עבירות מין בין בני נוער

תקיפה מינית מתייחסת למקרה שבו אדם הכריח מישהו אחר לקיים מגע מיני ללא הסכמתו. עבירות מין בין בני נוער כוללות בתוכן מגוון רחב של עבירות: חדירה אנאלית, אוראלית או נרתיקית, נשיקות ונגיעה בחלקים הפרטיים של מישהו.

עבירה זו עלולה לקרות בכל זמן ובכל מקום. למרות שאתם כהורים בטוחים שיש לכם קשר הדוק עם ילדכם, ייתכן והוא יכול ליפול קורבן לאחד מהמקרים האלו, האפשרות לתקיפה מינית עדיין קיימת. גם מערת החינוך בישראל לא מקיימת שיחות עם בני נוער בנושא, התחום של עבירות מין בקרב קטינים לא זוכה לחשיפה ולבמה שחובה שיקבל, זאת בכדי להעניק לקורבנות את הביטחון לו הם זקוקים בכדי להתלונן ולמנוע את המקרה האכזרי הבא. זה יכול לקרות בין זרים, מכרים, בני משפחה או חברים. במקרים מסוימים, יותר משני אנשים יכולים לבצע תקיפה מינית בקרב בני נוער על קורבן אחד.

בין אם מדובר על זכר או נקבה, כל אחד ואחת עלול להיות קורבן לתקיפה מינית. לכל מי שחווה את הטראומה הזו, עליך לשתף אותה עם בן המשפחה הקרוב ביותר שלך או להיעזר באיש מקצוע כדי לטפל בך מבחינה חברתית, פסיכולוגית ופיזית. יחד עם זאת יש להגיש באופן מיידי תלונה במשטרה, לפנות לעורך דין המומחה בליווי קורבנות של עבירות מין , משרד עורכי דין המומחה בייצוג בסוגים אלו של עבירות ידע להעניק אוזן קשב, לבחון את המקרה ולא פעם להיעזר באנשי מקצוע שיכולים לסייע לקורבן, הן מבחינה פסיכולוגית והן מבחינה פיזית.

אנו מייציגם נאשים בעבירות מין כנגד בני נוער, לרבות ייצוג וליווי קורבנות

עבירות מין בין בני נוער – המספרים העצובים

על פי הסטטיסטיקה, לפחות אחד מכל ארבעה בני נוער נפגעים מפגיעות מיניות. רוב קורבנות האונס הן נערות. על פי נתונים סטטיסטיים, נערות בגילאי 16 עד 19 עוברות סוג של תקיפה מינית, הטרדה מינית, ניצול יחסי מרות או כל סוג אחר של עבירה מינית, יותר מארבע פעמים.

עבירות מין בין בני נוער - שאלות ותשובות

אי ידיעת החוק איננה פותרת מעונש, גם באם מדובר על קטין אשר ביצע את העבירה. אך בזכות ייצוג של עו"ד פלילי מקצועי, ניתן להטיל ספק בכל הראיות העומדות ולהצליח לסגור תיקים רבים גם בעילה של חוסר אמשה, יחד עם זאת יש לבחון ולחקור את המקרה לעומק, להצליח למצוא כל דבר העלול להטיל ספק בהחלטות בית הדין.

גיל האחריות הפלילית במדינת ישראל עומד על 12 שנים, כלומר כל אחד אשר ביצע עבירת מין, בין אם מדובר על עבירת מין בין בני נוער שהם קרובי משפחה (גילוי עריות), או אלימות מינית קבוצתית, הוא יהיה כשיר לעמוד מול בית הדין ולהעינש בהתאם לחומרת העבירה.

במקרים בהם מדובר על קטינים מתחת לגיל 12, שזהו גיל האחריות הפלילית ביצע עבירה, אותו קטים יועבר לטיפול ולאבחון של פקיד סעד.

למשטרה אין ססמכות לחקור קטין מתחת לגיל 12, נהוג כי המשטרה תזמן את הורי הנער לתת עדות, באם יוחלט כי הוא צריך להיחקר, החקירה תתבצע על ידי חוקר ילדים מיוחד. בכל מקרה נער אשר חשוד וביצע עבירת מין ומתקיים נגדו הליך פלילי יופנה באופן מיידי לשירות מבחן לנוער, גם אם מתנהל נגדו הליך פלילי וגם אם הוחלט לסגור מולו את התיק.

במקרים כאלו ראשית בית הדין בוחן את גילו של הנער, את חומרת המעשה וייתכן מאוד כי יציע תוכנית שיקום, זאת בכדי לא לפגוע בהמשך חייו של הנער, לאפשר לו לנסות ולהשתקם ולחזור לשגרה. 

מערכת הדין והמשפט במדינת ישראל לא דוגלת רק בשיטה של עונשים, היא כוללת בתוכה גם תוכנית שיקום שבה יכול הנער לנסות ולשקם את חייו ולחזור למוטב.

