הכנה לחקירת משטרה

הכנה לחקירת משטרה

חקירת משטרה עלולה לעורר הרבה עצבים. זה יכול לגרום לבהלה על ידי כך שאתה מופתע ואתה הכי פחות מצפה לזה. כל אלה ניתן להימנע אם אתה יודע מספיק על איך להתמודד עם חקירת המשטרה. באמצעות הכנה זהירה, אתה תהיה בטוח, וזה גם יכול להפחית את הלחץ שלך. עליך לצפות מראש את השאלות שיתבקשו לך כדי שתשובתך תהיה עקבית וברורה. בזכות הכנה לחקירת משטרה תוכל לסיים את ההליך הפלילי בו אתה נמצא בדרך הטובה והמהירה ביותר.

אתה יכול להיות מוזמן לחקירת משטרה כעד, כקורבן, או כמו אחד שהואשם. הנה כמה דברים חשובים שעליך לזכור בעת התמודדות עם חקירה משטרתית.

דגשי הכנה לחקירת משטרה

  • תגיד את האמת . לא משנה מה יקרה, אל תשקר, ותסתכן בפני הרשעות פליליות נוספות.
  • מלבד שאלות פשוטות, זכרו שחוקר יחקור עמוק יותר את מה שקרה. הקפד לתת את כל הפרטים שנראים חשובים במקרה.
  • להיות עקבי בעת מענה על שאלות. תהיה עקבי. זה ייתפס כשקר אם אתה לא עקבי למרות שאתה אומר את האמת. רק תן את הפרטים שאתה בטוח בהם וודא שזה ברור ועקבי עם הפרטים האחרים שהצהרת עליהם.
  • אם זו חקירה רצינית וחשובה, אתה יכול לבקש את עזרתו של עורך דין פלילי שיכין אותך לחקירה בצורה הטובה ביותר. לעו"ד יש הרבה ידע בהתמודדות עם חקירות, כך שהם יכולים בקלות לזהות את כל השאלות שישאלו אותך בזמן החקירה, וכמובן גם מה נכון לענות על כל שאלה. הם יכולים להישאר גם לאחר החקירה כדי לעזור לך עם הצרכים המשפטיים שלך.(שאת באם נמצאו נגדך ראיות במהלך החקירה שיכולים להפליל אותך.
  • אל תקצץ את הפרטים. אתה לא מספר סיפור. כל מה  שאתה צריך לעשות הוא להציג את העובדות ולא יותר.
  • אם אתה מתבקש להיחקר, ואתה לא רוצה להפליל את עצמך, אתה יכול לעצור אותם. יש לך את הזכות לא לדבר איתם באותו רגע. כלומר, הזכות לשמור על שתיקה עומדת לצידך כאזרח, אין לך שום מחויבות על פי החוק לדבר עם המשטרה. זכור שאתה מנומס ורגוע כשאתה לא מסכים לדבר איתם. תגיד להם שתדבר איתם רק בנוכחות עורך דין.
  • במהלך חקירה, אתה יכול לבקש מעורך הדין לבוא איתך כאשר אתה מבקש. זו דרך להבטיח שהמשטרה לא תגיד שלא ביקשת עורך דין. אבל חשוב לציין כי גם אם יש לך עורך שמלווה אותך, בחדר החקירות אתה נמצא לבד, אין איתך איש מלבד החוקר, לכן בזכות הכנה טובה לחקירה במשטרה תצליח להתמודד עם ההאשמות בדרך הטובה ביותר.

לסיכום

להיחקר לא אומר שאתה אשם במשהו, אבל חייבת להתקיים הכנה לחקירת המשטרה שלא תמצא את עצמך במצב גרוע הרבה יותר. אל תיכנסו לפאניקה ותהיו לחוצים מדי מחקירה פשוטה. רק תזכור את זכויותיך ותבקש ייעוץ משפטי. זה חלק מכריע לתת לך להסביר את עצמך ולנקות כל אי הבנות לפני המשטרה. הימנעו מהאשמות נוספות כגון חוסר שיתוף פעולה עם המשטרה. תמיד תזכור להיות מנומס כשאתה מתעסק עם השוטרים והחוקרים. ברגע שהם בטוחים שאתה חף מפשע עם האישומים ותו לא יהיו לך מספיק ראיות כדי לעצור אותך, אתה תשוחרר. הם גם יכבדו את כל זכויותיך וישמרו על החוק.

זמין 24/7