כמה עולה עורך דין לאלימות במשפחה

כמה עולה עורך דין לאלימות במשפחה

במציאות הישראלית הרבה מאוד אנשים מוצאים את עצמם זקוקים לשירותיו של עורך דין פלילי לייצוג בעבירות אלימות במשפחה, מיד עולה השאלה כמה עולה עורך דין לאלימות במשפחה?

העלות של עורך דין לייצוג בעיברות אלימות במשפחה מתחילה החל מ 1500 ש"ח לייעוץ ובדיקות ראשונית ויכולה להגיע לעלות של כ – 6000 ש"ח זאת אם הוחלט להגיש נגד החשוד כתב אישום והוא זקוק לליווי ויעוץ של עו"ד שיכול לכלול בתוכו גם הכנה לחקירה, הכנה לעימות במשטרה ועוד מרכיבים שהן חלק מהליך פלילי של אלימות במשפחה.

מחירים אלו אינם מחייבים, לכל עורך דין פלילי מחירון משלו והם יכולים להשתנות, אבל זה יכול לתת הערכת סדר גודל כמה תשלמו שכר טרחה לסנגור במקרים אלו.

המונח אלימות במשפחה מכסה מגוון סוגי התעללות, כולל פיזי, מיני, מילולי ופסיכולוגי. אם אתה קורבן לסוג כלשהו של אלימות במשפחה, או הוגשה נגדך תלונה על כך, דבר ראשון כקורבן יש לפנות באופן מיידי לתחנת המשטרה ולבקש סיוע, כחשוד עליך להבין את ההשלכות איתם אתה עתיד להתמודד ולבחור סנגור אשר יהיה המייצג שלך בהליך.

המערכת המשפטית במדינת ישראל מטפלת בדרך כלל בתיקי אלימות במשפחה במערכות המשפט הפליליות או דיני משפחה ועורך דין יכול להעניק לך את העזרה הדרושה לך כדי להגן עליך ועל משפחתך.

לחלופין, אם הואשמתם באלימות במשפחה, העלות של אי שכירת עזרה משפטית עשויה בסופו של דבר לעלות הרבה יותר בצורה של קנסות, מאסר, שיקום, שיעורים שבועיים מחויבים, מאסר על תנאי, אובדן משמורת או ביקור ילדים, אובדן בעלות על רישיון לאחזקת נשק, וחוסר היכולת להשיג עבודה הדורשת עבר ללא דופי, זאת כמובן אם אכן הוחלט ע"י בית הדין כי הורשעתם ויצאתם אשמים.

עלות לדיני משפחה או לעו"ד פלילי

העלות לשעה תהיה בסופו של דבר תלויה בניסיון של עורך הדין המייצג שלך, בתחום העיסוק שלו, בגודל וביוקרה של משרד עורכי הדין ובמורכבות התיק – אם זה כולל אישומים פליליים, זכויות אבהות, גירושין ו / או משמורת וביקור ילדים.

בעוד שעורך דין יחיד יעלה פחות, עושר המשאבים של החברה, הרשתות והשותפים עם ניסיון שונה במקרים אחרים יכולים להיות הבחירה הטובה יותר. לא פעם העלות של תשלום שכר טרחת עורך דין תהיה זניחה אם לא תבחרו להיות מיוצגים על ידי אחד כזה, בכל מקרה יש להבין גם היתרונות שיש למשרד עורכי דין גדול מול עו"ד יחיד. עלויות לדוגמא מרחבי הארץ כוללות טיפול בגורמים כמו:

צווי מניעה

למערכת המשפט יש חוקים משלה לגבי מהי אלימות במשפחה ואילו צעדים משפטיים יינקטו לשם כך. הסיבה לכך היא בגלל העליה החדה לצערנו במקרים של אלימות במשפחה.

אם אתם חשודים במקרה של אלימות במשפחה ונפתחה נגדכם חקירה, חשוב מאוד לפנות לסנגור מייצג כבר בשלבים הראשונים, כל פרט קטן  יכול להיות משמעותי בהמשך, לכן הייעוץ הבסיסי בתחילת ההליך הוא המפתח להצלחה בהמשך.

פעולתו הראשונה של עורך הדין היא לאמת את הראיות התומכות בצו, ואז להגיש צו מניעה חירום או זמני. לעיתים ניתן לעשות צו זה מבלי שהנאשם יהיה נוכח.

כל אלו הם דברים קריטיים, הרי בתחילת ההליך אתם לא יודעים כיצד להתמודד עם דברים שיכולים להתפתח להיות מכשול בהמשך.

זמין 24/7