כיצד מבוצעת בדיקת פוליגרף

כיצד מבוצעת בדיקת פוליגרף

רבים רוצים לדעת כיצד מבוצעת בדיקת פוליגרף ועד כמה היא אמינה. מכונת הפוליגרף משמשת לביצוע בדיקות המורכבות ממקליט פיזיולוגי המעריך שלושה מדדי עוררות אוטומטיים: מוליכות עור, נשימה ולחץ דם / דופק.

רוב האנשים שומעים על בדיקת הפוליגרף במהלך חקירות משטרה. מלבד זאת, בדיקה מסוג זה נדרשת גם כאשר מישהו מגיש בקשה לתפקיד אכיפת החוק או שירות המדינה. מטרת המבחן היא לקבוע אם מישהו דובר אמת או משקר כאשר עונה על השאלות הנתונות.

איך זה עובד

כאשר מישהו עובר בדיקת פוליגרף, על מהצבע הדיקה להושיב אותו ולחבר אותו עם שישה חיישנים. מכונת הפוליגרף מגיעה עם אותות מרובים מהחיישנים המתועדים על רצועת הנייר או הגרף הנע. חיישנים אלה מתעדים בדרך כלל את הזיעה, לחץ הדם, הדופק וקצב הנשימה של האדם.

ישנם מקרים שבהם מכונת פוליגרף עשויה לתעד תנועות ידיים ורגליים. עם תחילת הבדיקה נשאל הנבחן שלוש עד ארבע שאלות פשוטות. כלומר לבנות את הנורמות לאותותיו. בדיקת פוליגרף, מה שמכונה גם בשפת העם “מכונת אמת” עובדת לאחר שהיא קודם כל מאבחנת את האותות של אותו אדם. אחרי בחינה של שאלות פשוטות נבחנים האותות של האדם, מהם תוכל לאחר מכן המכונה תוכל לקבוע מהן תשובות שלא מתאימות לאותן נורמות שהוגדרו לה בהתחלה. לאחר מכן, השאלות האמיתיות מתבקשות להיבדק על ידי המכונה. כל אותות הנבחן נרשמים על הגרף או על הנייר הנע לאורך כל התשאול.

במהלך בדיקת פוליגרף ולאחריה, על הבודק להעיף מבט בגרפים ולהבין האם הסימנים החיוניים משתנים בכל שאלה. באופן כללי, שינוי משמעותי כמו זיעה מוגברת, לחץ דם גבוה יותר וקצב לב מהיר יותר הוא אינדיקציה לכך שהנבחן משקר.

אנשים דוברי אמת נוטים להניח שהם חוששים משאלות שליטה ולא מהשאלות הרלוונטיות. שימו לב ששאלות שליטה נועדו במיוחד כדי להגביר את הדאגה של מישהו ביחס לאמיתותם בעבר. באשר לשאלות הרלוונטיות, האדם נשאל לגבי פשע מסוים שהוא לא מבצע בחקירת משטרה.

דפוס פיזיולוגי בעל עוצמה רב יותר מגיב לשאלות רלוונטיות ששאלות הבקרה עשויות לגרום לאבחוני הטעיה. לאחר מכן, תגובה פיזיולוגית גדולה יותר לשאלות הבקרה עשויה להביא לשיפוט של אי קבלת פנים. אם לא נמצא הבדל בין שאלות השליטה לשאלות הרלוונטיות, המשמעות היא שהתוצאה נחשבת בלתי חד משמעית.

בודק מאומן היטב צריך להיות זה שמשתמש במכונה ועורך את הבדיקה כדי להבטיח שהתוצאה תהיה בדיוק רב. מצד שני, מכיוון שפרשנות הבוחן נחשבת סובייקטיבית בעוד שנבחנים עשויים להגיב לשקר אחרת, סוג טקסט זה אינו מדויק במאה אחוז.

מסקנה

בדיקת פוליגרך למרות שרבים משתמשים בה ולוקחים ביתר משמעות את תוצאותיה, התוצאות אינן מדויקות ב 100%, עורך דין פלילי טוב שידע להכין אתכם לביצוע בדיקת פוליגרף יוכל לעזור להתמודד עם השאלות. הכרת שיטת העבודה, השאלות הנשאלות, הבדיקות המבוצעות, הן אלו שיעזרו לכם להגיע מוכנים לבדיקת פוליגרף. עכשיו שאתם יודעים כיצד מבוצעת בדיקת פוליגרף ומהם התסמינים שנבדקים, אתם תגיעו רגועים ומוכנים לבדיקה.

זמין 24/7