סוגים עיקריים של עבירות מין בילדים

סוגים עיקריים של עבירות מין בילדים

ישנם סוגים עיקריים של עבירות מין בילדים, כחלק מייצוג של נאשמים במקרים אלו, נדרש להסביר לעומק את עמדתו של הסניגור הפלילי.

עבירות מין בקרב ילדים ובני נוער אלו מן העבירות הקשות ביותר איתם יכול להתמודד אדם בשומעו על מקרים אלו.

לא פעם רבים שואלים אותי בתור עורך דין פלילי האם אני יכול לייצג עברייני מין כאלו, כיצד המצפון נותן מנוחה ושקט בהגנה על אדם שביצע מעשים קשים מנשוא.

התשובה לכך היא פשוטה, איני מצדיק את המעשים בשום אופן, יחד עם זאת אני מבין כי גם לאדם אשר ביצע מעשה סדום, או כל סוג אחר עבירה יש זכויות, תפקידי הוא להגן ולשמור על זכויתו, להילחם עד לחתירה לנצחון ללא פשרות ולדאוג למצות את זכויותיו.

התעללות בילדים היא פשע חמור, שכלל אדם שפוגע בקטין בכוונה החברה רואה אותו כאדם אכזר וחסר כל רחמים. זה בא בצורות רבות, כולל התעללות פסיכולוגית, התעללות פיזית והתעללות מינית. אבל כאן, אנו הולכים להתמודד עם סוגים עיקריים של עבירות מין בילדים.

מהן עבירות מין בילדים?

התעללות מינית בילדים היא סוג עיקרי של עבירות ילדים המכסה פעולה של קיום יחסי מין עם קטין. ניתן להאשים אדם בעבירה זו כאשר הוא מקיים יחסי מין עם ילד, בין אם הוא או היא הרשו לו לעשות זאת. שימו לב שילד אינו רשאי לעשות שום סוג של פעילות מינית בגלל גילו הצעיר.

לא פעם, רבים החשודים בביצוע עבירות מין קשות בילדים, טוענים כי קיבלו את הסכמתו של הילד או הקטין. יש להבין כי כל אדם נורמיטבי לא יבצע מעשה מיני עם ילד גם למרות "הסכמתו", הסיבה לכך היא חוסר היכולת של הקטין להפעיל שיקול דעת.

המבחן אותו בודק בית הדין, נקרא "מבחן האדם הסביר", האם אדם סביר היה מבצע מעשה סדום או מעשים מגונים בקטין למרות שקיבל את הסכמתו של הקטין.

כאשר מישהו המבצע פעילות מסוג זה עם קטין, הוא יואשם בעבירה חמורה ועונש כבד שיכלול מאסר בפועל למספר שנים. כמו כן, זה יכול לגרום להשפעה קשה פסיכולוגית לכל החיים על חיי הילד או הקורבן. ניתן להרשיע אדם בגין התעללות מינית למרות שאין לו קשר מיני ישיר עם הילד. אלו מקרים המכונים, סיוע לעבירה, ידיעת ואי דיווח, או מקרים נוספים אחרים.

להלן צורות שונות של עבירות מין בילדים:

• כל אקט מיני שיכול להשפיע לרעה על בריאותו הפיזית, הרגשית והנפשית של הילד.

• סחר מיני, מכירת שירותי זנות, תיווך לשירות זנות עם ילדים.

• צורות שונות של יחסי מין עם ילד, כגון מין אנאלי, אוראלי או נרתיקי.

• מעורב בעבירות מין בילד כגון :  לשתף, להחזיק ולהפיק כל סרטון או תמונות בנושא "למבוגרים בלבד" בקרב ילדים.

• אינטראקציות דיגיטליות מגונות, הודעות טקסט או שיחות טלפון, לרבות חברות ברשתות חברתיות לצורך יצירת קשר מיני, גם אם קשר זה נעשה באמצעים וירטואלים, יכול להרשיע בית את הדין את הנאשם בעבירות מין.

• עידוד הילד לאונן מול המבצע, בין אם במישרין או בין אם באמצעות שיחת וידאו במכשור טכנולוגי.

• ביצוע אורגזמה מול הילד.

• יחסי מין פיזיים עם הילד.

• חשיפת איבר המין של האדם לקטין או המכונה גם 'אקסיבציוניזם'.

אלו המבצעים התעללות מינית בילדים

מרבית החשודים בהתעללות מינית בילדים הם אלה הקרובים למשפחה או לקורבן. יותר מ -90% מהקטינים שהם קורבן להתעללות מינית מכירים את מבצעיהם. לצערנו, אנו עדים לכך כי מקרי עבירות מין בקרב ילדים אלו נעשות בין כתלי המשפחה הקרובה. החשוד יכול להיות נער או מבוגר. מבצע יכול להיות מי שיש לו קשר עם הקטין, כמו מטפל, מדריך או מאמן, מורה, בן משפחה, חבר למשחק, אח ועוד.

למתעלל יש טקטיקות שמגבילות את הקורבן מלספר מה קרה. הרי לרוב מודע האדם המבצע עבירות אלו לחומרת המעשה, הוא יעשה כל שביכולתו למנוע מהילד לספר את שקרה, לדבר על המקרה, עבירות המין המבוצעות בין המשפחה הן אלו אשר גורמות לנזק הנפשי הגדול ביותר לקורבן, הוא מאבד את אמונו בבני אדם, מרגיש אשמה במעשים שעברו עליו וחייו הופכים להיות קשים ומורכבים מבחינה נפשית. ברוב המקרים החשוד משתמש בכוחו על הילד. עבירות מין בילדים היא סוג של עבירה פיזית המפרה סמכות ואמון.

ייצוג נאשמים בעבירות מין

ייצוג נאשמים בעבירות מין בילדים הוא מורכב, הנסגור צריך לשמור על חפותו של האדם תוך כדי הבנה עמוקה של חומרת המעשה אותו ביצע, אך ישנם מקרים בהם אדם כלל לא מודע לחומרת מעשיו. הסיבה לכך היא מעבר של טראומה בעבר של החשוד, אדם אשר גם בו בוצעו מעשים כאלו בילדתו, מקרים אלו הם מורכבים מאוד מבחינת המטען הרגשי והייצוג בבית הדין.

זמין 24/7