חקירת משטרה

חקירת משטרה

בכל פשע שקרה, שוטרים נקראים להגיע לזירת הפשע. לאחר שהתקשרו לשוטרים לזירה,  צפוי כי הפושע עדיין בסביבה. יהיה קל יותר לשוטרים לזהות את האשם בפשע על ידי האשמת הפושע. אבל האם אי פעם תהית איך התיק ייפתר כשהפושע נעלם מזמן? איך המשטרה חוקרת ופתרת את הפשע? ואיך מתבצעת חקירת משטרה?

איסוף ראיות פיזיות, ראיונות ועדויות הם הכלים העיקריים שיש למשטרה בעת חקירת פשעים. לאחר מכן הם ישתמשו במידע שהם אספו כדי לקשור את החלקים יחד וליצור תרחיש אפשרי לגבי מה שקרה. הראיות הפזורות בזירת הפשע יעזרו לשוטרים לפתור את הפשע.

חקירת משטרה – איך היא מתנהלת

שוטרים (חוקרים) פותרים את הפשע שבוצע

זירת פשע

מספר שוטרים יוצבו בזירת הפשע כדי לחקור. כשהפושע עדיין יהיה שם, השוטרים יעצרו אותו. הפושע יילקח לכלא. או למעצר זמני עד לתום ההליכים.

עם זאת, גם אם השוטרים תפסו את העבריין על חם, הם עדיין צריכים לאסוף ראיות מהזירה, הכוללות את העדים הפוטנציאליים (הצהרות וראיונות), חקירה באתר שדורשת ביצוע תצפיות כלליות, מדידות, תמונות וראיות פורנזיות אחרות ואף לקחת חפצים שעשויים להיות קשורים לפשע.

לקציני המשטרה צריך להיות צו אם הם מנסים לחקור רכוש פרטי כדי למנוע את הפשרות לאיסוף ראיות ועדויות בצורה לא אתית או מקצועית.

תצפיות אכיפת החוק

בזמן שהשוטרים צופים בזירת הפשע, הם מקבלים מספיק מידע שגורם לפושע להישלח לכלא. מכיוון שהם מקצוענים ומבצעים את עבודתם במשך שנים, אפילו הפרט הקטן ביותר יעזור להם לקבוע את האשם בפשע, הכולל כתמי דם, בגדים וכלי נשק.

ראיון

ראיונות הם מאוד מועילים והם חשובים מאוד בעת פתרון וחחקור פשעים. אם יש יותר מעד אחד, הם מראיינים אותם בנפרד כדי לקבל את הזיכרון האישי של כל אדם שהיה עד לכל אותם אירועים.

הצהרותיהם יתועדו בקפידה, יחד עם תצפיות השוטרים אודותיהם.

ראיות משפטיות פיזיות

לקיחת מדידות, תמונות, טביעות אצבעות, דגימות דם וחפצים אחרים שעשויים להיות קשורים לפשע ישמשו כראיה פיזית. כל אחת מפיסות הראיות הללו חייבת להיות מוקלטת ומתועדת כראוי ויש להכניסה בשקיות מיוחדות בודדות. השוטרים יאספו אותם באמצעות כפפות כדי לשמר טביעות אצבעות ולהגביל את הזיהום. ראיות משפטיות הן כמו דם, טביעות אצבעות, או רוק גם ייאספו ויישלחו למעבדות לניתוח.

חקירות משמורת

חקירת הפושע היא המפתח למסקנה, האם החשוד אשם או לא אשם. בלשים ושוטרים יעבדו יחד כדי ללמוד את שפת הגוף ואת ההתנהגות האנושית של החשוד.

בעזרת חוקר בעל ידע ושוטרים מיומנים, החשוד יואשם כאשם או לא. חקירה משטרתית היא המפתח כדי להשיג צדק לקורבנות.
חקירת המשטה היא השלב הראשון בו המשטרה אוספת את העדויות וחוקרת את החשוד, רק בזכות הכנה לחקירה במשטרה יכול החשוד לגרום לחקירה לשנות את פניה, לשם כך הוא זקוק לייעוץ מלא של עורך דין פלילי שיעמוד לצידו ויכין אותו בצורה הטובה ביותר לחקירה.

זמין 24/7