הדחת קטין לשימוש בסמים

הדחת קטין לשימוש בסמים

אחת מהעבירות הפליליות המורכבות ביותר איתם מאלץ להתמודד כל עורך דין פלילי, היא הדחת קטין לשימוש בסמים.
החומרה של עביה זאת מגיעה לידי ביטוי ברמת העונש המקובל עליה והוא לא פחות מאשר 25 שנות מאסר!

ישנם לא מעט עבירות פליליות הכוללות בתוכן גם עונש מאסר, אך לא כל עבירה פלילית חמורה ככל שתהיה אינה כוללת בתוכה את הענישה של 25 שנים מאסר.
אך אם עברית הדחת קטין לשימוש בסמים מגיעה לעונש של 25 שנות מאסר, יש להבין את חומרת העבירה בעיני מערכת החוק.

מה זה הדחת קטין לשימוש בסמים?

התשובה לכך היא פשוטה מאוד, מדובר על מצב בו אדם בוגר (מעל גיל 18) מספק סמים מכל סוג, לאדם אחר המוגדר קטין (כלומר, מתחת לגיל 18).

מצב נוסף שיכול גם הוא להיחשב באותה עבירת הדחה לשימוש בסמים.
מקרה נוסף שגם הוא חלק מלשון החוק, אדם בגיר, אשר הוא אחראי על אותו קטין, הפקיר אותו במקום לדאוג לו ולהיות אחראי למעשיו, מכאן כי נוצר מצב והוא הניח לקטין להשתמש בסמים, או גם עצם הפקרתו הצליח הקטין להשיג סמים, ייחשב כהדחה לשימוש בסמים.

אחד הנושאים המורכבים, הנחשב גם הוא לסוג עבירה זה, הוא מצב בוא בגיר מוכר (מעביר) לקטין, אביזרים אשר אלו משמשים באופן מובהק לצריכת סמים, כל זאת גם אם נעשה דרך אדם אחר. (כלומר, מצב בו אדם מעביר אמצעים או סמים לקטין דרך צד שלישי).

מי מוגדר קטין לפי החוק?

לפי לשון החוק, כל נער או נערה מתחת לגיל 18, אלו ייחשבו לקטינים, זהו בדיוק הגיל בו נערים ונערות מנסים לבדוק דברים חדשים, סקרנותם עולה, הם רוצים בגיל ההתבגרות לנסות דברים חדשים ושונים, שחלק מאותם דברים יכול להיות גם שימוש בסמים.

המציאות בישראל בנושא זה היא קשה מאוד, בכל שנה שעוברת אנו רואים עלייה חדה בקרב בני נוער המשתמשים בסמים, גיל צריכת האלכוהול יורד משמעותית, לא פעם אנו עדים למקרים בהם ילדים מתחת לגיל 12 צורכים אלכוהול בכמויות גבוהות, יחד אליו מתלווה גם צריכת סמים בגילאים מאוד נמוכים.

באם נבחן לעומק את המקרים בהם ילדים בגילאים נמוכים צורכים סמים, נגלה כי ברוב מוחלט של המקרים קיים אדם בגיר בקרב אותם נערים, הוא זה שאחראי לספק להם את הסמים.
מה שגורם כבר בגיל צעיר מאוד להכניס נערים לאחד מתחומי העיסוק הפלילים הקשים ביותר, גם עבור הבגיר המשדל אותם לצריכת סמים, יחד עם הצריכה של הקטין שיכולה להוביל אותו לשנות את הרגילו ולהיכנס לעולם הפשע.

הסמים גורמים לעבירות נוספות, בעיקר בתחום שבו אדם ביר מציע לנערה קטינה לנסות שימוש בסמים, מצב זה יכול להוביל לעוד עבירות של אותו מגיר מעביר לעבירת הדחה לשימוש בסמים.

ראייה לטווח רחוק

בני נוער מתבגרים תמיד חשים שגורלם מר, המציאות היא קשה ולא מצליחים להבין כיצד פועל העולם, הם חשים לעיתים רבות מצבים ומשברים, עד שהם פוגשים אדם בגיר שמספר להם על אותו המצב בו גם הוא בגילם, כיצד הצליח להתמודד עם המציאות הקשה הזאת באמצעות שימוש בסמים.
משכנע אותם כי שימוש בסמים הוא הפתרון לבעיה.

מכאן, מתחילים בני הנוער בתהליך שהורס את חייהם באופן מוחלט, הם לא מודעים להשלכות הקשות שיש לסמים על חייהם, ואפילו להגיע למצב של התמכרות קשה מאוד.

שימוש בסמים מוביל לא פעם להתמכרות הגורמת לשינוי כל אורח החיים, חייהם של אותו בן נוער שהתנסה בסמים והתמכר לא ישובו למסלולם.

מכאן חומרת המעשה היא גדולה מאוד, אותו אדם נחשב כאחד המהווה סכנה מאוד גדולה לציבור, מכאן כי דינו הוא מאסר בפועל וככל שניתן להאריך את מעצרו כך פגיעתו בציבור תהיה קטנה יותר.

באם אתם עומדים בסוגייה בה, אתם או אחד מהקרובים אליכם נאשם בסוג של עבירה, עליכם להכיר ולדעת כי לא כל אחד יקבל את אותו העונש, ישנם המון נסיבות אותן יש לחקור.

לכן, הדבר הראשון עליכם לעשות הוא לפנות לעו”ד פלילי המומחה בטיפול במקרים מסוג אלו, זאת בכדי להכין אתכם לחקירה, להתמודד עם כל תרגילי החקירה הקיימים והכל במטרה להקל בעונש הצפוי.

במצב בו מדובר על הדחת קטין לשימוש בסמים, העונש ייקבע בבית המשפט לפי מספר מבחנים, ראשית הוא גילו של הקטין, ישנה משמעות רבה באם מדובר על קטין הקרוב מאוד לגיל 18, או שמא מדובר על קטין שגילו ממך נמוך, סוג הסמים בהם נעשה שימוש כחלק מהדחת הקטין לשימוש, יחד לכל אלו נאספים פרטי המקרה עד לדקויות הקטנות ביותר.

עורך דין פלילי מקצועי שילמד את כל הדקויות האלו יצליח להביא את התוצאה הטובה ביותר עבור החשוד.

Call Now Button