מה העונש על תקיפת בת זוג

מה העונש על תקיפת בת זוג

ע"פ חוק העונשין נקבע מה העונש על תקיפת בת זוג (או בן זוג) עומד על 4 שנות מאסר. סעיפים 379 ו 382 (ב) הם אלו הקובעים את העונש על תקיפת סתם.

עונש על תקיפת סתם עומד על שנתיים מאסר, במקרה בו מדובר על תקיפת סתם כלפי בת או בן זוג, קיימת הכפלה של העונש הניתן.

תקיפת בת זוג היא פשע שעלול להתבצע בדרכים שונות. התעללות בבני זוג מוגדרת כפגיעה בפזיזות או בכוונה, יצירת תחושה רגשית או פיזית של בן / בת הזוג מבחינת עניינים משפטיים. כלומר, הפגיעה לא חייבת להיות פיזית בכדי שהיא תחשב לתקיפה של בת או בן הזוג. העונשים והאישומים בגין פשע זה תלויים בגורמים שונים.

סוגי התעללות בבני זוג

להלן סוגים שונים של התעללות בבני זוג:

• מתן איומים על פגיעה בבן הזוג פיזית.

• התעללות פסיכולוגית, המכסה השפלה מתמשכת ועלבונות.

• הערות מיניות גנאי.

• קיום יחסי מין עם בן הזוג ללא רשותו.

• חסך כלכלי או חברתי.

• התעללות פיזית המכסה מכות, סטירות או אגרופים.

• סטוקינג, המכסה סייבר וגם קשורים פיזית. (כלומר מקרים בהם הוצמד מכשיר מעקב על בן הזוג בכדי לדעת בדיוק על מיקומו בכל שעה.)

להתעללות בבני הזוג יש השפעה חזקה על חיי הקורבן, שעלולים להימשך לכל החיים. זה עלול לפגוע בחיי מישהו, פיזית ורגשית. הדומיננטיות שמפעיל הצד השני על בן זוגו באמצעות הפחדה מילולית והתגרות ואיומי פגיעה פיזית עלולה לגרום לאדם לחוות ייאוש קיצוני, חוסר אונים ופחד.
מכאן בתי הדין שואבים את ההחמרה במקרים אלו, עונש על תקיפת בת זוג יכול להיות חמור מאוד. ישנה החמרה גדולה ועלייה במקרים, כצעד של מניעת המקרים הבאים נוטים בתי הדין להחמיר את הנאשמים. כל מקרה כזה מחייב ייצוג של עורך דין פלילי במרכז שידאג למצות את הזכויות של הנאשם.

מה העונש על תקיפת בת זוג – חיובים בגין התעללות

אם ביצעת פשע בגין התעללות בבני זוג, אתה עלול להיאשם באישומים שונים. זה נכון, במיוחד אם הפעולות שלך הביאו לכך שבן הזוג שלך מרגיש נזק רגשי ופיזי. אינך צריך לפגוע פיזית בבן / בת הזוג שלך כדי להיות מואשם בהתעללות בבני הזוג. להלן כמה מהאשמות האפשריות בגין ביצוע התעללות בבני זוג.

• התנהגות מינית פלילית.

•תקיפה.

שני האישומים האלה עלולים להיות מוגברים לעבירות כאשר לחשוד יש עבר פלילי קודם. זה נכון גם אם היו נשקים ששימשו לביצוע הפשע או שהפציעות גרמו לעיוות או לשברים בגפיים.

עונשים על התעללות בבני זוג

התעללות בבני זוג היא פשע חמור. כאשר אתה נמצא תחת האישום הזה, אתה עלול להיכלא ליותר משנה. ברוב השיפוט, מאסר על תנאי על התעללות מבני זוג יכול להימשך כשנתיים. ביסודו של דבר, החשוד נדרש לעבור צו מגן או מניעה. זה מגביל אותו בקשר עם הקורבן. החשוד יצטווה גם להשלים כמה צורות ייעוץ, כמו למשל תוכנית התערבות של מניעת אלימות.

אם הנאשם השתמש בכלי נשק לביצוע הפשע או למבצע יש רישום קודם, הוא או היא יואשמו בעבירה פלילית. בהתאם לנסיבות שונות, החשוד יכול להיכלא במשך כמה חודשים עד יותר מעשר שנים.

זמין 24/7