סחר בסמים

סחר בסמים

הפעולה של מכירה, הובלה, ייבוא וייצוא של סמים לא חוקיים מסווגים כולם תחת הגדרה סחר בסמים. סחר בסמים לא חוקיים נופל תחת הקטגוריה של פשע. אחזקה ומכירה של סמים אסורים כגון מריחואנה, קוקאין, הרואין, סמים למסיבה, אקסטזי, הזיה, נדיפים, ואחרים כפופים לעונש על פי חוק העונשין.

רמת העונשים ועונשים שינתן לנאשם תלויה בגורמים שונים, כגון:

  • כמות וסם לא חוקי שהוחרם.
  • האזור שבו התרחשה ההפצה.
  • אם יש קטינים המעורבים במעשה.

סוחרי סמים שיוכחו אשמים יכולים לקבל עונש של 3 עד 5 שנים של מאסר בפועל ואפילו יותר בהתאם לכמויות הסמים המעורבות.
כל אלו גם עומדים תחת הקטגוריה של אשמה בייבוא סמים, מהם העונשים הנגזרים הם כבדים מאוד.

סוחרי סמים

סוחרי סמים הם קבוצה של אנשים שמוכרים ומייבאם סמים לא חוקיים. סוחרי סמים קטנים מוכרים סמים בכמות קטנה, בעוד סינדיקטים גדולים של סמים הם אלה שיש להם פעולות גדולות במכירה וייבוא סמים לספורט תרופות שבאמת  עובדות כמו חברת תרופות.  הפצה לא חוקית של מרשמים כגון משככי כאבים ותרופות שינה נחשבת גם לסחר בלתי חוקי בסמים.

אישומי סחר בסמים.

אם יש לך סמים לא חוקיים ונתפסת עם החומר על גופך, או בתרמיל נשיאה אחר. השוטרים יגישו נגדך כתב אישום, המשטרה לעתים קרובות מניחה כי אנשים שיש להם סמים לא חוקיים הם גם סוחרים, במיוחד אם לאדם יש כמות גדולה של סמים איתו. ישנם עדיין גורמים אחרים שעשויים להשפיע על ההאשמות כי עסקת סמים עלולה להתמודד עם כמות החומר שנתפס והמיקום בו בוצעה העבירה.

ישנם סוגים רבים של חוקים התומכים בעבירה בלתי חוקית זו, וחקיקות שונות נוצרים לאחר החוקים הממשלתיים שבדרך כלל נותנים את הסטנדרטים הפחות משמעותיים לגזר הדין עבור פושעי סמים. בדרך כלל, המדינה וחוקיה מאשרים את החוקים האלה כדי לעצור קרטלי סמים גדולים, שלעתים קרובות מתרחשים ללכידתם של הסוחרים בדרג נמוך.
כלומר מעצרם של סורחי סמים בדרג נמוך, יכול לא פעם להוביל למעצרם של אלו המייבאם את כמויות הסמים הגדולות יותר ומביאים להפצתם הרחבה.

אחריות שותפות

ישנם כמה מקרים ששותף לפשע עשוי להיות מואשם בקשר לסחר בסמים. זה קרה כאשר אדם אחר עזר או עודד את הנאשם לבצע את הפשע. בדרך כלל, השותף מתמודד עם אותן השלכות כמו הנאשם, אבל יש פעמים שהשותף מקבל עונש קל יותר מאשר הנאשם. זה קורה גם אם השותף שלו לא  ביצע את הפשע באופן אישי. אחריות שותפות שונה מקשירת קשר, ועל מנת שהתובע יוכל להרשיע  מישהו כשותף, הם חייבים להוכיח מעבר לכל ספק סביר שהשותף ביצע את הפשע גם  כן. בנוסף, עליהם להראות כי הנאשם סייע, פיקד או נקט בפעולה אחרת המוגדרת בחוק כנוגעת לנאשם המקורי.

מסקנה:

במקרה זה, עדיף ליצור קשר עם עורך דין פלילי מומחה לפשעי סמים ולדון בכל דבר על המקרה. סחר בסמים הוא פשע חמור שבדרך כלל בסופו של דבר נעצר, בסופו של דבר מאחורי סורג ובריח במשך שנים ואפילו לכל החיים, נכסים מוחרמים, ומוניטין וכבוד נשברים וקשה להחזירם. מציאת עורך הדין הטוב ביותר שיכול לעזור לך במקרה כזה היא עבודה קשה, אלא האפשרות הטובה ביותר כדי להציל את עצמך ממשפט חמור.

Call Now Button