החשיבות של מחיקת רישום פלילי

החשיבות של מחיקת רישום פלילי

החשיבות של מחיקת רישום פלילי היא לא רק עבור האדם בעל הרישום, אלא על כל המשך חייו הנורמטיבי מה שיכול להשפיע גם על הסביבה הקרובה שלו, החל מחיי משפחה, שכירות של דירה מציאת עבודה ועוד.

אחד הדברים החשובים המסובכים ביותר שמשפיעים על חייו של כל אדם הוא רישום פלילי. ניתן להשיג זאת על ידי מחיקת רישום פלילי ומניעת אפליה וחסרונות עתידיים.

הרשעות אלה יכולות להשפיע גם על אפשרויות התעסוקה, הדיור וההשכלה של אדם נורמטיבי מן השורה, מה שמעל עוד יותר את החשיבות של מחיקת רישום פלילי.

ניתן למחוק רישום פלילי, אך קשה. במדינת ישראל יש חקיקה המאפשרת לאזרחים להגיש בקשה למחיקת הרישום הפלילי שלהם. ישנם מקרים רבים בהם אנשים פנו בהצלחה להקלה זו, על ידי ייצוג של עורך דין פלילי מקצועי שיודע כיצד יש לפנות אל הרשויות בכדי למחוק את הרישום הפלילי בצורה מהירה. ישנן סיבות שונות מדוע חשוב למחוק רישום פלילי וכמה משפיע הרישום הפלילי על חייו של כל אדם שיש לו רישום פלילי.

הרישום הפלילי הוא סטיגמה שאינה מאפשרת לאדם לקבל עבודה, למצוא דיור ולנהל חיים שומרי חוק. לרישום הפלילי יש השפעה על חיי אנשים ועל ההזדמנויות העתידיות שלהם.

המכשולים העומדים בעת מחיקת רישום פלילי במשטרה

תהליך מחיקת רישום פלילי יכול להיות מסובך למדי. הסיבה לכך היא הדרכים הרבות שבהן ניתן להציג רישום פלילי בפני מעסיק, בית ספר או גוף אחר שיקבע אם מישהו רשאי לעבוד איתו או לא. ישנן זכויות חוקיות גם לאנשים שהורשעו.

קיימים מספר קשיים נוספים בכל הנוגע לניסיון להיפטר מהרישום הפלילי, לרבות היעדר הוכחות הקיימות במקרים רבים, כמה זמן עשויה להימשך תהליך ערעור והעלות הנלווית לכל זה. אפשרות אחת היא גילוי ציבורי – דבר שיכול לקרות גם אם לא הורשעתם או שנמצאתם חפים מפשע – אך ישנן גם אפשרויות אחרות

המכשול העיקרי שמונע מאנשים להיפטר מרשומות פליליות הוא שלא תמיד ניתן למחוק אותן. התהליך דורש עבודה משפטית רבה, מה שמקשה על אנשים רבים לעשות זאת.

הממשלה צריכה להקל על אנשים להסיר את הרישומים הפליליים שלהם על ידי יצירת פורטל מקוון שבו הם יכולים לבצע את העבודה בעצמם. אנשים יוכלו להגיש את בקשתם ולחכות לתוצאה מבלי להזדקק לעורך דין או להמתין בקו טלפון. בנוסף, הממשלה צריכה לספק גם חומרי לימוד נוספים כיצד להיפטר מרשומות פליליות כך שכמה שיותר יוכלו לנצל את ההזדמנות. למרות זאת, היום ניתן לסנגור פלילי מקצוע שיבחן עבורכם את התהליך וידאג לביצוע מחיקת רישום פלילי עבורכם, כזאת שתסלול לכם מסלול חדש ללא הרישום הפלילי.

אמנם נכון שלא ניתן להסיר רישום פלילי בכוחות עצמו, אך אדם בעל עבר פלילי יכול לבקש חנינה. אם מישהו ריצה את עונשו, ריצה את תנאי או השלים את תנאי, הוא רשאי לעתור לחנינה מבצעת. אם יש לכם הרשעה פלילית ישנה ורוצים להיפטר ממנה – ישנן מספר דרכים לעשות זאת.

רישום פלילי יכול לגרום נזק רב לחיי אדם. זו הסיבה שהם צריכים לוודא שהוא נמחק בהקדם האפשרי.

ההליך המשפטי יכול לקחת זמן רב ולעלות הרבה כסף אם אין את המשאבים הכספיים הדרושים. צריך למצוא מישהו שמתמחה בתחום ובעל הידע והכישורים הנדרשים כדי לסייע בהגשת הבקשה.

כאן נכנס לתמונה עורך דין פלילי מקצועי למחיקת רישומים פליליים – הוא עוזר לאנשים להגיש בקשה מסוג זה ללא כל עזרה מעורך דין או עורך דין שמינה בית המשפט, חוסך להם כסף וזמן.

לא תמיד קל לבטל רישום פלילי. גם אם שקמתם והתקדמתם בחייכם, עדיין אנשים יכולים לברר על העבר שלכם ולהתחיל להתייחס אליכם אחרת.

לכן הועלתה הרעיון שנוכל למחוק את הרישומים הפליליים שלנו כדי שנוכל להמשיך בחיינו.

פעמים רבות מתעלמים מהחשיבות של מחיקת רישום פלילי. כאשר אתה מורשע א בפשע, זה עלול להיות מאוד קשה למצוא עבודה לגיטימית. הממשלה ניסתה ליצור חקיקה המאפשרת לאנשים שהורשעו בפשעים אך שירתו את זמנם, או כאלה שמעולם לא ביצעו פשע, את היכולת לחתום את הרישומים הפליליים שלהם ואז להסיר אותם מעיני הציבור.

כולנו טועים בחיינו, לא פעם אלו מקרים של רגע כעס קטנים שגורמים ליצירת טעות גורלית גדולה שעלולה להוביל אדם שכל חייו היו נורמטיבים ואפילו הוא עוסק בתחום מכוב, לבצע טעות קטנה ופשוטה שתוביל אותו לעונשים כבדים של מאסר לרבות רישום פלילי.

לאחר שנים רבות המדינה הייתה סוגרת תיקים במקרים בנסיבות שאינן מטילות עונש על העבריין מצד אחד, אך יחד עם זאת יש מקרים בהם יש עדויות וראיות ממצאי החקירה מובילים את האדם למצב שבו ניתן להרשיע אותו בבית הדין, לשם כך יצרה המדינה את יחידת הסדר מותנה המאפשרת לאדם לסגור תיק פלילי תמורת תשלום פיצוי לנפגע העבירה ולחזור למסלול חייו הנורמטיבי.

זמין 24/7