כמה זמן לוקחת חקירה משטרתית

כמה זמן לוקחת חקירה משטרתית

אם אתם רוצים לדעת כמה זמן לוקחת חקירה משטרתית יש להבין תחילה כי כל מקרה יש לו זמן חקירה משלו, ישנם מקרים בהם החוקרים מצליחים להשיג הודאה בפשע, דבר שמקל על המשך החקירה, החשוד משתף פעולה עם החקירה, מביא את הממצאים ואת העדויות שאלו ישמשו באישום נגדו בבית הדין.

ישנם מקרים בהם המשטרה מחליטה לעצור את החקירה וכלל לא להמשיך אותה עד לסיומה, לכן לקבוע באופן חד משמעי כמה זמן לוקחת חקירה משטרתית יש תחילה לחקור ולהבין את סוג העבירה.

כחלק מביצוע הכנה לחקירה במשטרה, בוחנים את חומרת העבירה והתיק, לפי זה ניתן לתת הערכת סדר גודל מהו משך הזמן לחקירה.

אם אתה מואשם בעבירה ונחקר על ידי שוטרים, תוכל לשאול כמה זמן נמשכת חקירה משטרתית. רוב האנשים חושבים כי חקירה משטרתית נמשכת לכל החיים. יתכן שתתעניין לדעת מידע אחר על חקירת משטרה כאשר מישהו הגיש נגדך תלונה. חקירות משטרה מתחלקות לפעילויות שונות שצריכות להיעשות על ידי אנשי מקצוע.

עצם היותכם בחדר החקירות לא אומר שהסתיימה החקירה, חקירה אמנם כוללת תשאול, אך היא כוללת איסוף ראיות ועדויות מהשטח, אלו פעולות אשר יכולות לקחת זמן רב בהמון מקרים.

כשאתה תחת חקירה במשטרה, אתה עלול להרגיש כאילו כל חייך מנוטר על ידי מישהו שאתה לא מכיר. חקירה פלילית עשויה להגביל אותך מהמשך החופשות שלך, החלטות משפחתיות, תעסוקה ועוד. מה שגרוע יותר הוא שאתה מרגיש כאילו חייך אמורים לחכות לבשורה הרעה. ברוב המקרים, בית המשפט או עורך הדין שלך לא יגידו לך אם החקירה הסתיימה או לא. לא יהיה לך שום רמז אם ההחלטה התקבלה.

אך יחד עם זאת, בזכות הניסיון שצבר כל עורך דין פלילי בחולון ניתן להשוות מקרים כאלו למקרים אחרים ולקבל הערכת סדר גודל גסה של משך זמן החקירה.

במדינת ישראל יש מגבלות שונות בעת ביצוע חקירות משטרה. לדוגמא, חקירות פליליות של מקרים מורכבים אין מגבלות זמן. הסיבה לכך היא בעיקר כי שוטרים אינם קובעים מגבלת זמן למועד שבו תיעצרו או יואשמו בגין תיק פלילי.

ניתן יהיה לעצור חשוד בביצוע מעשה גם כחלק מהחקירה, זאת בכדי שלא ישבש את מהלך החיקרה, או אפילו ינסה לברוח מהארץ, לכן מוצא נגד חשודים כאלו שמהווים גם סכנה ליצבור צו מעצר עם לסיום החקירה והעמדה לדין.

איך יודעים אם הסתיימה חקירת המשטרה?

כאמור, בתי משפט ועורכי דין בדרך כלל לא נותנים לך רמז לשאלה אם התיק שלך נדחה או לא. אך לאכיפת החוק יש כמה יוצאים מן הכלל. אנו נותנים לך דוגמה מתי תוכל לדעת אם החקירה הפלילית הסתיימה. אך שים לב שזה לא ישים בכל מקרה.

להעסקת עורך דין מנוסה שטיפל בכמה חקירות יש מספיק ידע כדי לקבוע אם התיק נדחה או לא. הם גם נמצאים במקום הנכון לומר לך מתי המשטרה תלך לשטח שלך ותעצור אותך.

כאשר עורך הדין שלך אומר לך שהחקירה הסתיימה, חשוב לשתוק. דאג לשמור את המידע הקשור לחקירות בעצמך. אם שוטר לא אסף מספיק הוכחות כדי לעצור אותך בתיק פלילי, כל מה ששיתפת עם אחרים עשוי לשמש נגדך.

ישנם גם גורמים רבים שיכולים להשפיע על משך זמן החקירה, כולל סוג הפשע שבוצע, מספר החשודים המעורבים ועוד.

זמין 24/7