זיוף מסמכים

זיוף מסמכים

זיוף מסמכים, שימוש במסמכים מזויפים, כל מה שאתם צריכים לדעת על אחת העבירות כבדות המשקל בתחום הפלילי.

רבים לא מודעים לכך כי עבירת זיוף מסמכים, הינה עבירה נפרדת ושונה מאשר עבירת זיוף רגילה, סעיף 420 לחוק העונשין מדבר באופן מדויק על נאשם אשר עשה ביצוע במסמך מזויף, השימוש באותו מסמך מזויף היה מתוך מטרה להשיג דבר במרמה, יחד עם זאת דן הסעיף על כך כי עבירת זיוף מסמכים היא בעלת משקל כבד בדיוק כמו עבירת הזיוף הרגילה.
במקרים מסוימים יכול להחליט התובע להעמיד לדין את האדם בגין שני העבירות יחד, מכאן כי העונש יכול להיות משמעותי הרבה יותר.
לכן, חשיבות של התייעצות עם עורך דין פלילי מקצועי שידע כיצד יש לנהוג בנושא היא קריטית.

זיוף מסמכים – גורם ייעוץ מוסמך

באם אתם חשודים בעבירה של זיוף מסמכים, חשוב לפנות באופן מידי לעורך דין פלילי שייצג אתכם, רשויות המשפט נוטות להכביד בעונשים בנושאים אלו.
רבים נוטים להקל ראש בדבר, מתוך מחשבה כי זיוף מסמך לא נחשב לעבירה כבדה, הם ינסו לקרוא קצת מידע באינטרנט ולייצג את עצמם, יש מקרים שאכן אולי אלו הדברים שיעזרו לכם לצאת מכל העניין, אבל הם דורשים המון הבנה והתעמקות, בשגרת החיים לא כל אחד יכול למצוא את עצמו מתעסק בנושא זה, המציאות היא כזאת כי כדאי ומומלץ מאוד לשכור את שירותיו של עו"ד פלילי שמכיר את הנושא על בוריו, בקיא בכל המשתמע מהדברים והעבירה שנעשתה ויוכל לנתב אתכם לחזרה מהירה לשגרה וסיום ההליך.

באחד מהמקרים בהם נתקל משרדנו (לא נוכל למסור את הפרטים המלאים, אלא רק את תמצית הדברים).

ניסה אדם לייצג עצמו בחקירה של זיוף מסמכים, כחלק מתרגילי החקירה שהופעלו עליו, הוא "הפיל" את עצמו, וזאת למרות שעשה הכנה מראש וניסה להתמודד עם התיק באופן עצמאי, במקרה זה הוא בילה מאחורי סורגים עד לסיום ההליך, העונש אותו דרשה הפרקליטות היה לא פחות מ 24 חודשי מאסר בפועל, לאחר שבחנו את הדברים והעמקנו בנושא, הלחנו להביא לזיכוי של הנאשם, התיק נסגר והוא חזר לשגרת חייו.

חשוב לציין כי משרדנו הוא בעל 100% הצלחה בעבירות של זיוף מסמכים, אנו נחשבים ולא בכדי לאחד ממשרדי עורכי דין פליליים המובילים את הנושא בישראל.

הענישה בגין זיוף מסמך

ע"פ לשון החוק, הענישה בגין זיוף מסמך זהה לעבירת זיוף רגילה, אך הענישה יכולה להשתנות בהתאם לחומרת המעשה.

העונש על זיוף מסמך נע החל משנת מאסר אחת (במקרים קלים) ועד לחמש שנות מאסר (במקרים בהם מדובר על עבירה חמורה יותר).

מה קובע האם מדובר על עבירה חמורה, או עבירת זיוף קלה ?

במקרים אלו בוחן בית המשפט, מהו התחכום שנעשה מאחורי הזיוף, עד השתמש אותו אדם בכלים, בציוד ובכל אמצעי בכדי להגיע לזיוף.

דוגמה לעבירת זיוף חמורה : זיוף תעודת זהות, זיוף דרכון וזיוף מסמכים ממשלתיים נוספים, שזיוף מסמכים אלו יכול להגיע עד לכדי פגיעה בביטחון המדינה, במקרים אלו צפוי בית המשפט להחמיר עד מאוד.

זמין 24/7