ייבוא סמים

ייבוא סמים

ייבוא סמים הוא חלק מההפרה שנקראת סחר בסמים, שבה הוא כלול שם יחד עם פעולות בלתי חוקיות אחרות כמו מכירה והובלה של סמים לא חוקיים. הרבה מקרים שונים ניתן לשמוע או לקרוא בחדשות או מאמרים על איך הם מייבאים סמים למדינות שונות. יש מקרים שנתפסים, והאחרים פשוט עוברים דרך האבטחה של נמלים ודרכים אחרות להיכנס למדינה.

עבירות סמים לא פעם מקבלות את העונשים הכבדים ביותר, בתי הדין רואים בעבירות ייבוא סמים כעבירות בעלות משמעות כבדה הרבה מעבר לייבוא עצמו, מדובר על פגיעה ישירה של חיי אדם, עבירות הסמים מביאות איתן גם המון הלשכות אחרות, הרס הסביבה של האדם המשתמש בסמים, שימוש בסמים מוביל לא פעם את האדם לבצע עבירות נוספות, כגון עבירות רכוש ואלימות אל מול הסביבה הישירה שלו.

אחד הדברים המוזרים ביותר שניתן לשמוע על ייבוא סמים אכילת הסמים עם הפלסטיק שלה ולאחר מכן הולך לשירותים ולחרבן אותו ממערכת העיכול שלו. דבר נוסף הוא שהם מפעילים אותו בתוך גוף האדם ולהוציא אותו לאחר שעברו את הבדיקות.
קיימות לא מעט שיטות ודרכים שאנו נתקלים בהם על צורת ייבוא הסמים של הרבה מאוד אנשים וארגוני פשיעה.

עבירות ייבוא סמים

באם נאשמתם בחשד לייבוא סמים, ייצוג של עורך דין פלילי הוא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם האישום, דעו כי ניתן לשנות את רוע הגזרה באמצעות שימוש בטכניקות והצגת ראיות ונסיבות מקלות.

כדי להיות מואשם כנושא לפשע, על התביעה לקבוע מעבר לכל ספק סביר כי:

● כאשר אדם נשא חומר הנחשב כסם האסור לשימוש בגבולות מדינת ישראל.

● סוג המטרה העומדת מאחורי ייבוא הסמים, זאת המטרה העיקרית העומדת מאחורי הייצוג במקרים אלו, באם היה למטרת סחר לרבות הכמות אשר נתפסה.

מהו סם מבוקר גבול?

להלן כמה מסווגים כחלק מסמים מבוקרי גבול  תחת תקנות הקוד הפלילי:

  • מריחואנה או ידוע גם במונחים אחרים כעציצים וחשיש מצמח הקנאביס
  • קוקאין מצמח אריתרוקסיום  
  • מסקלין מצמח לופופורה
  • פרג פרסי, פרג ארגמן, פרג איראני מהצמח של Papaver Bracteatum
  • אופיום
  • כל צמח של המין  פסילוסייבה
  • כל צמח של המין פיפג'ניה  נודד

יש הרבה סמים שאסור לייבא, ואם הם מותרים, יש כמות מינימלית שמותר להיות מועבר למדינה. (נכון לכתיבת שורות אלו לא ניתן לייבא כל סוג של חומר המוגדר כסם לפי רשימת הצמחים והסמים) יבוא תרופות הוא בכל רחבי העולם, הייה ועדיין ממשיכים לעשות את העסקים שלהם. למרות שעונשים מחכים כמו קנסות וזמן לא קצר בכלא, אנשים  עדיין ממשיכים לעשות סוג זה של עסקים, לרבות לא מעט מקרים בהם אנו נתקלים כי אנשים מייבא זרעים של צמחים במטרה לגדל אותם באופן עצמאי ולהשתמש בהם.

עולם האינטרנט הפך להיות מקום נוח וזמין לכולם להתחיל ולייבא גם סמים קשים, שימוש בטכנולוגיה הקיימת הפך להיות כלי עבור אנשים רבים, מעבר לדברים הטובים שמביאה איתה הטכנולוגיה קיימים גם אלו שידעו לנצל אותה.

המטרה בקרים כאלו היא לדעת איך לבחון ולהעיד מי היה מאחורי המסך בזמן ביצוע העבירה.

יש לחזק חוקים, ועבריינים צריכים להפסיק לבצע פשעים. הרבה אנשים נמצאים בסיכון, והרבה כסף מבוזבז על דברים כאלה שלא  ממש  בעדיפות עליונה עבור כולם.

באם אתם נתקלים באישום של ייבוא סמים, חשוב להכיר את העובדה שייצוג על ידי עורך דין פלילי הוא הדרך הטובה להתמודד עם הבעיה.

זמין 24/7