כיצד להימנע מהרשעה פלילית

כיצד להימנע מהרשעה פלילית

לא פעם רבים הנמצאים בתחילתו של הליך פלילי רוצים לדעת כיצד להימנע מהרשעה פלילית, האם זה אפשרי ומהם הצעדים אותם יש לנקוט בכדי להימנע ממקרה של רישום פלילי.

היום קיימת אפשרות לסגור תיקים כחלק מביצוע הסדר מותנה, אך ישנם תיקים אשר כלל לא מגיעים להליך של הסדר, לכן, יש לבחו את המקרה ולבדוק האם ניתן להימנע מהרשעה פלילית.

הרשעה פלילית משפיעה באופן משמעותי על חייו של אדם. זה יכול לגרום לך להחמיץ זמן עם בן הזוג והילדים שלך, מה שאתה לא רוצה שיקרה. זה משפיע על היכולת שלך לבחור קריירה שאתה רוצה ומגיע לך.

אם אתה איש מקצוע, הרישיון שלך עלול להישלל. כמו כן, בקשות הויזה שלך למעבר בין מדינות או הוצאת אשרת שהייה במדינה אחרת עשויות להיות מושפעות בעתיד. לכן אנשים מבקשים להימנע מהרשעה פלילית או רישום פלילי.

ישנן דרכים רבות להימנע מהרשעה פלילית. חלקם מודגשים להלן:

בכדי לדעת כיצד להימנע מהרשעה פלילית יש להכיר את הדרכים בהם משתמשים עורכי דין.

זיכוי במשפט – אחת הדרכים הנפוצות להימנע מהרשעה פלילית היא זיכוי במשפט. איך לזכות מהאשמות שלך? מלבד חפותך, חיוני להזמין את עורך דין פלילי המנוסה ביותר שייצג אותך בפני בית המשפט.

בעת בחירת יועץ משפטי, חשוב לבחור בעל מומחיות רלוונטית ומעמיקה בעניינך. כמו כן, יש לבדוק את אחוזי ההצלחה שלהם. הפנה את תשומת ליבך ליועצים משפטיים שהיו חלק מסיפורים מוצלחים רבים כדי למנוע כל עבר פלילי.

הסחה – הסחה היא דרך נוספת להימנע מהרשעה פלילית. אבל, באמת, מהי הסחה? איך עובדת הסחה? ובכן, זמינות ההסטה תלויה באופי הפשע, השיפוט ושיקול הדעת של התביעה. חלק מהתובעים מחייבים את הנאשם בכמה קנסות שכר טרחה משמעותי, מכאן, כי ייתכן וניתן יהיה לסגור את התיק מול התביעה ועל ידי כך להימנע באופן מיידי מפני הגשה של כתב האישום. כבר עם סיום החקירה, עימות או כל הליך אחר אשר מתבצע כחלק מחקירת משטרה יש להתייעץ עם עו"ד שיוכל לסייע לכם בכך.

אם הנאשם אינו מסוגל לשלם את האגרה הנקובה בתכנית הסחה ספציפית, התובע יכול להחזיר את כתה האישום לבית המשפט. לאחר מכן, השופט ימשיך לעונש והרשעה.

תחומי שיפוט מסוימים בישראל מספקים הסחה לאלו שיש להם חיובי נהיגה הקשורים למשקאות. תוכנית הסחה פופולרית היא לוח ההשפעות של הקורבן, שהחל בשנת 1982.

ישנם מקרים בהם התביעה מספקת את האפשרות של הסחה לאנשים יוצאי צבא לאחר שנים, כאן קיים הבדל בין בית הדין הצבאי לבית הדין האזרחי.

גזר דין חלופי – גזר דין להרשעה הקשורה לפלילים לובשים צורות שונות. מלבד הכניסה לכלא, הם עשויים לכלול מאסר על תנאי, השבה, קנסות, מאסר על תנאי, משפט נדחה ושירותי עבודות שירות.

כפי שהשם מרמז, עונשים על תנאי מתרחשים כאשר שופט נמנע ממתן או ביצוע עונש.

למאסר על תנאי, השופט משחרר נאשם בחזרה לקהילה שלו. אך תנאים רבים גורמים לכך שהוא / היא לא יכולים ליהנות מרמת החופש של אזרחים מן השורה.

בגין שיפוט נדחה, ניתן יהיה לדחות את האישומים לאחר שהנאשם ישלים תנאים ספציפיים. לכן, העונשים הקבועים האלו במקרים רבים יכולים להיות עונשים ארוכים, כלומר עבודות שירות לתקופה ארוכה, זאת בהתאם לחומרת המעשה והחלטת בית הדין.

זמין 24/7