבירה שתופסת את המקום הרביעי מבחינת החומרה שבה רואה זאת בית המשפט, היא ביצוע של מעשה מגונה מול קטין ע"י בן משפחתו, במקרה זה העונש יעמוד על 4 שנות מאסר.

חשוב לציין, כח כל המקרים אשר צויינו הם ללא תוספת של אלימות, באם קיימת אלימות המתלווה למעשה, לרבות פגיעה פיזית בקורבן, מימד החומרה המתקבל הוא מיוחד ויותר חמור בעיני בית הדין.

עבירות תקיפה מינית

ע"פ החוק, כל תקיפה שמתקיים בה היבט הקשור למין, ייחשב כתקיפה מיני. אך יחד עם זאת, בבואו של בית הדין לפסוק בעבירה מתקיימת הבחנה בין כל מצב ומקרה לגופו, אם מדובר על מצב שבו נאמרה אמירה מגונה כלפי אדם, לבין אם התבצע מעשה אונס שכולל בתוכו גם תקיפה פיזית, לרבות אם התקיימה תקיפה מינית כלפי הקורבן. חשוב לדעת דבר נוסף, תקיפה מינית מוגדרת גם עבירה פלילית וגם עבירה אזרחי. כלומר, אם הורשע אדם בעבירת מין ניתן יהיה להעמידו לדין גם פלילי וגם לדין אזרחי, כלומר במקביל למשפט הפלילי המתקיים מולו, יכול הקורבן לתבוא את הנאשם בפיצוי כספי על הנזק שנגרם לו.

כיצד ניתן להוכיח את קיומה של תקיפה מינית : 

הוסגייה המורכבת ביותר העומדת בפני בית הדין אלו עבירות הקשורות בתוכן עם אופי מיני. כאן נאלץ הקורבן לשחזר את כל הנעשה לו, להתמודד עם הזכרון והעוול הקשה שנגרם לו, יש לא פעם קורבנות הטוענים כי שחזור המעשה בפני החקירה הוא לעבור את האונס והמעשים שקרו להם מחדש. מכאן, כיצד יכול שופט לקבל החלטה על מקרה אם אין לו את כל הממצאים הנדרשים, מכאן ההוכחה היא אחד הדברים הקשים ביותר איתם צריכה להתמודד התביעה. יחד עם זאת, בפועל אין שום עדות למקרים מסוג אלו, מבצעי העבירות ברוב המקרים דואגים להסתיר כל קשר למקרה, האנס עושה את מעשיו כשאין איש בסביבה, מוודא שאכן שיכול לבצע את העבירה ולהמלט ממקום בלי שיבחינו בו. כאן נאלצת התביעה להתמודד עם מילה של הנאשם אל מול מילה של הקורבן, כל זה הופך את התהליך להרבה יותר מורכב.

בית המשפט יכול בבואו לשפוט מקרים כאלו, ינסה להשתמש בכמה כלים העומדים לרשותו, הראשון שבהם יהיה בחינת היחסים בין הנאשם לבין הקורבן.
דבר נוסף אשר ייבחן הוא חיפוש ראיות ועדים על טיב היחסים בין השניים, כלומר האם הקורבן קיבל סוג של טיפול רפואי לאחר המעשה, מהי התרשמות הרופאים אשר בדקו את הקורבן וכל אפשרות אחרת שאותה יכול להפעיל בכדי להגיע לחקר האמת והמקרה.
לא פעם אנו מגלים, כי המציאות היום הוכיחה כי כמעט בכל מקום אליו אנו מגיעים קיימות מצלמות אבטחה, אשר אותן מצלמות צילמו את הנעשה, או את התוקף עובר באותו מקום, יחד עם זאת בית המשפט יכול להורות על איתור מיקומים לפי הטלפון הנייד החכם שיש לכל אחד היום כמעט, כל אלו הם כלים לרבות בדיקות פוליגרף בהם ישתמש בבית המשפט בבואו לבחון עבירות מין חמורות.

 

וויתור על פרטיות (נושא מורכב בתחום העבירות המיניות)

לא פען אנו עדים למקרים בהם בעיקר נשים שחוו תקיפה מינית, לא מוכנות להגיע ולהעיד ואפילו לא מגיעות לדווח על המקרה, הן מעדיפות לדחות את המקרה, לוותר על זכותן ולהמשיך בחייהן ללא כל טיפול בבעיה.

הסיבה העיקרית היא כפי שכבר ציינו, שנשים רבות מרגישות בכל פעם שהן נאלצות לשחזר את המקרה כאילו הן חוות שוב את האונס.

