סוגי עבירות סחר בסמים

סוגי עבירות סחר בסמים

סוגי עבירות סחר בסמים, סחר בסמים נחשב לאחת העבירות הכבדות ביותר.

בתי הדין רואים בחומרה את עבירות אלו והממשלה עושה כל שביכולתה על מנת לעצור את מגפת הסמים הקשים במדינת ישראל. עם זאת ישנם סוגי עבירות סחר בסמים והמחוקק לא מבדיל בין סוג הסם.

כלומר, הענישה על עבירת סחר בסמים זהה בכל דרגות הסמים הקיימות, בין אם מדובר על סחר בסמים קלים או סחר בסמים מסוכנים אחרים.

ניתן לסווג עבירות סחר בסמים לשני סוגים עיקריים:

1. החזקת סם לשימוש עצמי

2. החזקה מתוך כוונה להפיץ.

להלן רשימה של החזקת סמים לשימוש עצמי:

1. החזקה פשוטה של סמים או אביזרים לסמים.

2. נוכח רק במקום בו נמצא סמים או אביזרי סמים.

3. אספקת סמים לאדם אחר.

עבירות סחר בסמים מתחלקות בדרך כלל לשתי קטגוריות: כמות הסמים ואיכות הסמים. לאחר מכן הם מחולקים למספר סוגי עבירות סחר בסמים, כגון

  • החזקת סמים בלתי חוקיים.
  • החזקה עם כוונה למכור או למסור.
  • לייצר או לספק חומר מבוקר.
  • הפצה של חומר מבוקר.
  • הלבנת הון בגין סחר בסמים.

עבירות סחר בסמים הן מונח כללי המתייחס לעבירות פליליות הקשורות להובלה, מכירה, הפצה או שימוש בלתי חוקיים של חומרים מבוקרים. זה כולל החזקת סמים ופשעים הקשורים לסמים כמו הלבנת הון והברחות.

ישנם סוגים שונים של עבירות סחר בסמים כולל אך לא רק:

– החזקת סמים למכירה;

– הפצת תרופות;

– ייצור או גידול של תרופות;

סחר בסמים;

– קשירת קשר לביצוע כל סוג של עבירת סחר בסמים המפורטת לעיל.

שידול קטין לשימוש בסמים.

קטין הוא אדם מתחת לגיל הבגרות, המשתנה בין מדינות. גיל הבגרות הוא כאשר מישהו מגיע לגיל 18 או 21.

ככלל, החוק ברוב המדינות אוסר על קטינים להיות מעורבים בפעילויות רבות שאינן מותרות במיוחד למבוגרים באותה מדינה ועל פי חוקים אלה. כמו כן, ייתכן שיוטלו עליהם הגבלות נוספות על קטינים על ידי הוריהם או האפוטרופוסים האחראים להם מבחינה משפטית.

זה יהיה בלתי חוקי ברוב המדינות עבור קטינים לבצע פעילויות כגון:

1) ביצוע מעשי אלימות כלפי אנשים אחרים;

2) שימוש בחומרים נרקוטיים;

3) שימוש באלכוהול;

4) קיום יחסי מין עם או בלי הסכמה;

5) נהיגה ברכב מנועי;

6) קבלת כרטיסי אשראי או הלוואות.

שימוש בסמים בקרב בני נוער

כולנו מכירים את המשפט "פשוט תגיד לא". הביטוי הזה נמצא בשימוש כבר עשרות שנים, אבל הוא עדיין לא מספיק כדי למנוע מבני נוער להשתמש בסמים. למעשה, בני נוער המשתמשים בסמים נוטים פי שלושה לדווח שהם מרגישים טוב יותר לגבי עצמם ועם חייהם, ופחות לחוש דיכאון. הסיבה לכך היא שבנוסף לספק תחושת שייכות ותמיכה חברתית משופרת, סמים מספקים הקלה זמנית מתחושות הלחץ. אבל למרות היתרונות הנראים של שימוש בסמים בטווח הקצר, הם יכולים להוביל לתוצאות שליליות כמו התמכרות בטווח הארוך.

אחת הבעיות הקשות ביותר היא שימוש בסמים בקרב בני נוער, לצערנו המציאות היא כזאת שחלה עלייה גדולה מאוד בשימוש בסמים מכל הסוגים בקרב בני נוער. לכן, המחוקק רואה בחומרה רבה את עבירות הסחר בסמים במיוחד שמדובר על עבירת שידול קטינים לשימוש בסמים.

השימוש בסמים הוא החלטה אישית.

אבל, במקרים מסוימים, השימוש בסמים יכול להיות בלתי חוקי וניתן לעונש על פי חוק. לפיכך, חשוב לזהות שידול קל לשימוש בסמים ולדעת שמה שאתה עושה אינו חוקי.

למרות שרבים נוטים לחשוב כי שימוש בסמים הוא החלטה אישית, גם כאשר מדובר על קטינים החוק לא רואה זאת כך ולכן קבע כי קיימת ענישה מחמירה הרבה יותר מאשר סחר בסמים אל מול שידול קטין לשימוש בסמים.

זמין 24/7