השפעת עבר פלילי על גזר דין

השפעת עבר פלילי על גזר דין

למרות שכל מקרה חייב להיבחן לגופו, עדיין קיימת השפעת עבר פלילי על גזר דין, לרוב כאשר מדובר על אדם ללא עבר פלילי, כאשר הוא יגיע לבית הדין הדבר יעמוד לזכותו.

אך אם מדובר על מקרה שבו לאדם יש עבר פלילי עשיר, הדבר גם יעמוד לרעתו, לכן כאשר מגיעים במקרים כאלו לבית הדין מומלץ מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי שיעמוד לציידו של הנאשם וידאג למצות את הזכויות שלו בכדי שהעבר הפלילי לא יהווה חלק משיקול הדעת של בית הדין.

אם יש לך עבר פלילי בעבר ומואשם בפשע אחר, אתה עומד בפני סיכוי לעונשים מוגדלים, כמו קנסות גבוהים יותר וגם עונש ארוך יותר מאלה שהיו עבריינים בפעם הראשונה. בדומה לאחד או שניים של עוולות או פשעים או הרשעה מלפני מספר שנים, לא סביר שלרישום קל תהיה השפעה ניכרת על מקרה אחר. עם זאת, ככל שהרישום הפלילי הוא עדכני וחמור יותר, כך הוא ישפיע על גזר הדין במקרה אחר.

כלומר, ככל שיש טווח זמן קצר יותר בין עבירה לעבירה ככה בית הדין רואה את הדברים ביתר חומרה, הוא מסיק מכך כי מדובר על אדם אשר מזיק לסביבה ופוגע בה ולכן יעשה מאמצים להחמיר את הענישה בכדי ליצור הרתעה ולעצור את המשך פעילותו הפלילית.

הרשעות קודמות יכולות להשפיע על תיק פלילי בדרכים שונות, כגון; במשפט שבו משתמשים בהוכחות להרשעה קודמת כדי להוכיח כי הנאשם אינו אמין או אמין, ואחד נוסף עומד על גזר הדין. לכן, במקרה זה, מומלץ מאוד לחפש עורך דין אמין שיעזור לך להפחית את העונשים.

משמעות עבר פלילי

  • האדם הנורמטיבי : אדם ללא עבר פלילי הוא אדם נורמטיבי, הוא אדם אשר משתלב היטב בחברה הוא נוהג לפי הנורמות שלה ולא ביצע בעבר מעשים פליליים אשר מעשים אלו מנוגדים לחוק.
  • מחיקת הרישום הפלילי : מכיוון ורישום פלילי מהווה "כתם" מאוד משמעותי בחייו של אדם הרבה אנשים בעלי עבר פלילי מבקשים לשכור שירות של סנגור פלילי שידאג למחוק את הרישום הפלילי, אדם שיש לו עבר פלילי עשיר כבבר לא יוכל למחוק את הרישום הפלילי גם אם יעמיד עורך דין שינסה לבצע זאת.
  • החמרה בגזר הדין : לרוב במקרים בהם אדם ללא עבר פלילי יבצע עבירה, ייתכן והתיק בעינינו ייסגר באחת מהעילות לסגירת תיק, הנפוצה במקרים אלו היא סגירת תיק בעילה של הסדר מותנה, ייגזר עונש קל על העבריין לרבות תשלום קנס או ביצוע עבודות למען הציבור. לעומת זאת אדם בעל עבר פלילי עשיר יכול וגזר הדין שלו יכלול עונש מאסר כבד בפועל והתביעה עלולה לבקש למצות את כל חומרת הדין למען ניסיון ולהרתיע את העבריין מהמשך פעילותו הפלילית.

לסיכום

ישנה השפעת עבר פלילי על גזר דין, למרות שבתי הדין עוסקים לא רק בענישה אלא גם בשיקום, במקרים בהם התנהגותו של אדם היא פלילית ועשירה במעשים הפוגעים בחברה, המטרה של המערכת המשפטית ושל מערכת אכיפת החוק היא לשמור מפני אותם עבריינים שלא יפגעו באנשים הנורמטיביים.

זמין 24/7