עו"ד פלילי בת"א

מהו החוק הפלילי?

לא פעם אנו עדים לפעילות של עורך דין פלילי בהמון מקומות, החל מהסרטים בהם רבים רואים את פעולותיו של עורך הדין הפלילי אל מול בית הדין. אך האם באמת אותם סרטים בהם אתם צופים משקפים את המציאות ב 100%, לא פעם בכל מדינה בעולם החוקים הם שונים ולכן לא תמיד המידע שרואים בסרטים יכול לשמש בבית הדין, אל תשכחו כי החשיבה של השופט בסרט היא מבוימת, יחד עם התשובות והטענות של כל עו”ד.
הטיפול בפשע בחיים האמיתיים שונה בהרבה ממה שאנו זוכים לראות בסרטים, אך אין ספק כי ישנה השפעה רבה על הרבה מאוד צעירים שרוצים גם הם לעסוק בתחום של עריכת דין, גם מבחינת השכר הגבוה שקיים בתחום, היכולת ללמוד לימודי משפטים בקלות בזכות אותן מכללות שתנאי סף הקבלה אליהן נמוך, אך אל לכם לשכוח כי בסיום הלימודים יש לעבור את מבחן לשכת עורכי הדין.

מה מטרתו של החוק הפלילי?

החוק הפלילי נועד במטרה אחת, להרתיע ולהעניש התנהגות מאיימת, אלימה, עבריינית, מסכנת את הציבור או מזיקה לו, לרבות פגיעה ברכוש או ברווחה המוסרית של האדם האחר בסביבה.

מכאן נוסדה חקיקה על ידני המדינה (הרשות השופטת) שאוסרת את פעולות אלו, זאת במטרה להגן על אזריחה והקימה גם את הרשות המבצעת למניעה וטיפול במקרים מסוג זה.
החקיקה אוסרת על התנהגות כגון ביצוע רצח, ביצוע עבירות מין, נזק לרכוש של אחר, הלבנות הון וטרור, יחד עם זאת מקיימת מדינת ישראל יחסים בינלאומיים עם מדינות רבות זאת לצורך הסגרת נאשמים וחשודים הבורחים לתוך גבולותיה.

החוק הפלילי במדינת ישראל עוסק לא רק בענישה, אלא הוא מקיים מערכת שלמה ומלאה שכל תפקידה הוא לשקם את חייהם של אלו המפרים את החוק, לעזור להם לחזור אל דרך המוטב ולחיים נורמטיביים.

איך להפוך לעורך דין פלילי?

אחרי שהבנו מהו החוק הפלילי, כיצד נהוג לפעול במסגרת החוק, אתם בטח רוצים לדעת איך להיות פרקליטים פליליים.
לכן, הבאנו לכם כאן מדריך קצר שיעזור לכם להבין האם הדרך אותה אתם הולכים לעבור תהיה שווה את הגשמת החלום להפוך לעורך דין פלילי.

עמידה בלחץ רב

ראשית, בכדי להיות עו”ד פלילי טוב, חשוב להבין שאתם הולכים להיות בלחץ רב כל הזמן, החל מטיפול בתיקים מהירים, שיחות בשעות הקטנות של הלילה של עצורים שזקוקים לשירות שלכם, התמודדות עם לחצים מצד בתי הדין, כל אלו משרים אווירה של לחץ ודורשים שמירה על קור רוח, חשיבה מהירה וידע רב אותו יש לצבור.

הקפדה על הפרטים הקטנים

כל חקירה פלילית שמתנהלת, היא כוללת בתוכה איסוף רב של ראיות, לרבות פרטים קטנים שלהם יכול להיות משקל רב בבואנו לבחון תיק בבית הדין, לכן חשוב מאוד לדעת ולחקור את הפרטים הקטנים בכל תיק שמגיע.

אופיו של עורך דין פלילי צריך להיות זהה לחוקר, הוא צריך לבחון את המקרה, לאסוף כמה שיותר מידע ולהשתמש במידע הנכון והמדויק להצלחה בזיכוי בתיק.

להתעלם מדעות קדומות

עורך דין פלילי לרוב מייצג אנשים אשר חשודים או נאשמים בביצוע עבירה קשה, לרוב עולה שאלה מוסרית כיצד ניתן לייצג אדם אשר ביצע עבירה פלילית קשה.

כאן צריך לדעת להפריד את המציאות, ברוב המקרים גם מדובר על אנשים נורמטיביים שברגע אחד של משבר ביצעו מעשה שיכול לשנות את כל שגרת חייהם, לכן עורך דין פלילי צריך לדעת לנתק את רגשותיו ולעבוד בצורה 100% מקצועית.

אחרי שהבנתם מהו החוק הפלילי, מהם הדברים הבסייסים הנדרשים שיהיו באופיו של אדם שיכול לעסוק בתחום הפלילי, זה הזמן לקבל את ההחלטה.

זמין 24/7