מה זה מעצר משטרתי

מה זה מעצר משטרתי

מה זה מעצר משטרתי ומהם הדברים החשובים שכל אחד צריך לדעת ולהכיר את הזכויות שלו וגם מתי מעצר משטרתי הוא כלל לא חוקי ולא ניתן לביצוע. מעצר משטרתי הוא כאשר אדם נעצר אם השוטר לוקח אותו למעצר. זה קורה כאשר השוטר משתמש בסמכות חוקית להגבלת חופש התנועה של העבריין. בדרך כלל, זה נעשה עם צו מעצר. ניתן לבצע מעצר משטרתי גם ללא צו אם מוצגים הנסיבות הקושרות את האשם למקרה והסיבה האפשרית בעת המעצר.

אם אדם נעצר במשטרה, יש לפנות באופן מיידי אל עורך דין פלילי בכדי שיבחן את המקרה, רגע לפני שנכנסים לחקירה והמקרה יכול להיות חמור ומורכב.

מהי סיבה אפשרית?

הסיבה האפשרית היא אמונתו הסבירה של הקצין באשמתו של החשוד על פי המידע והעובדות לפני המעצר. מתוך אמונה סבירה, השוטר בטוח כי החשוד ביצע פשע או עומד לבצע פשע. בנוסף, החשוד יכול להיעצר גם על ידי השוטר כדי למנוע מהחשוד כדי לשמור על הראיות או להימלט. כלומר, השוטר שיודע כי אותו חשוד מתכוון לבצע פשע, יש לו מידע מודיעני איכותי, הוא יכול לבחור שלא לבצע את המעצר לפני ביצוע הפשע, אלא לתת לעבריין לבצע פשע ולתפוס אותו "על חם".

ההליך במעצר המשטרה

אם אדם נעצר, על המשטרה לעמוד במספר תנאים בסיסים, חובת המשטרה להציג לאדם את הזכויות שלו:

 להגיד לך שאתה נעצר.

 זהה אותם כמשטרה. השוטר חייב להזדהות, להראות תעודת שוטר, להיות לבוש במדי משטרה לפי החוק.

 המשטרה תסביר מדוע חיוני לעצור אותך. חייב יהיה להציג לאדם באותו הרגע את ההאשמות נגדו, להסביר לו את סיבת המעצר ולבקש ממנו להתלוות אליו.

 המשטרה תגיד את אותו פשע שלדעתה החשוד ביצע.

 המשטרה תגיד לך שאתה לא חופשי לעזוב. יחד עם זאת חייב יהיה להציג לך את הזכויות שלהן אתה ראשי לפני חקירת המשטרה, לפנות לעו"ד לשמור על זכות השתיקה במהלך החקירה, וגם להסביר לך את ההשלכות של כל דבר שמבוצע מרגע היותך עצור.

אם החשוד הוא מתחת לגיל 18, השוטר יעצור אותו בבית הספר כשזה בלתי נמנע. בנוסף, המשטרה תיצור קשר גם עם האפוטרופוס, ההורים או המטפל בהקדם האפשרי לאחר שנעצר תחנת המשטרה.

זכור כי בכוח המשטרה לעצור אותך בכל מקום ובכל זמן, כולל בעבודה, בבית או ברחוב.

סמכויות המשטרה להפעיל כוח סביר

אם האדם שנעצר מנסה להימלט או להיות אלים, המשטרה יכולה להשתמש בכוח כוח סביר. לדוגמה, הם יכולים להחזיק אותך כדי למנוע ממך לרוץ. המשטרה יכולה גם לאזוק אותך. יתר על כן, למשטרה יש גם את הכוח לחפש אותך אם אתה נעצר.

סיכום

עכשיו ששיודעים מה זה מעצר משטרתי, חשוב להבין שגם במעצר זה ניתן לבצע שחרור בערבות  בכדי להימנע מהמשך המעצר. מעצר משטרתי מתבצע על פי כללי החוק. בדיוק כמו מה שהזכרנו קודם, המעצר יכול להתבצע בכל מקום ובכל זמן. כל מי שנעצר יכול להיעזר בסנגור פלילי מומחה. כאשר המשטרה עוצרת, עליו לשמור על פשע באופן אישי. למשטרה חייבת להיות סיבה אפשרית להאמין שאדם שנעצר ביצע פשע. צו מעצר שהוצא על ידי שופט הוא הכרחי. גם לביצוע מעצר קיימות סמכויות וחוקיות, המשטרה לא יכולה לבצע מעצר ללא שיעמדו כל התנאים החוקיים המאפשרים ביצוע מעצר.

זמין 24/7