בנוסף לכך שהאישה שצריכה לשחזר את המקרה המורכב והקשה אותה היא נאלצה לחוות, היא צריכה לוות רולחשוף את כל הפרטים, לספר פרטים אינטימיים, להתמודד עם עורכי הדין אותן מביא התוקף לייצג אותו, לא פעם מדובר על מקרים בהם היא תאליץ לענות על שאלות קשות, כמו למשל מדוע היא אינה הביעה סוג של התנגדות, מדוע לא הגישה את התלונה בסמוך למקרה, או אם קיימת עדויות לכך שיום למחרת או כמה ימים לאחר המקרה, התקיים קשר נוסף של הקורבן עם הנאשם. כל אלו מקרים שקורים במציאות וגורמים להרבה מאוד נשים לא לנסות ואפילו להתמודד עם מקרה אונס, או מעשי סדום שבוצעו בהן.
למרות המורכבות שיש בתיקים מסוג אלו, קיימים לא מעט ארגונים שכל תפקידם הוא לתמוך ולאתר את אותן נשים, ללוות אותן בכל התהליך לרבות העמדה של עורכי דין מהטובים ביותר בכדי שכל אלו ימצו את הדין המירבי עם התוקף.
מכאן שללא עורך דין פלילי המתמחה בייצוג עבירות מין, באם אתם חשודים או נאשמים בביצוע עבירת מין, אתם יכולים למצוא את עצמכם מתמודדים עם התקפה מכל כיוון, לרבות התקפה תקשורתית רחבה מאוד שיכולה גם לפגוע בשמו הטוב של אדם, למחוק את כל עברו גם אם היה משובח מאוד, ותמיד ייבדק בו הכתם של העבירה אותה ביצע.
משרדינו מלווה אתכם בכל התהליך, שומר על דיסקרטיות מלאה ויפעל בכל דרך לשמור על דיסקרטיות מלאה לכל אורך ההליך הפלילי, לרבות בקשה לצוי איסור פרסום, בקשה לדיונים בדלתיים סגורות ועוד.

ניצול יחסי מרות

מקרים נוספים בהם קיים וויתור על פרטיות, הוא בעיקר נשים שחוו הטרדה מינית, או תקיפה במקום העבודה.
כל זאת תוך ניצול יחסי מרות שקיימים, במקרים כאלו נשים חוששות לשמן הטוב, חוששות שמא מכרים או בעלי תפקידים בכירים הקרובים לאותו אדם חשוד יכולים לפגוע בעתידה המקצועי גם מעבר למסגרת במקום בו היא מועסקת, כל אלו חששות שעולים במחשבותיה של כל אישה שעברה סוג של הטרדה.

הקלה בענישה בגין עבירות מין 

למרות שכבר לא פעם הבנו שבית המשפט נוטה לראות בחומרה רב את רוב עבירות המין, עדיין כמו בכל עבירה, למרות שבית הדין רוצה למצות את כל חומרת העונש מול הנאשם, לא תמיד המצב הוא אפשרי. קיימות המון סיבות שיכולות להיחשב עבור אותו נאשם כנסיבות מקלות, כאן אתם זקוקים בהחלו לליווי של עורך דין פלילי תותח, כזה שיהיה מוכן לצאת למאבק מתמשך עבורכם ולייצג אתכם על להקלה המירבית אותה אפשר להשיג.

עו"ד חייב לנסות בכל דרך אשר תהיה (במסגרת החוק) להוכיח ולמצוא לא מעט נסיבות מקלות. 
למרות שרבים נוטים לחשוב כי אין כלל נסיבות מקלות עבור גבר הפוגע בקטין, או באישה לרבות ביצוע מעשה סדום.

במקרים מסוג זה, אנו נטען כי הגבר היה מצוי במצב נפשי קשה מנשוא, או בהתקף פסיכוטי בעקבות משבר אחר שעבר שאלו הובילו אותו לביצוע המעשה, כמובן שקיימות עוד המון דרכים שבהם ניתן להשתמש ולהתחשב כנסיבות מקלות, בזכות שימוש בטכניקות מתקדמות לרבות אמצעים מסורתיים והכרה של מערכת המשפט, משרדינו הצליח לזכות לא מעט נאשמים בעבירות מין קלות.

כמובן שהוכחה של מצבים אלו חלה על עורך הדין המייצג את הנאשם, לכן הוא צריך לדאוג להביא כמה שיותר הוכחות מסוג זה במהירות האפשרית עוד לפני הדיון בבית המשפט.

דבר נוסף היכול להשפיע על החלטת בית המשפט, הוא עברו של האדם, לרבות עיסוקו, תפקדיו בחברה ומעל הכל האם קיים לאותו נאשם עבר פלילי הקשור לכך.

עורך דין פלילי טוב יציג את כל המקרים האלו אל מול בית המשפט, יראה כי מדובר על אדם אשר לא חטא מימו, לא היה בפתחו של בית המשפט מעולם, כל עברו הוא ללא רבב ולכן לא מגיע לאותו אדם לקבל עונש מירבי.

הקלה בענישה בגין עבירות מין היא אמנם מאוד מורכבת להשגה, אך היא בהחלט אפשרית, כל זאת תלוי במיומנות והכישורים אותם מפעיל העורך דין המייצג. 

ערעור על החלטת בית משפט 

לא פעם משרדנו פוגש במקרים בהם הצלחנו להקל עד מאוד עם עונשו של הנאשם, אך מיד לאחר מכן אותה אישה שנתקפה מגישה ערעור לבית המפשט בטענה כי מדובר על עונש קל ביחס לחומרת העבירה, או במידה וקיים כי בית המשפט וגם החקירה שנעשתה לא הצלחיו למצוא באופן מוחלט וחד משמעי כי אכן התוקף ביצע את העבירה, אין ספק כי האישה יכולה לטעון לערר אל מול בית הדין.
אמנם המציאות היא כזאת שבית הדין לא רוצה להגיע למצבים כאלו מכיוון וכל ערעור שיוגש יסחב עוד ועוד, אך הדרך היחידה שבה האמת תצא לאור היא בדרך זאת.
כמו כן, אם החליט בית המשפט לגזור את דינו של נאשם בעונש שנראה לו כחמור מאוד, גם עליו יכול לערער הנאשם בכדי לנסות ולעבור ערכאה שתטיב עם עונשו.

סוגים של עבירות אלימות במשפחה
עורך דין פלילי בחולון
זמין 24/7