האם כדאי להתכונן לבד לחקירת משטרה

האם כדאי להתכונן לבד לחקירת משטרה

שואלים את עצמכם האם כדאי להתכונן לבד לחקירת משטרה, יש לא מעט מקרים בהם אנשים חושבים שהמקרה שלהם הוא "קל" ולכן הם מוכנים להגיע לחקירת משטרה ללא כל הכנה.

התשובה : ניתן להתכונן לחקירת משטרה גם באופן עצמאי, יש להבין את הנושא, לבדוק אותו לעומק ולבחון מספר מקורות מידע לכל תשובה, הסיבה לכך היא כי לא כל מקרה דומה לאחר. לכן, שימוש בדוגמאות צריך להיעשות בצורה מאוד יסודית.
בנוסף, הכנה לחקירה על ידי חוקר לשעבר שכיום עוסק בתור עורך דין פלילי היא עדיפה. הניסיון והידע הרב, הכרה של כל תרגיל שנועד "להפיל אתכם בפח" יתגלה מיד ותדעו לחמוק ממנו.
שימוש בסימולציות כחלק מההכנה הוא חלק מהותי, הכרה של הדינמיקה בחדר החקירה תעזור לכם מאוד להוריד את המתח והחרדה שבו אתם נמצאים.

יש חשיבות רבה מאוד לביצוע הכנה לחקירה במשטרה, מכיוון ובשלבי החקירה נקבע המשך ההליך הפלילי, האם הוא יסתיים בחקירה אחת בלבד, או שהתהליך יימשך ויגיע למצב של הגשת כתב אישום.

מצופה משוטרים לבצע את חובתם, שהיא לשרת ולהגן על העם. לכן, בכל תהליך חקירה, הם צריכים להיות הוגנים. חקירת משטרה מתייחסת לחקירה של פעילויות פליליות כלשהן. הכוונה היא גם לאיסוף נתונים או מידע למטרה או כוונה ספציפיים.

כל תהליכי החקירה מצריכים התבוננות ואיסוף נתונים בזהירות. חקירה מתרחשת כשיש דיווח על פשע במשטרה. יש קצין חוקר אחראי מוקצה (שוטר) שאחראי על הליך החקירה וכן על הכנת תיק התביעה. עם זאת, המשימה לבד לחקירת פשע שדווח עליו היא מאתגרת וחמורה במקצת. אתה עדיין זקוק לאנשים אחרים בעלי סמכות שיסייעו לך בחלק מהתהליכים במהלך החקירה.

ישנם תהליכים שונים בהתאם לפשע המדווח לרשות. ניתן להקצות חקירה לבדה אם הפשע המדווח רגיש כמו התעללות בילדים, או עבירות מין קיצוניות כלפי קטינים. להיות לבד בתהליך החקירה זה כמו להיכנס למצב מסוכן. עליכם לבצע פעולות מיידיות, להתכונן לחקירה, איסוף נתונים, ניתוח נתונים, אימות, לדווח על הממצאים ועל הנתונים שנאספו לסנגור, בכדי שהוא ידע בדיוק לקראת מה הוא הולך ועם מה עליו להתמודד, זאת במטרה לבנות לכם את קו ההגנה הטוב ביותר למקרה שלכם. אתה צריך להיות שיטתי בכל פעולותיך מכיוון שאתה מתמודד עם חקירה. הרבה דברים שצריך לעשות, אבל עם הנחישות שלך להתמודד עם החקירה הראשונית, אתה יכול לעשות את העבודה שלך טוב. רק תיזהר יותר בביצוע כל התהליכים לפני, במהלך ואחרי החקירה. יש להבין את המשמעות של שקרים בחקירה, אלו יכולים לגרור האשמה נוספת כגון פתיחת תיק על שיבוש מהלך חקירה.

השגת תוצאה הוגנת של חקירה מחייבת ממצאים שהם עובדות ומסירת ראיות מספקות לתביעה. כל התהליכים המעורבים בחקירת המשטרה נחוצים ליצירת מערכת משפט הוגנת במדינה. הפקת צדק הוגן היא מאתגרת, במיוחד אם אתה לבד בתהליך חקירה. להיות הוגן ואובייקטיבי זה רק חלק מהתכונות של אחראי החקירה. ישנם נושאים אתיים שיש לקחת בחשבון, כגון שירות הקהילה, מוביל לדוגמא, לקיחת אחריות, שמירה על משוא פנים וקבלת החלטות על סמך עובדות. מכאן כי אם קיימת הידיעה על העובדות שעומדות לחוקרים, ניתן יהיה להבין בדיוק כלפי מה מכוון החוקר. כלומר, אם החוקר לא מציג לכם ראיות (מה שסביר שלא יקרה בשום חקירה) אז ייתכן וכלל אין לו את אותן ראיות. לכן, הכנה לחקירת משטרה והכרה של תרגילי חקירה היא הדרך להתמודד נכון עם המקרה.

האם כדאי להתכונן לבד לחקירת משטרה? התשובה היא מורכבת, מצד אחד יש לחקור לעומק ולהבין כיצד פועלת חקירה, לדעת לזהות את אותם תרגילים שמופעלים עליכם ולהתמודד איתם, לכן מומלץ לעשות הכנה עם עורך דין פלילי שילווה אתכם בתהליך ותדעו בדיוק עם מה אתם צפויים להתמודד.

זמין 24/7