חקירה כלכלית

חקירה כלכלית

חקירה כלכלית בשיתוף עם עורכי הדין של הבנק היא אחת החקירות המורכבות ביותר, היא דורשת בעיר מקצועיות ומיומנות רבה מאוד, הן בהיבט המשפטי והן בהיבט הכלכלי, הצגת אישורים, מציאת האישורים הנכונים והידיעה מה נכון להציג מתי וכיצד.
מכאן כי לא כל אחד יכול להתחיל לבצע חקירה כלכלית אם אין לו את הכישורים והידע הנדרש, לרבות ממצאים מהימנים המעדים על כך כי יש ממש בחשדות.

איך מתבצעת חקירה כלכלית?

ראשית, לא משנה מהו סוג החקירה אותה אתם רוצים לבצע, הדרך הנכונה לבצע חקירה כלכלית מתחילה במציאת האיש הנכון לבצע אותה.
ראשית יש לבחון האם מצאתם חוקר פרטי שיכול לבצע עבורכם את החקירה, ישנם מקרים בהם חוקרים פרטיים לא מודעים להשלכות של מעשיהם, זאת מכיוון והם אינם משפטנים ורבים מאותם חוקרים פרטיים מוצאים עצמם עוברים עבריות פליליות קשות בכדי להשיג מידע.
בכדי למצוא את החוקר הנכון ראשית יש להבין כי כל חוקר פרטי חייב בהחזקת רישיון, בהשכלה, בהנבה של מעשיו, לא פעם משרדינו מטפל במקרים בהם חוקרים פרטיים רבים זקוקים לשירותיו של עורך דין פלילי מכיוון והגשה נגדם תלונות שונות, חדירה לפרטיות, הסגת גבול, השגת דבר במרמה ועוד.

כמה זמן נמשכת חקירה כלכלית  ?

אחד הדברים שרבים עוסקים בהם ברגע שהם רוצים לבצע חקירה כלכלית, הם שואלים את החוקר מהו משך זמן החקירה, מתי הם יקבלו את תוצאות החקירה, האם הוא מביא להם מסמכים המעידים על הדברים אותם הוא מוסר, כלומר האם הנתונים שלו מגובים במסמכים.
ראשית יש להבין, כי חקריה כלכלית בדרך כלל מבוצעת גם אל מול עורכי הדין של הבנקים. (המציאות היא כזאת שמכיוון ומדובר לא פעם בבירוקרטיה אל מול הבנקים, התהליך צפוי להיות לא קצר במיוחד).

לאחר איסוף כל הנתונים מגיע השלב בו צריך לבצע ניתוח מעמיק של כל הנתונים, מעבר על הנתונים בהתאם לכמות שלהם גם הוא לא תהליך קצר כלל.

באחד מהמקרים בו נתקל משרדינו, ביצע חוקר חקירה כלכלית אל מחוץ לגבולות מדינת ישראל, במטרה להשיג נתונים ומסמכים בוצעה עבירה שבאותה מדינה נחשבת לעבירה פלילית קשה מאוד, ואילו במדינת ישראל מעשה זה מקובל ואף אינו מהווה עבירה על החוק.

אי לכך ובהתאם לזאת, הוא נדרש לשכור את שירותיו של עו"ד פלילי שמכיר לא רק את חוקי מדינת ישראל, אלא עורך דין שבקיא בחוקים של אותה מדינה.

מכאן כי מכיוון ונדרשת נסיעה לחו"ל בכדי לאסוף מסמכים, נמצא שחקירה כלכלית יכולה להימשך גם מספר חודשים עד לסיומה.

איך לבחור את החוקר הפרטי הנכון לביצוע המשימה :

בכדי לבחור את החוקר הפרטי הנכון לביצוע המשימה של חקירה כלכלית נדרש לעקוב אחרי מספר דגשים.

תקציב

חשוב להכיר בעובדה שמדובר על משימה לא פשוטה, היא דורשת מהחוקר להפעיל משאבים רבים, שאתם חלקם אנו מנועים מלפרסם, הפעלת אותם משאבים כרוכה בעלויות גבוהות מאוד.
בחרתם לבצע חקירה כלכלית, תכינו את עצמכם לתשלום של סכומים לא מבוטלים, זאת בהתחשב בסוג החקירה (האדם או הארגון הנחקרים).

ניסיון

האם מדובר על חוקר פרטי אשר ביצע בעבר חקירות כלכליות גדולות, עד כמה הוא יכול להשיג את המסמכים והמידע הדרוש להשגת הראיות בזמן הקצר ביותר.
ככל שמדובר על חוקר בעל יותר ניסיון בתחום, הוא יוכל להשיג את הממצאים בצורה מהירה ויעילה הרבה יותר, הסיבה לכך היא שהוא מכיר את הדינמיקה, יודע מהם שלבי הפעולה ומהם המסמכים אותם הוא צריך להשיג.

המלצות

במהלך חקירה מומלץ לנסות ולדבר על הנושא כמה שפחות, ככל שתעלו יותר עלולה להיווצר בעיה שמא מידע יזלוג, באם זלג מידע שמתנהלת חקירה הנחקר יכול להסתיר ראיות, להשמיד ראיות ואפילו לצאת מגבולות המדינה, לכן בבדיקת המלצות יש לשמור על דיסקרטיות ככל שניתן.

זמין 24/7