מה אסור לומר בחקירת משטרה על סחר בסמים

מה אסור לומר בחקירת משטרה על סחר בסמים

כחלק מהכנה לחקירת משטרה יש חוקים שחייבים לשמור עליהם, חלק מאותם חוקים הוא מה אסור לומר בחקירת משטרה על סחר בסמים. לא פעם כאשר מדובר על חקירה פשוטה על עבירת סחר בסמים היא מסתבכת והופכת להיות יותר מורכבת בגלל מסירת מידע מיותר שיכול להוביל לאחר מכן לענישה כבדה הרבה יותר.

קל לחשוב על דברים שאסור לכם להגיד אם אתם נחקרים על ידי המשטרה. אבל האמת היא שהמשטרה רגילה לשמוע כמה דברים שהם לא כל כך חכמים. אם אתם נחקרים, עליכם לשקול להימנע ממילים מיותרות בעלות השלכה פלילית רחבה או להיזהר במה שאתה אומרים.

כאשר אדם חשוד בחקירת משטרה, ניתן לבחון תחומים רבים בחייו. מה לא לומר לחוקר משטרה בהשפעת אלכוהול או סמים היא דוגמה קלאסית שיכולה לגרום למעצר או להגשת כתב אישום שלאחר מכן יכול להוביל למאסר ממושך.

מהו סחר בסמים?

אם הועברתם לחקירת המשטרה בגין סחר בסמים, ייתכן שהתבקשתם למסור הצהרה או הוכחות. מסמך זה מפרט את הנחות המשטרה בנוגע לפשע שהאשימו אתכם בביצועו. אך חשוב לציין כי הצהרת חקירה אינה ראיה בפני עצמה; זה פשוט כלי חקירה המשמש את המשטרה. יחד עם זאת יש לציין כי לראות בכתוב כל סוג של ייעוץ משפטי, לצורך ייעוץ יש לפנות אל עורך דין פלילי שיוכל לבחון את החדשות והראיות העומדות נגדכם ולהכין אתכם היטב לחקירת המשטרה.

בחקירת סחר בסמים, על החוקרים להיזהר במה שהם אומרים כאשר הם מדברים עם החשוד. חוקרים רבים יגידו לחשוד כי הוא “לא יצטרך להיכנס לכלא”, למרות שהחשוד נחקר על סחר בסמים. החוקר צריך להיות זהיר גם במה שהוא יגיד במתן אזהרה לחשוד. אלו הן רק דוגמאות בודדות למה שהחשוד יכול לומר שיכול להיחשב ” הודאה מלאה באשמה” בחקירת סחר בסמים.

מה אין לומר בחקירת משטרה בנושא סחר בסמים?

המשטרה אינה האויב, אך המשטרה אינה מצוידת בכל כלי המסחר. חשוב להיות מודע למה לא להגיד למשטרה, מכיוון שזה עלול להחמיר את המצב עבורכם בצורה כל כך קיצונית כי כאשר מדובר על אדם שיכול לסיים את ההליך בענישה קלה (תלוי בסוג הסם וגורמים נוספים) בגלל מסירת עדות מפלילה הוא ימצא את עצמו מבלה הרבה זמן בתא מעצר.

שוטרים ואזרחים שניהם טועים כשזה מגיע לחקירות משטרה. לכן אנו רוצים לתת לכם כמה טיפים להפוך לנחקרים טובים יותר, שוב חשוב לציין, אל תעזרו לחוקר! הוא לא חבר שלכם ואתם לא מעניינים אותו, תעזרו רק לעצמכם!.

1. הימנעו מלומר שאתם בדרך כלל לא אוהבים לשתף פעולה עם המשטרה

2. הימנעו מלהצהיר דברים כגון: “מעולם לא נעצרתי לפני מעצר זה”.

3. הימנעו מלומר, “אני קורבן של פשע”.

4. הימנעו מלדון במשהו שהייתם מעדיפים לא להעיד.

5. הימנעו מלומר, “יש לי עורך דין”.

המשטרה מבצעת מעצרים רבים של סוחרי סמים מדי שנה. חקירתם תימשך כפי שהם עושים, מה שאומר שיש יותר ראיות מעורבות ועוד עדים לחקור. כשהם מתחילים לחקור את עדיהם, עליהם להיזהר בהצהרותיהם מכיוון שיש הרבה מידע שניתן להוציא מהקשרם. אם הייתם פעם בתחנת משטרה לחקירה בתיק סמים, סביר להניח שראיתם את הודעת המשטרה שהיא מוסרת את חומרי החקירה לפרקליטות שתקבע האם להגיש כתב אישום. הסיבה לכך היא שכל עבירה שתגידו תשמש אותם להפליל אתכם. בין אם אתם כנים ובין אם לא, זה יגיע לאיזה חוקר שיחליט לאן להמשיך את החקירה. לפעמים ישנה חקירה ראשונית כבר המעצר הראשון, לאחר מכן משחררים את החשוד והוא חושב מבחינתו שהכל הסתיים, לאחר מספר ימים מקבל שוב זימון לחקירה נוספת במשטרה ואז הכל מסתבך. במקרה כזה יש חשיבות גדולה מאוד וחייבים לדעת מה אסור לומר בחקירת משטרה על סחר בסמים בשביל לסיים אותה כבר בחקירה הראשונית.

זמין 24/7