סיבות להיערך לחקירה משטרתית בעבירות אלימות במשפחה

סיבות להיערך לחקירה משטרתית בעבירות אלימות במשפחה

יש לא מעט סיבות להיערך לחקירה משטרתית בעבירות אלימות במשפחה, למרות כי כל חקירה אליה אדם החשוד בעבירה חייב להתכנון.

הכנה לחקירה במשטרה היא קריטית והיא זאת שתקבע את המשך ההליך הפלילי, בין אם מדובר על עבירות מין, או עבירות סמית ואפילו עבירות אלימות במשפחה. כל סוג של חשד בעבירה מחייב לבצע הכנה יסודית על ידי מי שמכיר את ההליך והתנהלות המשטרה.

ידוע היטב שיש הרבה סיבות מדוע כדאי להתכונן לחקירה בעבירה של אלימות במשפחה, למרות שבהרבה מאוד מקרים אלו החשודים בעבירות אלימות במשפחה הם אנשים נורמטיבים שלא מכירים את הצד הזה שבו הם נמצאים חושבים “שהכל יהיה בסדר”, אבל לא לא כך הדבר. כל מילה הכי קטנה במהלך החקירה עלולה לגרום להשלכות כבדות מאוד לאחר מכן. אם כי ברוב המקרים בהם מדובר על אנשים נורמטבים, ניתן על ידי ייצוג ראוי לבצע סגירת תיק בהסדר מותנה עדיין קיימת חשיבות מכרעת לביצוע הכנה יסודית לחקירה.

אנשים רבים מודעים לתוצאות החמורות שעלולות להתרחש אם הם מתעלמים מהעצות. אדם הנתון לאלימות במשפחה ירגיש בדרך כלל מאוד לא נוח, לחוץ ואפילו מפחד.

לא פעם אנשים רבים רואים בכל עורך דין פלילי כאילו הוא מצדיק את מעשיו של החשוד, אך לא כך הדבר! תפקידו של הסנגור הפלילי הוא לדאוג לכל הזכויות לחשוד, לבדוק האם הוא היה נמצא במצב של חוסר שפיות זמנית ולייצג אותו בהתאם לנסיבות הקיימות במקרה.

 להלן מסpר סיבות מדוע עליכם להתכונן לחקירה משטרתית מהמעשה האלים, אלימות במשפחה.

  • זה יקל על חייכם – כל אדם נורמטיבי הנמצא בהליך פלילי מרגיש מאוד לחוץ. המתח הרב משפיע על שגרת החיים שלו לרבות שגרת החיים של בני משפחתו.
  • יכולות להיות ראיות שלא ניתן לסתור – ישנם מקרים בהם ישנן ראיות מוצקות שלא ניתן לסתור. בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים לכל אחד קיימת מצלמה נגישה בטלפון הנייד. לא פעם אנו נתקלים במקרים בהם מוצג סרטון המתעד את המקרה, בכדי לסתור את הסרטון ואת הנעשה בו נדרשות יכולות מאוד יצירתיות וכמובן כושר שכנוע ויכולות ורבליות של עו”ד פלילי מנוסה.
  • לקבל בריאות נפשית טובה יותר – במקום שאתם אלו שתשאו בנטל הנפשי הכבד, תנו לעורך הדין שלכם להתמודד עם המקרה ועם ההשלכות שלו. עורכי דין בתחום הפלילי הם מנוסים מאוד ויכולים להתמודד עם כל בעיה ולהיות אלו שישאו בנטל הנפשי עבורכם. בנוסף, בזכות שיתוף בקו ההגנה אותו בונה עורך הדין הפלילי אתם יכולים לחוש הקלה ולדעת שיש תקווה לחזרה מהירה לשגרת החיים אליה הייתים רגילים.
  • לא תמיד המשפחה והחברים שלך יהיו שם בשבילך במהלך התהליך אבל עורך הדין שלך כן! במקרים של תקיפת בת זוג המשפחה נוטה להתנתנק מהחשוד, אתה תמצא את עצמך ללא כל תמיכה מסביב פרט לעורך הדין שמלווה אותך וידאג לכל הצרכים שלך. יחד עם זאת, בחדר החקירות אתה לבד! איש לא נמצא איתך פרט לחוקר המשטרה! אתה חייב להגיע אליו מוכן ויודע בדיוק מה הולך לקרות בכל שלב בחקירה.

לסיכום

כמו שניתן לראות יש המון סיבות להיערך לחקירה משטרתית בעבירות אלימות במשפחה, החקירה במשטרה היא לא אירוע נעים כלל, במיוחד כאשר מדובר על אנשים נורמטיבים שעוברם חקירת משטרה יכולה להיות אירוע מאוד טראומתי וקשה. ככל שתהיו יותר מוכנים ככה כל ההליך יהיה יותר קל להתמודדות. לא פעם המשבר הנפשי אותו חווה האדם קשה מאוד להתמודדות יותר מאשר ההליך הפלילי והפיזי שבו הוא נמצא.

זמין 24/7