כיצד לקבל סיוע מעורך דין פלילי

כיצד לקבל סיוע מעורך דין פלילי

אחד הדברים שחשובים לכל אדם הנמצא בהליך פלילי הוא כיצד לקבל סיוע מעורך דין פלילי. לעבריינים עדיין מותר לייצג את עצמם בהליך פלילי. מצד אחד, עורכי דין רבים הצהירו כי אותם נאשמים שהחליטו להגן על עניינם "עשו את הטעות המרה ביותר שלהם". אי אפשר להכחיש את העובדה שבמדינת ישראל יש מערכת משפט מורכבת. אם אתה מואשם בעבירה חמורה המהווה איום על חירותך, אז סיוע של עורך דין פלילי הוא חשוב. ובעל משמעות רבה, אל תקלו ראש בבחירת עורך הדין הנכון.

מציאת עורך דין פלילי

סיוע של עורך דין פלילי מאומן ובעל ידע הוא רב ערך אם אתה או אחד מבני משפחתך מואשם בעבירה חמורה או נמצאת הליך של חקירה פלילית. בהשוואה לתיקים בבית משפט אזרחי, בהם הנכס או הכסף מונחים על כף המאזניים, אנשים הנחשבים לחשודים בביצוע מעשה פלילי ישלמו עליו  בחירותם. לכן, עליהם להסדיר זאת מיד ולמצוא את הסניגור הטוב ביותר שילווה אתכם בהליך. עליכם להבטיח שעורך דין מנוסה יהיה לצידם כדי להגן על זכויותיכם.

עורך דין פרטי יסביר את הדברים שאתם צריכים לדעת על הפשע שבוצע. עורכי הדין הם ידונו גם באפשרויות הגנה אפשריות. בניית קו ההגנה הטוב והנכון ביותר הוא החלק המהותי בליווי משפטי לבסוף, עורך הדין יצור אסטרטגיה יעילה שיכולה להשפיע באופן חיובי על המקרה שבו האדם חשוד.

בכדי לדעת כיצד לקבל סיוע מעורך דין פלילי זקוקים ראשית לבחור את עורך הדין הנכון, כזה שמבין שמדובר בדיני נפשות ולא בייצוג של עוד תיק מול בית הדין.

אם אינך יכול להרשות לעצמך עורך דין

בכל שלב שנכלל בתהליך המשפט הפלילי, מדינת ישראל מציעה סיוע של עורך דין פלילי לרוב האנשים שנעצרו עם תיק פלילי. פירוש הדבר שלמרות שאין לך כסף לשכור עורך דין לעצמך או לבני משפחתך, הממשלה תעזור לך למצוא אחד מבלי לשלם תשלומים כלשהם. ברוב המקרים הממשלה מעמידה לרשותך סניגור ציבורי. עורכי דין אלה לוקחים אחריות על שמירת זכותך, כנאשם הפלילי, בכל מצב בהליך הפלילי.

ישנה נטייה להעמיט בערכם וכישוריהם של עורכי הדין בסנגוריה הציבורית, אך לא פעם רבים מהם מצליחים להתעלות על עורכי דין מנוסים ומובילים.

שירותו של פרקליט ציבורי אינו מכסה הימצאות בהליכים אזרחיים נלווים אחרים. אך עורך דין פרטי יכול לעשות את העבודה כל עוד אתה יכול להרשות לעצמך תשלום נוסף.

במקרים בהם מדובר על אלימות קיצונות במשפחה, מעבר להליך הפלילי ייתכן והקורבן גם יגיש תביעה נזיקית נוספת שזאת תיבחן במישור האזרחי בבית הדין.

לאחר שמישהו הגיש תביעה פלילית, שכירת עורך דין פלילי היא האופציה הטובה ביותר ליצור הבדל עצום בהאשמות העומדות נגדך. אחרי הכל, עורך דין פלילי בעל ניסיון יכול לעזור לך לאסוף מידע רלוונטי כדי להפחית את הקנס שלך או לדחות את התיק שלך עד למצב של ביטול כתב האישום.

זמין 24/7