סוגי עבירות מין

סוגי עבירות מין

עבירות מין, הידועות גם כפשעי מין, הן צורות של התנהגות מינית אנושית שיכולה להיחשב לפשע. עבירה מסוג זה כרוכה בהתנהגות פיזית, מינית או תקיפה מינית, הטרדה מינית, סחר בבני אדם וחשיפה מגונה כמו ילדים שכנראה הם יעד לחשיפה. יש לא מעט סוגי עבירות מין קשות וקלות כאחד. סוג זה של פשע הוא עונש על פי החוק שבו האשם יכול למצוא את עצמו גם 15 שנים במאסר בהתאם לעבירה ונסיבות הפשע האמור.

ישנם סוגים שונים של עבירות מין כגון התעללות מינית, אונס, נגיעה בכפייה, התנהגות בלתי הולמת מינית, מעשים מיניים פליליים, ועבירות מין אחרות שעשויות להיכלל בתוך העבירה. לכל אחד מהפשעים המיניים האלה יש אישום או עונש שלא סומנו, תלוי איזה סוג של עבירה מינית עבריין עשה. כלומר החוק משאיר את רוב עבירות המין כפתוחות, זאת מכיוון ולא פעם הגיעו לבתי הדין מקרים שלא מוגדרים בחוק ומהווים עבירת מין.

סוגי עבירות מין הנפוצות ביותר

אונס

אונס הוא אחד העבירות המיניות הנפוצות ביותר, אנו עדים לצערנו להמון מקרים של אונס במדינת ישראל. הסיבה לכך היא נחשבת לעבירה מינית משום שסוג של יחסי מין אינם בהסכמה או שאחד מהם נאלץ לקיים יחסי מין זה עם זה. זה עשוי לכלול יחסי מין בנרתיק, פי הטבעת, והפה.( שאלו נחשבים תחת הגדרת עבירת מעשה סדום) עם זאת, אונס עלול להתרחש בכל סוג של מצב, כמו אם הקורבן  היה שיכור או בהשפעת סמים ומשקאות אלכוהוליים. ובכל זאת, חלקם כוללים גם התעללות פיזית או, במקרה הגרוע ביותר, הריגת הקורבן לתמיד. להיות מעורב באונס או להיות העבריין עלול לחייב תשלום כבד בהתאם לחוקי המדינה, אבל ברוב המקרים בזכות ייצוג נכון של עורך דין פלילי הרבה פעמים מקרי אונס נגמרו גם ללא הרשעה פלילית כלל.

הטרדה מינית

זוהי צורה של אפליה מינית, והיא מתרחשת בדרך כלל במקום עבודה שבו עובד עלול לחוות הטרדה מינית על ידי עמיתו לעבודה. עם זאת, הטרדה מינית היא יכולה להיות גם פיזית וגם מילולית כמו לבקש טובות הנאה מיניות, התקדמות מינית לא רצויה, וכו ‘. ברגע שאתה נתפס מטריד מינית מישהו, אתה יכול להיות בכלא, אבל העונש הוא לא כבד כמו אונס, ובכל זאת אתה תשלם על ידי סנקציות, לא פעם היו מקרים בהם גם הטרדה מינית שנמשכה מספר פעמים הובילה למאסר של מספר חודשים, זאת בהתאם לחומרת ההטרדה והאופי שלה.

התעללות מינית

התעללות מינית עלולה להתרחש הן בנשים וילדים, אבל זה נפוץ ביותר בקרב ילדים מתבגרים, וזה פשע חמור ביותר יחד עם אונס. התעללות מינית עשויה לכלול התנהגות מינית, התעללות או חוסר צניעות שנועדו לספק את רצונותיו של אדם, בין  אם זה עבור הילד או עבור המבוגר. זה יכול להיות גם חלק מפורנוגרפיית ילדים בהן עבריין יכול לצלם תמונות ארוטיות של הילד ולשתף אותם באינטרנט. כעונש, ברוב המקרים בהם מורשע העבריין במקרים אלו העונש הצפוי יכלול מאסר בפועל, ורוב העונשים יהיו זהים לאונס, אבל זה יהיה גם תלוי בחומרת העבירה והנסיבות לעבירה.

מסקנה:

יש לא מעט סוגי עבירות מין, זה עשוי להיות מעורבת בדרך כלל בקרב נשים וילדים, אבל יש גברים שהתעללות מינית בין שני גברים. פושעי מין  לא בוחרים מגדרים, והם בכל מקום. עונשים לעברייני מין אולי לא יספיקו למה שהם עשו, לא פעם לצערנו אנו עדים למקרים של נשים או ילדים שמרגע שעברו אונס חייהם השתנו, הם נאלצו לעבור טיפולים ואפילו אמון בבני אדם גם בבני המשפחה הקורבה שלהם, אין עונש שאותו יקבל העבריין ויוכל להחזיר אותו לשגרת חייהם.

Call Now Button