מה נחשב לעבירה מינית מינורית

מה נחשב לעבירה מינית מינורית

רבים שביצעו עבירות מין חושבים שהעבירה אותה הם בציעו נחשבת מינורית, יש להבין מה נחשב לעבירה מינית מינורית בעיני בית הדין, כיצד המחוקק רואה כל סוג של עבירה וחומרתה.

עבירה מינית מינורית קורות לא פעם בישראל, החלה מאמירה שנחשבת כהטרדה מינית ועד לביצוע עבירות מין קשות יותר. על פי משרד המשפטים הישראלי, ובמיוחד משרד המשפטים לנוער ומניעת עבריינות, לפחות 35.6% מהצעירים ביצעו עבירות מין כלפי קטינים. סבירות גבוהה יותר שהיא תתרחש בקבוצות או בבית הספר מאשר בעבירות מין של מבוגרים. עבירות מין קלות מערבות קורבנות צעירים וגברים יותר. אחוז העבירה המינית הקלה גבוה יותר בין גילאי 15 ל 17. זה קורה לעתים קרובות בבית. הפשעים נגד קורבנות מתחת לגיל 12 הם נמוכים יותר, ואילו העבירות נגד בני נוער גבוהות יותר בקרב גיל העשרה באמצע או מאוחר.

ישנה סברה האומרת שעבירות מין בקרב מבוגרים יותר הן פחותות בשל ההבנה המתחדדת בתקופה האחרונה בקרב בני הגיל הבוגר, עם זאת בני נוער בתקופות אלו חווים התעוררות מינית שזאת גורמת להם להתבטא בצורה פוגענית שתחשב עבירת מין.

סקירה קצרה על עבירות מיניות קלות

מה נחשב לעבירה מינית מינורית, אלו הן עבירות בודדות אשר נחשבות לעבירת מין קלה? זהו כל פשע הקשור למינית שבוצע על ידי צעיר נגד קטין אחר, אשר נפוץ כיום בישראל ובמדינות אחרות ברחבי העולם.

קטינים פוגעים בקבוצות עם עבריינים אחרים. בדרך כלל הם מבצעים מעשי סדום וחיבה, על פי משרד המשפטים לנוער ומניעת עבריינות במשרד המשפטים. הם מכוונים לילדים מתחת לגיל 12 ומקריבים גברים. בדומה למבוגרים, קטינים פוגעים מינית בבית בתדירות גבוהה יותר מאשר במקומות ציבוריים.

מה המעצר?

בדרך כלל קטינים מופיעים בבית משפט לעבריינות משום שהם ביצעו פשע ועברו על החוק. במהלך החקירה כל רשויות אכיפת חוק יכולות לזהות אם הקטין עשוי להשתחרר למשמורת האפוטרופוס או ההורה. הם יכולים גם להחליט אם יש לעכב את העבריין במקום המיועד למעצר הנוער או לא. בכל מקרה כזה יש להתייעץ עם עורך דין פלילי שיבחן את התיק וייתן הליווי המתאים ביותר.

מה קורה כשעוצרים קטין?

כאשר קטין נעצר, רשות אכיפת החוק יכולה לבצע את הפעולות הבאות:

– הם מתעדים את המעצר או נותנים לעבריין לחזור הביתה.

– שולחים את העבריין למתקן המספק ייעוץ נכון, טיפול ומקלט.

– לעצור את העבריין, במיוחד במעצר המשטרה.

– שחורר העבריין במשמורת הורים.

– הזמנה של הקטין הנפגע לתת עדות.

– הכנסת העבריין בבית מעצר, המכונה בדרך כלל מעצר נעורים.

מה השיפוט והתביעה?

כל פעילות מינית פעוטה בה מעורבים ילדים בגילאי 14 עד 17 היא עדיין ברת ענישה. ככלל, בית המשפט רשאי להטיל טיפול בבית משפט לנוער.

כאשר קטין בן 14 מתעלל מינית בילד מתחת לגיל 14, הראשון יכול להתמודד עם אישומי עבירה, ובלבד שלעבריין אין כל עבר חמור. עם זאת, התובע יכול להגיש כתב אישום נגד קטין בדומה לעבריין מבוגר.

זמין 24/7