סוגי עבירות מין חמורות בילדים

סוגי עבירות מין חמורות בילדים

ישנם מספר סוגי עבירות מין חמורות בילדים שאיתם כל עורך דין פלילי מתמודד, לא פעם עולה השאלה כיצד יכול המצפון לתת לייצג נאשמים כאשר מדובר על עבירות מין חמורות בילדים.

התשובה לכך היא ברורה, לא מדובר על עניין מצפוני, להיפך, תפקידו של עורך דין פלילי הוא רק לדאוג למצות את הזכויות המגיעות לחשוד בביצוע עבירה. עורך הדין לא מצדיק את המעשים, לכן אין כאן עניין מצפוני.

אלימות מינית בילדים נשארת נושא חברתי חמור מאוד עם השלכות הרסניות. עם זאת, מחסור במשאבים במערכת המשפט הפלילי ממשיך ומעכב את המאבק והטיפול בכל סוג של עבירות מין נגד ילדים. האתגר להפוך את הסביבה לבטוחה יותר כולל לא רק את הצורך במשאבים אלא גם הבנה מלאה של סיכונים ודפוסים של עבירות.

להלן סוגי העבירות בילדים הדורשים ייצוג של עורך דין פלילי מקצועי :

 • אונס – אחת העבירות הנפוצות ביותר, אונס של נערות קטינות גם בין קטינים וגם על ידי בוגרים המבצעים מעשה אונס בקטינה.
 • תקיפה מינית על ידי חדירה – תקיפה מינית קיצונית לרבות ביצוע מעשה סדום בקטינים.
 • נגיעה באברי המין לשם הנאה מינית או סיבה מיותרת אחרת – אחד מסוגי ההטרדות המיניות הנפוצות ביותר נגד ילדים. נגיעה באברי המין היא מעשה קיצוני ולא פעם ישנם קווי הגנה אפשריים בעבירות מין שחלקם מצדיקים, ייתכן ונעשתה נגיעה ללא כוונה שאותה פירש לא נכון הקטין ולכן זה יכול להוביל לחקירות ממושכות והליך פלילי. באם נגיעה זאת נעשתה לצורך סיפוק מיני כאן הדברים הם שונים. יש לדעת להבדיל בין שני סוגי המקרים.
 • לאלץ ילד לגעת באברי המין של העבריינים – תופעה נפוצה מאוד מבין כל עבירות המין בילדים היא עבריינים המאלצים את הקטינים לגעת באיבר המין שלהם. שמדובר על עבירות מין ישנה בעיית הוכחה לרבות הבעיה של גביית עדות מול שפוט בבית הדין. הסיבה לכך היא חוסר הרצון לתת לאותו קטין לשחזר את המעדים ולגרום לו לטראומה נוספת.
 • הכנסת חלקי גוף או חפצים בתוך הנרתיק או הפות, בפי הטבעת, בפה להנאה מינית.
 • עיסוק בפעילויות מיניות, בין אם בלחץ או בשאול – להכריח את הקטין לצפות יחד עם העבריין בסרטי זימה של פעילות מינית אסורה.
 • חשיפה מגונה –  חשיפה של אברי המין והצגתם אל מול הקטין, לרבות אוננות מול הקטין או גרימה לקטין לחשוף את אברי מינו.
 • מעשים לא חודרים כמו שפשוף, נשיקה ואוננות – ביצוע מעשים מגונים שאינם חודרניים, אלו נחשבים לעבירות מין קיצוניות לא פחות מאשר מעשים חודרניים.
 • החזקת פורנוגרפיה של ילדים – החזקת חומרים פורנוגרפיים פדופילים גם הם מהווים עבירה חמורה. ישנו איסור חמור מאוד להחזקת חומרים אלו.
 • עידוד הילד לבצע מעשים מיניים – עידוד של הילד לבצע מעשים מיניים לרבות לבקש ממנו לאונן ולצפות בו מבצע זאת, לבקש מקטינה לאונן או לאלץ זוג קטינים לקיים יחסים.
 • ביצוע הפעילות המינית מול ילד – ביצוע פעילות מינית של שני בוגרים מול ילד. ישנו איסור שבו בוגרים ייקמו פעילות מינית בפני קטינים.
 • צילום בתנוחות מיניות – כל תנוחה שיכולה להתפרש ככזאת המרמזת על מיניות, לרבות צילום במחשופים.
 • שימוש במחשבים, טלפונים סלולריים ורשתות חברתיות לפתיחות מיניות – עבירות מין המתקיימות דרך רשת האינטרנט. בתקופה האחרונה חלה עלייה חדה מאוד של ניצול מיני כלפי קטנים דרך הרשתות החברתיות, למרות ניסיונות רבים למגר את התופעה היא כל כך גדולה שעדיין ישנם מאות מקרים שכלל לא מדווחים.

לסיכום

ישנם לא מעט סוגי עבירות מין חמורות בילדים שנדרש ייצוג של סנגור פלילי מקצועי בכדי להתמודד, כל אחת מאותן עבירות שמבוצעת ומוגשת תלונה בתחנת המשטרה, החקירה תתנהל תוך כדי מעצר בפועל של החשוד עד לתום ההליכים. לכן, נדרש כאן ייצוג מקצועי ומיידי בכדי לגרום לזרוז ההליך, ולא פעם בכדי לדרוש מעצר בית או סוג אחר של חלופת מעצר בפעול.

זמין 24/7