מה נחשב לתקיפת בת זוג

מה נחשב לתקיפה של בת זוג

לא פעם עולה השאלה מה נחשב לתקיפה של בת זוג, ישנן הרבה מאוד פעולות אשר אדם מבצע ולא יודע כלל שאלו נחשבות כתקיפה של בת או בן הזוג.

לכן, יש להסביר בדיוק מהן הפעולות אותן רואה בית הדין ומגדיר עונש זה בתור תקיפת בת זוג.

תקיפה בין בני זוג או תקיפה של בן / בת זוג היא פשע הכולל פעולות קיצוניות, העלולות לגרום לאדם לסבול מפגיעות פיזיות ותופעות רגשיות. הפשע מכסה תקיפה פיזית קשה, התעללות מינית, עקיבה, פגיעה גופנית ועוד העלולים להראות שליטה על בן הזוג.

אלו מוכנים גם כתקיפה כלכלית, תקיפה מינית ועוד מגוון צורות ודרכים שונות בהם קיימת התעללות או כל פעולה אחרת המוגדרת כתקיפה.

החוק לא קובע באופן חד משמעי מהי התקיפה, הסיבה לכך היא כי קיימות מגוון דרכים לתקיפה ולא פעם ייצוג של עורך דין פלילי בחולון שמגיע לבחון את המקרה מצליח למצוא את החוסרים בחוק שאלו מציבים את בית הדין בפני בעיה איתה יהיה להצדיק את לשון החוק.

אם את נמצאת בקשר אינטימי ומרגישה שאת חווה התעללות על ידי בן / בת הזוג שלך, ייתכן שאת שואלת את עצמך מהי תקיפה על בן / בת הזוג. האם כל אותם פעולות קשות וחוויות שעוברות עליך מוגדרות בתוק תקיפה.

ראשית במקרים כאלו יש לגשת לגופי הרווחה הנכונים ולדווח על המקרה, לצערנו אנו חווים עלייה חדה מאוד של מקרים שהתחילו בתור אלימות חד פעמית והסתיימו ברצח.

תקיפת בני זוג מחולקת לארבעה סוגים שונים, כולל תוקפנות פסיכולוגית, עקיבה, אלימות מינית ואלימות פיזית. בואו נדון תחילה ב"אלימות פיזית ".

מה נחשב לתקיפה של בת זוג – סוגי האלימות

מה נחשב לתקיפה של בת זוג מבחינת כל סוגי האלימות, אלימות פיזית, אלימות מינית, תוקפנות פסיכולוגית וסטוקינג.

אלימות פיזית

אלימות פיזית מתייחסת לפעולה של שימוש בכוח פיזי קיצוני כדי לפגוע, להזיק, להשבית, או גרוע מכך, להרוג את האדם. הכיסוי של אלימות פיזית כולל את הדברים הבאים:

• שימוש בכלי נשק.

• צריבה, מכה, אגרוף, סטירה, משיכת שיער באגרסיביות, זעזוע וחנק.

• נושך, תופס וזורק.

• דחיפה, הדיפה או גירוד.

אלימות מינית

אלימות מינית היא סוג של תקיפה בין בני זוג שסווגה לחמישה חלקים. כל חלק מכסה אלימות מינית, בין אם הכוונה הושלמה ובין אם לא. בנוסף לכך, אלימות מינית מתרחשת כאשר אחד מכריח אחר לקיים יחסי מין ללא הסכמתם. זה כולל גם מקרים בהם אדם אינו יכול לתת הסכמה מינית בגלל שיכרון חושים, כגון חוסר מודעות, חוסר הכרה וחוסר יכולת. מקרים כמו אלה מתרחשים בדרך כלל בגלל שימוש לא רצוני או מרצון בסמים ו / או אלכוהול.

סטוקינג וסייבר סטוקינג

סטוקינג הוא סוג אחר של תקיפת בני זוג. זהו דפוס של קשר ותשומת לב לא רצויים וחוזרים על עצמם, המעניק איומים או פחד לביטחונו של בן הזוג. סטוקינג מכסה טקסטים לא רצויים וחוזרים ונשנים, מיילים או שיחות או שליחת פרחים, מכתבים וכרטיסים כדי לתפוס את תשומת ליבו של הקורבן.

ישנם יותר מאלפי מקרים שדווחו על אנשים שיש להם עוקב מדי שנה בישראל. 85 אחוז מהקורבנות האלה נעוצים באדם שהם מכירים, כלומר ברוב המקרים הם בקרב אנשים הקרובים לקורבן. 61 אחוז מהאנשים האלה עוקבים אחר קורבן או את בני זוגם.

תוקפנות פסיכולוגית

סוג זה של תקיפה בין בני זוג נעשה באמצעות תקשורת לא מילולית ומילולית. לאדם שעושה תוקפנות פסיכולוגית יש כוונה לפגוע באדם רגשית ונפשית. תוקפנות פסיכולוגית מכסה גם הפעלת שליטה ודומיננטיות על בן הזוג האחר.

סיכום

תקיפה של בן / בת זוג מוגדרת כפעולה של איום על אדם בנישואין או מערכת יחסים אינטימית העלולה להשפיע לרעה על בריאותו הרגשית, הנפשית והפיזית של האדם.

באם אתם זקוקים לליוי של סנגור פלילי בין אם אתם הקורבן, או הוגשה נגדכם תלונה על תקיפה של בת הזוג, אנו מעמידים לרשותכם את צוות עורכי הדין המקצועי ביותר לייצוג בכל סוגי העבירות.

זמין 24/7