עבירות מין במשפחה

עבירות מין במשפחה

יש לא מעט סוגים של עבירות מין במשפחה, לפני שנצלול לנושא זה, הבה נגדיר תחילה מהי התעללות מינית.

התעללות מינית מתייחסת לפעילות גופנית הכוללת נגיעה בחלקים מיניים מחוץ לבגדים, שפשוף, נשיקות, אוננות או מעשה לא חודרני וחדירה, כגון מין אוראלי או אונס. התעללות מינית עשויה להתייחס גם לפעילות ללא מגע, הכוללת טיפוח ילד כדי להכין אותו למגע מיני, עידוד הילדים לפעול מינית, עידוד הילד לצפות בפעילות מינית או בתמונות מיניות.

התעללות מינית עלולה לקרות באופן מקוון. החידושים הטכנולוגיים אפשרו לאנשים פוגעים לקיים פעילות מינית ללא מגע עם הילד. לרבות שליחת סרטונים, קיום שיחות וידאו שאלו פגעו בילד או בין מבוגרים שיכולים להביא לכדי פגיעה.

מכאן כי עבירות מין מבוצעות לצערנו בכל מקום, גם אם מדובר על משפחה שהיא המקום הקרוב ביותר ואמור להיות המקום המוגן ביותר, אנו עדים להמון מקרים של עבירות מין קשות הקורות בתוך חיק המשפחה.

סיכונים ואינדיקטורים

עבירות מין במשפחה נשמרות בדרך כלל בסוד. המשמעות היא שאנשים צעירים או ילדים שנפגעו מעבירה זו מתקשים לחלוק את הסוד הזה. מלבד זאת, די קשה לקבוע התעללות מינית מצד בן משפחה.

רוב האנשים הצעירים והילדים אינם יודעים אם הם כבר קורבנות להתעללות מינית. בהתחשב בגילו הצעיר, ילד לא יודע מה עושה אדם לגופו.

מכאן כי גם קיים קושי גדול מאוד בהוכחה של מקרים אלו, כאן נדרש אדם המואשם בביצוע עבירות מין במשפחה לבחור עורך דין פלילי מקצועי של עיסוקו והמומחיות שלו היא טיפול בעבירות מין, רבים נוטים לבחור עורך דין אשר מכיר נושאים רבים, לא רק את הנושא היחיד של עבירות מין, לכן בחירת הסניגור הנכון היא הצעד הראשון להצלחה בתיקים מורכבים אלו.

בקשר לכך תוכלו לקבוע אם ילדכם עבר התעללות מינית בסביבה המשפחתית על ידי האינדיקטורים הבאים. אך שימו לב כי לא די בסימן יחיד כדי לקבוע באופן חד משמעי שילד עובר התעללות מינית. מצד שני, אם אתה מבחין ביותר משני אינדיקטורים, קיימת אפשרות גבוהה שילד עבר התעללות מינית.

• יש להם פגיעות בפה. רופא שיניים יעזור לך לקבוע סימן זה. פשוט מאוד לוודא אם לילד יש סימנים של פגיעות באזור הפה או בתוך הפה, ניתן לגשת לרופא שיניים או לבראות סימנים של פגיעות באופן ישיר.

• יש להם חבלות ופציעות בחלקים שונים בגופם ללא הסבר מוצדק. אתם צריכים לפעול באופן מיידי אם אתם רואים את ילדך עם כמה סימני נשיכה או חבורות בירכיים, בבטן התחתונה, בישבן או בשדיים. אלו מעידים באופן ישיר על סימנים של התעללות או הטרדה מינית, מקרים אלו הם הנפוצים ביותר, הם חוזרים ב 100% מהמקרים שמדובר על התעללות מינית.

• הם לא שמים לב מספיק בכדי לסדר את עצמם את עצמם, כלומר הם לא משקיעים יותר מידי בנראות שלהם, בצורת הלבוש וכתוצאה מכך הם מגיעים למצב של בידוד חברתי, במיוחד בבית הספר.

• סימנים ותסמינים להריון אפשרי בהם הילדה לא יכולה לדעת מי האב. כמו כן, היא מתלוננת על דימומים או הפרשות בלתי מוסברות. אלו מקרים כבר יותר מתקדמים של עבירות מין קשות במשפחה, לצערנו גם למקרים מסוג זה אנו עדים לא פעם.

• הם חווים בעיות שינה. כמו כן, הם מראים כמה התנהגויות נסוגות, הכוללות הרטבת לילה. באם מדובר על ילדים אשר החלו להרטיב את המיטה בלילה לאחר שכבר נגמלו מחיתולים.

• התנהגותם השתנתה, כך שהם נעשים דביקים יותר, נסוגים או תוקפניים יותר. חשוב מאוד לשים לבד ודגש לשינוי התנהגות שחל בילדים, אל תתפשרו אם ראיתם סוג של שינוי התנהגות נסו לבדוק האם משהו קורה.

הגדרת החוק למשפחה

שמדובר על ביצוע עבירות מין, החוק מרחיב את המונח משפחה, אנו עדים למקרים בהם מדובר על אישה גרושה ולה ילדה, אותה אישה נמצאת בקשר עם אחר, לא ידועים בציבור, לא נשואים בפעם השניה ואם אותו אדם ביצע עבירת מין בילדת האישה מדובר על עבירת מין בתוך התא המשפחתי.

כאשר אנו כמשרד עורכי דין פלילי מטפלים בתיקים מסוג זה, כבר בשלבי החקירה אנו נחנה את החשוד כיצד לפעול ומה עליו להדגשי וזאת כחלק מביצוע הכנה לחקירת משטרה שבה חשוב לציין את המעמד של היחסים הקיים עם האם.

מתי קורות עבירות מין במשפחה

לא ניתן לקבוע באופן חד משמעי זמנים מוכנים למקרים קשים של עבירות מין במשפחה, אך בתור משרד עורכי דין, אנו רואים לא פעם כי בעת פירוק התא שמפחתי מחליטה האישה לפגוע בבעלה ומגישה תלונת שקר על פגיעה מינית, רבות נוטות להגיש תלונות שקריות על אלימות, אך ישנן לא מעט נשים אשר מגישות תלונות על אונס, זאת מתוך כוונה להתנקם בבעל ועל הפעלה של לחצים בעת פירוק התא המשפחתי.

לא פעם משרדינו ייצג נאשמים במקרים כאלו, בכל אחד מהמקרים הצלחנו להביא למצב של זיכוי מוחלט וסגירת התיק בעילה של חוסר אשמה.

המציאות במקרים כאלו היא מורכבת, מן הנהוג כי אנשים אשר הוליכו שולל את מערכת המשפט במקרים כאלו צריכים לבוא על עונשם, אך לצערנו המציאות שונה בהרבה, במקרים כאלו גם אם מדובר על שקר המשטרה תעשה הכל בכדי להוכיח כי אכן יש משהו מאוחרי השקר, זאת הסיבה שעורכי דין בתחום הגירושין שמחים כי נשים מגישות תלונות שקר, הנזק לא יכול להיגרם כלל לאישה, אלא רק לגרום לבעל למצוא את עצמו שוכר את שירותיו של עורך דין פלילי בכדי להתמודד עם ההליך בנוסף לשירותיו של עורך דין לעינייני גירושין.

סיכום

יש הרבה דיווחים בנוגע לעבירות מין שהתרחשו בסביבה המשפחתית. זו אמת עצובה: התעללות מינית יכולה להיעשות גם על ידי האדם האמין ביותר לקורבן.

זמין 24/7