האם מומלץ לומר את האמת בחקירת משטרה

האם מומלץ לומר את האמת בחקירת משטרה

אחת השאלות שהרבה מאוד אנשים שנמצאים בפני חקירת משטרה שואלים את עצמם היא האם מומלץ לומר את האמת בחקירת משטרה, או שמא עליהם לשמור על זכות השתיקה ולא לומר דבר. בעת חקירה שוטרים עושים כמיטב יכולתם למצוא את האמת מאחורי זירת הפשע. אם אתה עד או הקורבן, היה סמוך ובטוח שהם יתייחסו אליך בכבוד ורגישות גבוהים.

לאחר דיון עם קצין חוקר, הם יחליטו אם עליכם לספק הצהרה נוספת על מה שראיתם לפני, במהלך ואחרי הפשע. כאשר שוטר דורש ממך לדבר עוד על הפשע, ייתכן שאתה שואל את עצמך אם אתה אמור לומר אמת בחקירה משטרתית או לא. בכל מקרה לפני חקירת משטרה מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי בחולון שיבחן את המקרה ואת הדרכים להתמודד איתו בצורה האופטימלית ביותר עבורכם.

בפוסט זה אנו הולכים לענות על השאלה "האם מומלץ לומר את האמת בחקירה משטרתית?"

איסוף ראיות

ברוב המקרים השוטרים יחפשו כמה דוגמאות וראיות במקום בו בוצע הפשע. הם גם יקיימו ראיון עם הקורבן וגם עם העדים. בעת עריכת ראיון הם יעריכו ויבחנו את שני הצדדים (קורבן ועד / ים) בחדרים נפרדים.

הצהרותיך יעזרו לקצינים ליצור תרחיש או מסקנה הקשורים לפשע שבוצע. במובן זה, חשוב לומר את כל האמת. כל מילה שתגיד לחוקר על זירת הפשע תעזור להם לזהות את החשוד האפשרי ואת הסיבה שבוצעה הפשע.

מה יקרה בהמשך?

בעת קביעת מסקנתו, חוקר המשטרה ישקול את סוג הפשע שבוצע. ברוב המקרים, איסוף כל המידע הדרוש ליצירת מסקנה עשוי להימשך זמן מה. הסיבה לכך היא שחוקרי המשטרה עשויים לדרוש הדרכה וייעוץ משירות התביעה הציבורי. זה תמיד קשור לסוג הראיות שנאסף. חוקרי המשטרה יבדקו גם אם ניתן להשתמש במידע שנאסף בבית המשפט או לא.

לפני שתאשים המשטרה את החשוד בתיק פלילי ספציפי, המשטרה תבקש עזרה ותמיכה ותגיש את התהתיק לתביעה הציבורית בנוגע לאישומים שהם יכולים להגיש. לאחר הגשת תיק לחשוד, הוא או היא נקראים כעת נאשם. השוטרים ישלחו את התיק שלהם שהוגש לתביעה, התביעה היא זאת שתהיה אשר תעריך אם התיק זקוק לשופט כדי לקבל תיקון או לא. כלומר, יכולה התביעה להחליט שלא קיימת עילה להעמדה לדין של החשוד ולסגור את התיק באחד מהאפשרויות העומדות לה, סגירה מחוסר עניין, העברת התיק לביצוע הסדר מותנה, או חוסר אשמה.

סיכום

אמרית אמת בזמן חקירת משטרה יכולה להיות חיונית, אבל יהיו פעמים שתעדיפו פשוט לוותר על אמירת חלק מהמקרה בכדי לא לגרום לעצמכם לעמוד במצב בו אתם "מפילים" את עצמכם בעבירה קשה הרבה יותר ממה שאתם חושבים.

זמין 24/7