הכנה לבדיקת פוליגרף

הכנה לבדיקת פוליגרף

הכנה לבדיקת פוליגרף היא לא דבר פשוט, בדיקת פוליגרף מה שמכונה לא פעם בלשון העם גם "מכונת אמת" הוא תהליך שבו נבדקים תהליכים פיזולוגיים בגוף האדם, שתהליכים אלו משתנים ויצורים גלים שהם נבדקים ומעידים על מיהמנותו של הנבדק.

גורמי אכיפת החוק נדרשים לעיתים קרובות לבדיקת פוליגרף כחלק מתהליך הגיוס. גם כחלק מגיוס למקומות עבודה נוספים נדרשים רבים לעבור בדיקת פוליגרף, אחד הסוגים העיקריים של בדיקת פולגריף המוכרת לרבים היא בדיקה כחלק מהליך פלילי.

כשמישהו מגיש בקשה לתפקיד אכיפת חוק או שירות אזרחי, עליו לספק תוצאת בדיקת פוליגרף.

סקירה מהירה של בדיקת פוליגרף

מבחן הפוליגרף ידוע גם בשמות אחרים, כגון ניתוח קול מחשב, בדיקת גלאי שקר, מבחן אימות אמת ומבחן פסיכולוגי. לרוב, מועמדים שהתקדמו בהצלחה בתהליך הבחירה נדרשים לבדיקת פוליגרף.

הכנת בדיקת פוליגרף

מכונת הפוליגרף יכולה למדוד לחץ של מישהו. אם אדם ישר, סביר להניח שהוא או היא ייכשלו בבחינה. עם זאת, ישנן מספר דרכים כיצד להתכונן לבדיקת הפוליגרף ולעבור אותה.

למרות שרבים נוטים לחשוב שלא ניתן להתכונן לבדיקת פוליגרף, תתפלאו לגלות שרבים שביצעו הכנה נכונה ולמדו לשלוט בתגובות הפיזיולוגיות שלהם, בתוך תהליך קצר הצליחו לעבור בדיקות פוליגרף, גם שלא מסרו את כל האמת המלאה.

סוכנות עשויה להשתנות מעט כשמדובר במצגות בדיקת פוליגרף של סוכנויות אחרות. כלומר, בדיקת פוליגרף של מכון בדיקה אחד יכולה להיות שונה מבדיקה של מכון פוליגרף אחר, הדבר מעיד על חוסר אימנתו של מכשיר הפוליגרף, למרות הטכנולוגייה המתקדמת עדיין בדיקת הפוליגרף היא לא תמיד מדוייקת.עם זאת, צפויות עקביות. רוב האנשים מדמיינים מכונת פוליגרף שתיראה כמו מכשיר מורכב עם חוטים ומנבטים מונבטים, שרבוטים בתרשימים ומספר חיוגים מביכים.

שימו לב שמכונות פוליגרף מודרניות נוטות להיראות כמו רכזות USB המחוברות למחשב. חלק מהכנת המבחן הוא להיות מודע למה שנבחן יכול להישאל במהלך הבחינה בפועל.

להלן המוניטורים המצורפים לנבחנים:

– חוטים לאצבעות לבדיקת טמפרטורה וזיעה.

– שרוול לחץ דם סביב הזרוע לבדיקת לחץ הדם.

– רצועות סביב החזה לבדיקת דופק ונשימה.

על הנבחן להתיישב ולהצטייד בחפת לחץ הדם. יש גם צגים על האצבעות ורצועה סביב החזה. באמצעות צגי האצבעות נמדדת כמות הזיעה כתוצאה מלחץ. באשר לשרוול לחץ הדם, הוא משמש למעקב אחר לחץ הדם של הנבחן.

השרוול מתמלא באוויר כאשר הבדיקה מתחילה ליצור פער הדוק סביב זרוע הנבחן. זה מודד את פעימות הלב לדקה. כאשר הבוחן נהיה עצבני יותר, השרוול מתקשר לדופק גדול יותר. הרצועה מונחת מעל החזה עם סט צינורות כדי למדוד כמה אוויר הבודק נושם.

יש שאלות ספציפיות שיש לשאול במהלך המבחן. שאלות אלו הן על פי טופס הבקשה המלא של הנבחן בתחילת תהליך הבקשה. עדיף למלא את הטופס ביושר ולהיות עקבי עם כל המידע המופיע בטופס, מכיוון שהוא יעזור לנבחן להעביר את שאלות הפוליגרף.

עורך דין פלילי בתל אביב שמומחה בביצוע הכנה לבדיקת פוליגרף, שזאת נעשית כחלק מהכנה לחקירת משטרה, ידע להכווין אתכם לתהליך, הכנה מתבצעת על ידי מעבר על השאלות אותם תישאלו, יש להשיב תשובה בצורה כזאת שתהיה ברורה בדיוק למה שנכתב בטופס השאלון לפני בדיקת פוליגרף.

אל תשכחו, במכונת פוליגרף לא נמדד טון הדיבור, אז לא משנה איך אתם אומרים את הדברים, אלא מה אתם אומרים ואיך זה גורם לכם להרגיש.
בזכות כל המגבלות הקיימות במכונת פוליגרף רבים מצליחים לעבור את הבדיקה ולצאת דוברי אמת גם אם לא כך הדבר. אל תשכחו שאמנם מדובר על בדיקות מדעיות שנעשו שאלו יצרו טכנולוגיה שיכולה לבדוק היבטים של אדם שלא אומר אמת.
למרות זאת אדם אשר מגיע רגוע, יודע מהן הבדיקות אותן מבצעת המכונה יכול בקלות לדעת איך לשלוט בכל אותם פרמטרים ובזכות אותן טכניקות לעבור כל בדיקת פוליגרף, הכנה נכונה של קובץ שאלות ותוכן התשובה הם אלו שיכולים להכריע את השיקולים של הבחינה.

זמין 24/7