סיכונים הכרוכים ביציאה למשפט ללא עורך דין פלילי

האם כל תיק פלילי מחייב ייצוג של עורך דין

רבים שואלים את השאלה האם כל תיק פלילי מחייב ייצוג של עורך דין ? התשובה לכך היא כמובן שכן.

הרי לא כל אחד יכול להתמודד עם מערכת החוקים והמשפט מבלי להכיר אותה. ייצוג של עורך דין פלילי במרכז הוא קריטי ויכול לשנות גורלות.

אל תמוודו עם הליך פלילי לבד, אתם צריכים ליווי מעבר לליווי המקצועי גם מישהו שיתמוך בכם ויסביר לכם לקראת מה אתם הולכים.

חוסר הוודאות מולו נמצאים שמדובר על הליך פלילי הוא דבר שמקשה יותר על האדם.

שאדם נורמטיבי  נמצא בהליך פלילי בפעם הראשונה בחייו, הדבר יכול להיות מאוד קשה להכלה, לכן הוא זקוק לליווי של סנגור שיתמוך בו.

הבנה של נפש האדם היא חשובה בכדי לתת הביטחון הנדרש לאדם.

לכן, למרות שאין חובה קיימת לייצוג של עורך דין פלילי בכל תיק. עדיין, עצם העובדה שיש לכם את הביטחון שקיים אדם שכל הנטל מוטל על כתיפו, הוא זה שעומד מאחוריכם ונאבק עבורכם בכדי להקל על העונש, היא משחררת ועוזרת לכם לצבור את הכוחות הנפשיים להם אתם נדרשים בכדי להתמודד עם הליך פלילי.

במקרה פלילי, לאדם יכולה להיות הזכות לייצג את עצמו בבית המשפט. עם זאת, אין חוק כלשהו המונע מיצוג עצמי.

ייצוג עורך דין מהווה יתרון בטיפול בתיק

לכן, עדיף שיהיה ייצוג של עורך דין בתיק פלילי. ההליך המשפטי הוא די מסובך, ולכן זהו יתרון להזמנת עורך דין שיוכל לייצג אתכם בצורה הטובה ביותר כדי להילחם למענכם בתיק הפלילי המורכב שאתם נמצאים בו. אם אתם עומדים בפני עונש קשה אפשרי, אתם זקוקים לייצוג על ידי עורך דין פלילי מקצועי בכדי להפיק את התוצאות הטובות ביותר.

מדוע יש הרוצים לייצג את עצמם בתיק פלילי?

למרות שעדיף להזמין עורך דין שייצג אתכם, יש המעדיפים ייצוג עצמי מהסיבות הבאות.

 יש המעדיפים לייצג את עצמם מכיוון שאין להם מספיק כסף לשלם לעורך דין פלילי שייצג אותם. גם אם מדובר לרוב בעלויות גבוהות שלא כולם יכולים לעמוד בהם, אתם חייבים לעשות את המאמץ ולשכור את שירותיו של עו"ד שיטפל בעיניינכם. המחיר אותו תשלמו אם לא תבחרו להשתמש בשירותו של סנגור פלילי יכול להיות גבוה הרבה יותר מאשר תשלום כספי.

 יש הסבורים כי עורך הדין הפלילי אינו כשיר דיו לעזור להם, ולכן הם מחליטים לעשות זאת בכוחות עצמם.
לא פעם יש מקרים בהם אנשים איבדו את אמונם בעורכי דין, הסיבה לכך היא שקיימים המון עורכי דין וקשה מאוד למצוא את הטובים ביותר שבהם.
בגלל המציאות הזאת שנוצרה הרבה מאוד איבדו את אמונם בעורכי דין ובוחרים שלא להסתייע בהם. אבל בזכות שמירה על מספר דגשים שיעזרו לכם לבחור נכון את הסנגור הטוב ביותר, הגישה שלכם תשתנה ותצליחו להתמודד בצורה הטובה ביותר עם ההליך הפלילי.

לסיכום

עדיף להזמין עורך דין פלילי לייצוג בעניינכם. זה יכול גם לזרז את תהליך פתרון התיק שלכם. יכול לשמור עליכם ולתת את הביטחון לו אתם זקוקים.

אל תמודדו לבד מול מערכת גדולה ובעלת אמצעים שלא נגמרים, אתם נמצאים בעמדת נחיתות מול בית הדין, ככל שהסנגור שלכם יותר מקצועי ומיומן הוא זה שיוכל לשנות את גזר הדין שלכם ולהטיב איתו. אל תוותרו על סנגור.

אז אם תהייתם לעצמכם האם כל תיק פלילי מחייב ייצוג של עורך דין, אחרי שהבנתם את הסיבות מדוע חשוב שיהיה איש מקצוע שילווה אתכם, אתם צריכים לעשות את הצעד הנכון ולבחור סנגור שיהיה לכם לעזר.

זמין 24/7