טריקים לרמות ולעבור בדיקת פוליגרף

טריקים לרמות ולעבור בדיקת פוליגרף

 אם זומנתם לבדיקת פוליגרף ואתם מעט חוששים, הנה כמה טריקים לרמות ולעבור בדיקת פוליגרף בקלות.

ברגע שתכירו את המגבלות הקיימות של בדיקת פוליגרף, תדעו לנצל זאת לזכותכם ולעבור אותה בצורה מעולה שגם השקר הגדול ביותר יראה בבדיקה כאילו אתם דוברים אמת.

חשוב להבין שלא תמיד הטריקים האלו הם הנכונים לביצוע ורבים שלא יודעים לשלוט בכל הגורמים עלולים ליפול ולא לעבור את הבדיקה, יחד עם זאת אין לראות בכל הנאמר המלצה בכדי לנסות ולשקר בבידוקת פוליגרף, אלא רק הצגה של המגבלות הקיימות בבדיקות.

אם בעבר בדיקת פוליגרף הייתה מבוצעת באמצעות מכשיר יעודי לכך, היום מדובר על תוכנת מחשב מתקדמת ושימוש באמצעים טכנולוגים מתקדמים שמקשים על היכולת לרמות ולזייף בביצוע בדיקות פוליגרף.

בזכות הכנה לבדיקת פוליגרף תצליחו לעבור אותה בקלות, גם אם תכירו את כל הטריקים עדיין ללא הכנה מקצועית אתם צפויים להיכשל.

על פי סקר שנערך לאחרונה, רק 35% מהאנשים בעולם סומכים על ממשלתם. גם במדינת ישראל שנכון לכתיבת שורות אלו (מאי 2021) כבר היו 4 מערכות בחירות וטרם הוקמה ממשלה במדינת ישראל, ולמרות שידוע כי פוליטיקאים מכופפים את האמת מדי פעם, ניתן לומר זאת גם לגבי אנשים בעסקים, עובדים, וכן, אפילו קונים פוטנציאליים. למעשה, זו תפיסה מוטעית שכיחה שכל מכונות הפוליגרף נבדקות לדיוק ואמינות לפני שהן נכנסות לשימוש. במציאות, מכונות פוליגרף רבות מטופחות בצורה גרועה ולעיתים נדירות, אם בכלל, מכוילות מחדש.

מה שאומר שמכוני הפוליגרף עושים שימוש מאוד אינטנסיבי במכונות ולא מכיילים את המכונה מבדיקה לבדיקה, מה שאומר שהמיהמנות של הבדיקה מאוד מוטלת בספק, זאת המגבלה העיקרית שיש להרבה מאוד מכוני פוליגרף.

פוליגרף הוא סוג מיוחד של מכונה המשמשת את רשויות החוק ואנשים פרטיים כדי לקבוע אם אדם משקר או לא. הסוג הבסיסי והפופולרי ביותר של גלאי שקר הוא הפוליגרף. פוליגרף הוא שילוב של כמה מכשירים הפועלים יחד כדי לתעד מספר פעילויות פיזיולוגיות כגון לחץ דם, דופק, נשימה ומוליכות זרם חשמלי בהתאם לתגובה הפיזיולוגית בזמן שהאדם עונה על השאלות. הוא מודד את התנודות בתגובת הגוף למכלול שאלות שנשאל על ידי הבודק. ישנן מספר דרכים לרמות ולעבור בדיקת פוליגרף.

1. “קשקוש של בטלן” – אחת השיטות הנפוצות ביותר לרמות בבדיקת פוליגרף היא להגיע בחשיבה של “בטלן” כלומר להיות קוליים, הכל זורם וכיפיי ואתם שומרים על קור רוח. כלומר לא לגרום לשום שאלה לשנות או לערער את מצבכם.

2. היו מעורפלים נסו להיות מעורפלים ובכל שאלה שנשאלת לענות כאילו אתם לא בדיוק זוכרים מה היה, כלומר לא לתת תשובות חד משמעיות וברורות בשום שלב.

3. מרגישים כאב מידי פעם ללא קשר לשאלות, נסו להראות שאתם חשים סוג של כאב, זאת בכדי שעדיין מכונת הפוליגרף תראה שיש תנודות ואתם מגיבים לשאלות, אפשר גם ברגעים של שתיקה לנסות ולתת את תחושת הכאב, הכל במטרה שהמכונה תפעל בצורה לא הולמת ונכונה.

4. אל תקלו במילים אל תפחדו לענות על שאלות – מי שמעביר לכם את בדיקת הפוליגרף הוא גם זה שישאל את השאלות, אל תענו תשובות קצרות מידי, תארכיו במילים ותנו תשובה מלאה, ברגע שתתנו תשובה מלאה המערכת תציג המון נתונים שמהם לא יצליח המפענח לחץ מה בדיוק נכון ומהו הדבר שאותו אתם מסלפים. אל תשכחו כי המנחה ששואל אתכם שאלות ינסה לגרום לכם לקצר בתשובות, יש לכך סיבה כי הוא רוצה לקבל תשובה ולהקל על עצמו בפענוח הנתונים. אל תעזרו לו, תעזרו לעצמכם ודברו חופשי על הכל.

5. הישארו רגועים – אין מה להילחץ מבדיקת פוליגרף, גם אם מדובר על חקירה פלילית מורכבת שאתם נשלחים לבדיקת פוליגרף, בית הדין מודע למגבלות של בדיקות אלו ולכן לא תמיד הוא מייחס להם חשיבות, אתם יכולים להיות רגועים וככל שתקפידו להיות יותר רגועים ככה תעברו את הבדיקה בקלות.

לסיכום

יש לא מעט טריקים לרמות ולעבור בדיקת פוליגרף, אך אין לראות זאת בתור המלצה, כמו כן בכל מכון פוליגרף עובדים בשיטות שונות, מכשירים שונים למרות שכולם עובדים על אותו בסיס עדיין ישנם מכשירים מאוד מתקדמים שלא פעם הוכיחו את יעילותם.

בדיקת הפוליגרף אינה רק כלי חקירה; מעסיקים וסוכנויות ממשלתיות משתמשים בו גם כדי לקבוע אם אדם אמיתי לגבי הרקע שלו וחוויותיו. בדיקת הפוליגרף משמשת גם בהליכים בבית משפט ככלי מחזק כדי לסייע לקבוע אם אדם אמיתי כאשר הוא מעיד.

ההמלצה היא לקבל סיוע של עורך דין פלילי מומלץ שילווה אתכם בכל ההליך, יכין אתכם לבדיקה ויגיד לכם בדיוק מהן השאלות אותן ישאלו אתכם, כיצד יש להגיב ויכין אתכם ב 100% לבדיקת הפוליגרף באמצעות סימולציות מלאות. ישנם משרדי עורכי דין מובילים שבהם ניתן למצוא מערכת בסיסית של בדיקת פוליגרף שזאת גם תבחן אתכם ותדעו בדיוק איך להגיב ומהי התוצאה המתקבלת, שילטה מלאה בכל מה שקורה בחדר בבדיקת הפוליגרף.

זמין 24/7