כמה ההכנה לחקירה משטרתית חשובה

כמה ההכנה לחקירה משטרתית חשובה

ניתן להתכונן לחקירה משטרתית באמצעות גישה תגובתית או גישה יזומה. במאמר הבא נסביר לכם עד כמה ההכנה לחקירה משטרתית חשובה.

היבט חקירה תגובתי

חקירה תגובתית יכולה להתחיל בהפניות של  הפעלת לחצים אינטנסיבים, דיווחים בציבור הרחב, קישורי מודיעין לפשעים אחרים, השלכות אחרות של פעולות משטרה וחקירה מחודשת בגלל מידע חדש. כל זאת בכדי לבדוק את התגובה המתקבלת מהחשוד, בכל מקרה כזה המשטרה מחכה לכל צעד מפליל נוסף אותו יעשה החשוד והיא תפעל בהתאם.

מדיניות של הפעלת כוח מכוונת את קציני הסיור בשטח, צוות מיוחד לביצוע בדיקות והאזנות וכל אמצעי שניתן להפעיל במסגרת החקירה יופעל, האזנת השיחות על המידע שהם צריכים לאסוף ועל הפעולות הבאות שעליהם לבצע. במהלך קבלת דוחות עליהם להקליט, לחשוף ולשמור את כל החומרים הדרושים. אחרי זה הם צריכים להעביר אותם לקצין החקירות.

החוקרים צריכים להכיר את אסטרטגיות החקירה הקשורות לעדים ולקורבנות. על ידי כך הם יכולים לנצל הזדמנויות לאיסוף חומרים מוקדם יותר על ידי חקירת האדם המדווח על הפשע.

מכאן כי כל צעד שעושה אדם באם הוא חשוד במעשה עלול לפגוע בו, החקירה מתנהלת לא רק אם האדם נמצא בחדר החקירות, אלא המשטרה מפעילה כל כל או אמצעי העומד לרשותה בכדי לבחון את ההאשמות העומדות נגדו ולהגיע לחקר האמת.

בזכות הכנה לחקירה במשטרה שתעבור על כל ההבטים, לרבות אותן פעולות אותה נוקטת המשטרה, תוכלו להתמודד עם החשדות העומדות נגדכם.

חקירה יזומה

החקירה הפרואקטיבית מתחילה מחבילת מודיעין הקובעת קבוצה או אנשים שנבדקים עקב מעורבות בפעילות פלילית מתמשכת. לרוב, הם נוצרים עקב תהליך המשימה זאת מתוך מטרה ברורה אחת, לאסוף ראיות ועדויות ככל שניתן, לבצע הצלבה באם קיימת כזאת בכל העדויות והראיות שנאספו לפי אותן עדויות וראיות תחליט המשטרה על הגשת כתב אישום.

במקרה והוגש כתב אישום מומלץ לפנות באופן מיידי אל עורך דין פלילי במרכז שיבחן את הנושא ויעמוד לצידכם בכל ההליך הפלילי המתנהל מולכם.

חבילת מודיעין עשויה לכלול פרופילים טקטיים, ניתוח עסקי פלילי, הערכה טקטית, ניתוח נושאים, פרופילי שוק, ניתוח דפוסי פשע, שכל אחד מאלו הוא בהתאם לתיק החקירה המתבצע, אם מדובר על עבירות צווארון לבן, הלבנת הון או כל סוג אחר של חקירה אשר מתנהלת.

זה מתחיל בשיחת טלפון

יום בהיר אחד, כל אדם נורמיטבי יכול למצוא את עצמו מקבל שיחת טלפון, באותה שיחה מוסבר לו כי הוא מוזמן לחקירה במשטרה, לשם אותה חקירה הוא יזמן אתכם לתחנה, ייתכן מאוד וכבר נאספו ראיות עוד לפני שזומנתם לחקירה, הסיבה לכך היא לגרום לכם בכלל לחשוד שמא מתנהלת נגדכם חקירה פלילית.

על ידי הסתרת המידע והפרטים האלו יוכלו החוקרים לתמרן את מהלך החקירה בצורה יותר אפקטיבית עבורם, תמנע הסתרה או שיבוש של ראיות וצבחן את זירת הפשע.

קשר טלפוני ראשוני זה נחשב להזדמנות נהדרת לאיסוף מידע רלוונטי ומדויק ולאיסוף עדויות. זה גם נותן הדרכה מלאה לאותו חוקר כיצד עליו לכוון את כל החקירה.

השימוש בתפריטים נפתחים, סקריפטים וכל הנחיה אחרת יכול לשפר את תוצאות השיחות הראשוניות. הנחיות אלו מסייעות למטפלים בשיחות בהתמודדות עם דיווחי הפשע הראשוניים.

מיון פשע

במהלך הדיווח הראשוני, המטפל בשיחות אחראי לזהות התגובה לפשע. עליהם לקבל החלטה האם היא מצדיקה את פריסת יחידת התגובה או שיש לתעד אותה כאירוע שאינו מצריך שום פעולה נוספת או הפניה ללשכת הקלטת הפשע.

חקירה ראשונית

טיב החקירה מהווה גורם חשוב באיסוף חומרים העלולים להוביל לגילוי פשע. לאחר הקצאת פשע לחוקר, יש לאסוף חומרים מכל מי שלוקח את הדו"ח הראשוני. ככל שיאספו יותר פרטים הקשורים לנושא בשלב הראשוני תוכל המשטרה להתמודד עם החקירה בצורה מיטבית. מכאן אנו למדים עד כמה ההכנה לחקירה משטרתית היא חשובה ככל שתגיעו יותר מוכנים תדעו לכוון ולענות על השאלות בחדר החקירות ולדעת מה עלול להפליל אתכם.

מחשבות אחרונות

בעוש שהחוקרים אינם חייבים להניח כי לא ניתן לפתור פשע מסוים או שאף אחד אחר צריך לבצע את החקירה בשלב המאוחר. זו הסיבה שהכנה יסודית לכל הליך החקירה מקבלת משמעות גדולה מאוד להמשך.

זמין 24/7