טיפים לבחירת עורך דין פלילי מומלץ

טיפים לבחירת עורך דין פלילי מומלץ

קבלו טיפים לבחירת עורך דין פלילי מומלץ שחייבים ללוות אתכם בכדי לקבל את ההחלטה הנכונה.

המציאות בישראל היא כזאת שיש לא מעט עורכי דין, לא רק בתחום הפלילי אלא בכל תחום, אבל למצוא עורך דין שיבין את נפש האדם, ירגיש את המצוקה ויעבוד מתוך אמונה שבזכות חתירה לניצחון ללא פשרות הוא יצליח להקל בעונשו של החשוד.

כהאשמה בפשע היא אחת החוויות האימתניות שאדם יכול לחוות בחיים שלו. ישנם רבים שלא יעמדו בלחץ הגדול שיש במעצר, הכניסה לרכב המשטרה כשאתה אזוק והחירות והחופש נלקחים ממך, אדם נורמטיבי עלול לחוות זאת בתור חוויה מאוד קיצונית וכלל לא לחזור לעצמו לאחר מכן. הוא מרגיש שכל עולמו חרב עליו ולכן הוא זקוק לתמיכה על ידי עורך דין פלילי בראשון לציון שידאג וילווה אותו בכל ההליך. עם זאת, עליכם להיות מלווים על ידי עורך הדין הפלילי הטוב ביותר שיכול לעזור לכם בתיק שלכם. עם זאת, ישנם הרבה עורכי דין בשוק. לכן עליכם להיות זהירים בבחירת הסנגור שיענה על צרכיכם. כדי לעזור לכם בכך, להלן 5 טיפים לבחירת עורך דין פלילי מומלץ.

1. בדקו את הרקע ההשכלתי של עורך הדין

בישראל קיימים המון מוסודות להשכלה גבוה, כמובן שאין כאן מקום להשמיף אפאחד מהם, אבל ניתן לומר כי קיימים מוסדות ללימודי משפטים שתנאי הקבלה אליהם מאוד מקלים.
בנוסף נמצא קשר ישיר מובהק במעבר מבחני לשכת עורכי הדין שמצביע על כך כי אלו הלמדו באותם מוסדות לא מצליחים לעבור את המבחנים, לעומת סטודנטים שסיימו את לימודיהם באוניברסיטאות להם יש אחוזי הצלחה ומעבר של מבחני לשכה גבוהים הרבה יותר.

שאתם בוחרים עורך דין פלילי שיש לו השכלה ממוסד בעל שם, זה מעיד על האופי והיכולות והשקדנות של אותו עו"ד, לכן זה הדבר הראשון שכדאי לבדוק לפני שאתם בוחרים סנגור פלילי.

בדקו את הרקע החינוכי של עורך הדין הפלילי הפוטנציאלי שלכם כדי לוודא שיש לו ידע בתחום.

2. חוויה נכונה

ניסיון הוא חובה כשאתם מחפשים עורך דין פלילי. בדרך זו הם יכולים לטפל ביעילות בצרכים המשפטיים שלכם.
במיוחד בתחום הפלילי שבו נוצרים תקדימים רבים, הניסיון והמעקב אחר החידושים המשפטיים הוא זה שעושה את ההבדל. ככל שיש לסנגור שלכם יותר ניסיון זה מעיד על הידע שהוא צבר, הוא מכיר תקדימים של תיקים הדומים לנושא שלכם והוא יכול לעזור לכם להצליח בייצוג ברמה הגבוה ביותר מול בית הדין.

3. לענות על הצרכים שלכם

עורך דין מקצועי חייב לענות על כל צרכיכם. הוא חייב להיות מוכן לתת לכם תמיכה עקבית במקרה שלכם מההתחלה ועד הסוף.

ישנה חשיבות רבה בהליך הפלילי במיוחד לחקירה הראשונית, כל מילה שנאמרת בחקירה ראשונית היא זאת שיכולה לשנות את כל התמונה והמקרה שלכם.

לכן, עורך דין חייב לענות על הצרכים שלכם ולהיות זמין עבורכם מסביב לשעון בכל שאלה שעולה ולתת מענה מהיר ומיידי.

4. בדקו את המוניטין

לעורכי דין אמינים יש מוניטין טוב, לכן עליכם לבדוק את המוניטין שלהם כדי לדעת אם הם יכולים לעזור לכם.

נסו לבדוק אודות עו"ד, ישנם לא מעט אתרים בהם ניתן לקרוא המלצות וביקורות על עורכי, לבדוק אם אותו עורך דין מפרסם מאמרים מקצועיים באתרים מוכרים, האם שמו מופיע בפסקי דין רבים ומוכרים ועד כמה הוא מוכר לטובה.

5. אסור לעורך הדין הפלילי שלכם להבטיח הבטחות

אין ערובה בבית המשפט. אז על עורך הדין שלכם להיות בטוח, אך אסור לו להבטיח שום תוצאה. גם אם הוא מכיר את החוק, יודע בדיוק כיצד חושב בית הדין ולאן התביעה מכוונת, אסור להבטיח הבטחות. רק עורך דין שלא מבטיח הבטחות אבל יעשה את המקסימום להביא לתוצאה הטובה ביותר הוא בחירה נכונה.

לסיכום

על ידי בחינת טיפים אלה, אתם בוודאי יכולים לשכור את עורך הדין הפלילי הטוב ביותר שיכול לעזור לכם להתמודד עם המקרה הפלילי שלכם.

אל תשכחו שבנוסף לכל הטיפים האלו, גם המחיר אותו תשלמו הוא פרמטר חשוב שיש לקחת בחשבון, למרות שקיימים פערי מחירים בין עורכי הדין הרבים. עדיין, מחיר ותשלום שכר טרחה הוא אחד הגורמים שלפיו רבים מקבלים את ההחלטה, נסו לקבל החלטה לא רק לפי המחיר אלא לפי הטיפים שצוינו במאמר זה.

זמין 24/7