יחד עם זאת, באם הנזק שנגרם לקורבן הוא רב, יכול בית הדין לראות זאת בחומרה רבה ולהחמיר עם עושנו של הנאשם.

חייגו אלינו 24/7
יעוץ ראשוני חינם

קבלו ייעוץ ראשוני מעו"ד פלילי בחינם

נגן וידאו
נגן וידאו

מומחים מובילים בייצוג וליווי בני נוער בעבירות מין

תקיפה מינית בקרב בני נוער

תקיפה מינית מגיעה בצורות שונות, וזה יהיה תלוי במצב בו נמצא הקורבן. רוב האנשים חושבים שהמונח "תקיפה מינית" קשור למילים כמו 'אונס, מין אוראלי, קיום יחסי מין עם אדם ללא רשותו, נגיעה מינית לא רצויה או חיבה וניסיון לאונס אך ההגדרה של תקיפה מינית היא הרבה מעבר לזה.

הצורה החדשה ביותר של תקיפה מינית היא "התגנבות". זהו פעולה של הסרת הקונדום בחשאי בעת קיום יחסי מין. בגלל זה עלולות להתרחש בעיות שונות, כמו למשל לשים את האישה בסיכון גבוה ל- PTSD, STD או להריון לא רצוי. לכן לאחר שנים של ייצוג וליווי בסוגי עבירות מין שונות, נתקל משרידנו בתקופה האחרונה בייצוג בעבירות מין מסוג זה של :התגנבות".

בימינו, כל אדם יכול לבצע עבירות מין, זאת גם ללא הבנה או ידיעה שהמעשה אותו הוא מבצע נחשב כעבירת מין, במיוחד על ידי בני נוער. כאמור, עבירות מין נעשות לרוב על ידי בני נוער גברים. במקרה זה, על הממשלה, כמו גם ההורים, לפתח אסטרטגיה נכונה כיצד לטפל בנושא זה. לצערנו לא קיימת מספיק חשיפה לנושאים כואבים כאלו בבתי הספר, המודעות בנושאים אלו היא פחותה ואנו לא חשופים לכך שיש הבנה ותקשור בנושא, ההשלכות הצפויות והצורך להעניק בטחון לקורבנות להתגונן בפני מקרים כאלו.

לרוע המזל, רוב קורבנות עבירות המין אינם מדווחים על הפשע שבוצע. זה יכול להיות בגלל שהקורבן מפחד או מאויים. באם חוויתים כל סוג של עבירת מין, משרידנו כאן להעניק לכם את המענה המקצועי ביותר לו אתם זקוקים, אנו מתחייבים לדיסקריטות מלאה, בחינה של המקרה לעומק ובניית אסטרטגיה הכוללת גם טיפול פסיכולוגי נפשי באם נדרש, נדאג להפנות לאנשי המקצוע הנכונים וללות אתכם לכל אורך הדרך.

כאמור, רוב המתבגרים בימינו לעיתים קרובות נפגעים מפגיעות מיניות. ישנם מקרים בהם בני נוער הם אלה שמבצעים את הפשע. זו האמת העצובה. עבירות מין בין בני נוער נפוצות מאוד, באם נתקלתם במקרה כזה, אתם זקוקים לשירות של עורך דין פלילי שילווה אתכם בתהליך.

סיווג עבירות מין בקרב בני נוער

עבירות מין בקרב בני נוער ניתן לסווג לשלוש קטגוריות עיקריות, כל קטוגריה מאלו המצויינות יכולה גם היא להחלק בתוכה לעוד תתי קטגוריות. החוק רואה כל אחת מאותן קטוגריות בחומרה שונה ויכול להתאים את חומרת הענישה לפי חומרת העבירה.

עבירות מין בין קטינים במשפחה

מקרים בהם קטינים פוגעים באחיהם או באחיותיהם, כאן מדובר על גילוי עריות, מקרים אלו לרוב הם לא מקרים חד פעמיים, מדובר על התעללות שיכולה להימשך שנים ארוכות, ההפשעה על הקורבן היא רבה מאוד, הוא מאבד את אמונו בבני אדם, גם הקרובים ביותר אליו. הסיבה בגלל מקרים מסוג זה נמשכים שנים רבות היא כי המקרה הוא בתוך התא המשפחתי, הקורבן לא יודע למי לפנות, רגשותיו מעורבים והוא סובל ומיוסר.

פגיעה בקרב בני נוער במסגרות השונות

מקרים אלו של עבירות בקרב בני נוער יכולים להיות בבית הספר, פגיעה מינית של מדריך בחוג, פגיעה מינית בין חברים באותו אזור מגורים ועוד.

פגיעה מינית קבוצתית הכוללת אלימות

מקרים מסוג זה רואה בית הדין בחומרה רבה מאוד, מדובר על מקרים בהם קבוצת נערים אונסת נערה בכוח. לא פעם מקרים מסוג עלולים לקרות גם במסגרת בית הספר, חוגים או בין חברים.

עבירות מין בין בני נוער
זמין 24/7