זימון לחקירה משטרתית

מדריך לחקירה פלילית במשטרה

חקירה פלילית במשטרה היא אחד הדברים המלחיצים ביותר, במיוחד שמדובר על אדם נורמטיבי שעבורו אירוע כזה גם יכול להשאיר צלקות בנפש.
בכדי להימנע מנזקים כאלו יש לשמור על כמה כללים בסיסיים של התנהגות, בזכות שמירה על כללים אלו תמנעו מעצמכם הסתבכות מורכבת וגדולה יותר בהמשך.

לשם כך, הכנו לכם מדריך לחיקה פלילית במשטרה שיעזור לכם להתנהל נכון.

בזכות שמירה על ארבעה כללי ברזל בזמן החקירה תצליחו לשמור על עצמכם, ויותר מכל דבר אחר לא להפליל את עצמכם במעשים שכלל לא מיוחסים אליכם.

הכנו לכם מדריך לחקירה פלילית במשטרה שיעזור לכם להתכונן בצורה הטובה ביותר, ככה אתם תהיו אלו ששולטים בחדר ותצילחו להוביל לאן שאתם רוצים.

לשמור על קור רוח

אם אתם פועלים מתוך לחץ אתם עלולים לעשות שגיאות רבות, למרות שזה קשה מאוד לשמור על קור רוח בזמן חקירה זה הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לעשות.
(דברים שיכולים להיעשות מתוך לחץ, הודאה במעשה שלא עשיתם, הודאה באשמה, מסירה של פרטים שגויים או מסירה חלקית של הדברים).

עד כמה שהדבר מלחיץ הרבה מאוד אנשים, אל תשכחו שחקירה במשטרה היא לא סוף העולם, גם אם נראה לכם שזה מה שקורה לכם.
ברוב המקרים כאשר מדובר על אדם נורמטיבי, הוא צפוי לפעול מתוך לחץ, הלחץ בו אתם נמצאים הוא נקודות התורפה אותה מחפש החוקר, ברגע שהוא זהיה אותה, החוקר יפעל להשיג עדויות ומידע נוסף שנופל לידיו כפרי בשל.

החקירה במשטרה היא רק התחלת התהליך, היא לא סוף פסוק ואתם יכולים להיות רגועים שבזכות התייעצות עם עורך דין פלילי שינחה אתכם כיצד לפעול ולהתנהג בחקירה משטרתית.

דעו את הזכויות שלכם

  • הזכות לייעוץ וליווי משפטי – כל אדם בכל הליך פלילי עומדת לרשותו הזכות לליווי של סנגור.
    נהוג לחשוב כי רבים אשר הם חפים מפשע, חושבים שעצם שכירת שירותיו של עורך דין פלילי מעמידה אותם במקום של אשמים, אך לא כך הדבר, זאת זכותם וכדאי לכם לנצל את כל הזכויות העומדות לרשותכם.
    חשוב להבין ולהדגיש זאת שוב, גם מי שאינו אשם ובחר לשכור את שירותיו של עו"ד, לא תודבק לו באופן אוטומטי תווית של "פושע", או של אחד האשם בעבירה.
  • שמירה על זכות השתיקה – זכות עומדת לרשותכם במהלך החקירה, יש מקרים בהם לאחר התייעצות עם עורך דין כדאי יהיה להשתמש בה, אך יש מקרים בהם שמירה על זכות השתיקה היא הטעות הגדולה ביותר שאתם יכולים לעשות.

חשוב לא להסתיר מהסנגור שלכם מידע, גם אם מדובר על מידע שנראה לכם כזה שיכול לסבך אתכם.
חוסר פרטים כאלו מעו"ד יכול להיות כמשהו שלבסוף יפגע בכם, באם לא ידע עורך הדין את כל הפרטים הוא לא יידע מול מה אתם עתידים לעמוד, מכאן הוא לא יוכל להדריך אתכם כיצד יהיה עליכם לפעול.

להכיר את תרגילי החקירה

אחד מתרגילי החקירה הנפוצים ביותר הוא "תודה ויהיה בסדר", ניתן לקרוא לזה בהמון שמות, אבל בהחלט זהו תרגיל החקירה הנפוץ ביותר.

ניתן לומר כי הודאה באשמה היא מלכת הראיות, אליה שואף להגיע החוקר בכל דרך, לכן גם אם אתם אשמים והראיות נגדכם נמצאות, אין זה מומלץ להודות רק לאחר התייעצות עם עו"ד שבחן את הנושא לעומקו.

תרגיל חקירה נוסף הוא "יצירת חבר", החוקר ינסה ליצור איתכם קשר חברי ואפילו לצאת יחד איתכם לעשן סיגריה, או להגיש לכם כוס מים, כל דבר שיכול לשבור בינכם את הקרח.
חשוב מאוד לדעת החוקר הוא לא חבר שלכם, גם אם הוא ממש הצליח ליצור את הרושם שהוא שם בשביל לעזור לכם.
אם החוקר מבטיח לכם שיזכה אתכם מאשמה, מדובר על שקר מוחלט! הוא לא ראשי להכריע בתיק שלכם בשום אופן, המקום היחיד בו תיק פלילי יוכרע הוא בית המשפט ולא חדר החקירות.

חתימה על פרוטוקול חקירה – מתי חותמים

בסיום החקירה מוגש לכם פרוטוקול מלא של כל תמלול החקירה, אל תתפשרו ותזלזלו או תמהרו לצאת מחדר החקירה.

תעברו היטב על הפרוטוקול ותקראו כל דבר שרשום בו, חשוב לוודא שלא הושתלו בו פרטים שלא אמרתם, או שמא הוחסרו פרטים מהותיים שיכולים אף לזכות אתכם מאשמה.
החיתה על הפרוטוקול היא הראייה היחידה שיש למהימנות החקירה, לכן אסור להקל ראש ולקרוא היטב את הכל.

רק אחרי שעברתם כל הפרטים בצורה קפדנית אתם חותמים על המסמך!

לסיכום

מדריך לחקירה פלילית במשטרה לא מסתיים רק בקריאה של חומרים, הדרך הטובה ביותר היא סימולציות אמת, לכן אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולהתחיל להתאמן לחקירה האמיתית.

החקירה במשטרה מעמידה אתכם תחת לחץ נפשי רב, היא עלולה להוציא רבים מאיזון ולשנות את תפקודם באופן מוחלט.
חשוב להימנע מללכת שולל אחרי חוקרי המשטרה שמפעילים לא מעט תרגילים "שיפילו" אתכם ויגרמו לכם להודות.

שאתם מגיעים לחקירה, מה שצריך להנחות אתכם הוא ההבנה שאתם בטוחים בצדקתכם, אל תחתמו ותודו על כלום מבלי להתייעץ עם סנגור פלילי מקצועי.

זמין 24/7