דוגמאות לשיטות חקירה משטרתית

דוגמאות לשיטות חקירה משטרתיות

לחוקרי המשטרה יש את הדרכים הייחודיות שלהם להשיג הצהרה או הודאה. זה יכול להיות חלק שאלה ותשובה פשוטה, או שזה יכול לגרום לך התמוטטות עצבים אם זה הסלים לרמה שבה אתה כבר מוגבל בחדר חקירות. כל המטרה של חוקרי המשטרה היא להשיג הודאה באשמה, הרי מלכת הראיות שבו מצב אדם מודה במיוחס לו, המשטרה יכולה לסיים את ההליך ולחסוך לעצמה המון משאבים הם עשויים להפתיע אותך, אז הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא להימנע ממתן הצהרות שעשויות להפליל אותך. אם אתה לא בטוח מספיק כדי להתמודד עם חקירה משטרתית לבד, אז אתה יכול לבקש ייעוץ משפטי על ידי עורך דין פלילי מומלץ.

במאמר זה, אנו נשתף אתכם בכמה דוגמאות לשיטות חקירה משטרתיות.

דוגמאות נפוצות לשיטות חקירה משטרתית

  • שיטת שלום

שיטת שלום או שיטת תכנון, לעסוק, להסביר, לעשות חשבון, סגירה, ולהעריך את השיטה משמש בעיקר בישראל. זו שיטה שבה המשטרה מספרת את גרסתה למה שקרה מבלי שהחקירה תפריע לה. לאחר מכן, החוקר יציג כעת לחשוד את גרסתו לסיפור וסותר כמה חוסר עקביות בסיפור של המשטרה והתביעה עם שימוש ברסיסי ראיות. זוהי  דרך טובה לחקור חשוד מבלי לשלול את זכותם לדבר בשם עצמם.

  • טכניקת ריד

זוהי הדוגמה הנפוצה והפופולרית ביותר של שיטת חקירה משטרתית. ייתכן שראית את זה מבוצע על ידי שחקנים בטלוויזיה או בסרטים. הוא כולל שלושה שלבים עיקריים שהחוקרים עוקבים אחריהם כדי להשיג הודאה. הצעד הראשון נקרא בידוד. החשוד יהיה כלוא או מבודד בחדר חקירות. המשטרה מאמינה שאדם שהוא רחוק מאנשים מוכרים  ומקומות הוא ככל הנראה. השלב הבא הוא מקסום. החוקר יספר כעת לחשוד על תיאוריית הפשע שלהם. זה יכול להיות נתמך על ידי ראיות או לא. מטרתו העיקרית היא לראות עד כמה החשוד אשם בפשע שהם נושאים בהם. השלב האחרון הוא מזעור. זה כאשר הם יגידו לחשוד שאם הם נותנים הודאה, הם יקבלו חיובים פחותים. החוקרים יתנו להם להרגיש שהם צריכים להתוודות כדי שהם יהיו חופשיים. בשום מקרה ואם חוקר מציע לכם הפחתה או הקלה בעונש תמורת הודאה, אסור להאמין לכך, היחיד שיכול לקבוע את העונש הוא בית הדין ולא חקירת המשטרה.

  • שאלות לא רשמיות

לעולם לא תדע מתי שאילתה ידידותית של המשטרה יכולה פתאום להפוך לחקירה. חקירה לא רשמית היא שיטה נוספת שבה משתמשים החוקרים כדי לגרום לך להרגיש בנוח. הם לא יביאו אותך לחדר חקירות, אבל הם ישאלו אותך שאלות שיכולות להיכלל גם בחקירה. החוקר יתגלה כחבר שלכם, או כזה הרוצה לעזור לכם, הוא אפילו יזמין אתכם לעשן יחד איתו סיגריה, בשום מקרה אל תאמינו לשיטות אלו, מטרתו של החוקר בכל שלב היא נגדכם גם אם נראה לכם אחרת.

מסקנה

החיים יכולים להיות בלתי צפויים רוב הזמן. לעולם לא תהיה בטוח אם יום אחד תזומן לחקירת משטרה או שאתה תהיה מואשם בפשע. תהליך זה יכול להיות לא פשוט בכלל ומייגע, אבל הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לשתף פעולה. חקירת המשטרה היא חלק חיוני בפתרון פשע. לא משנה כמה מעט הפרטים בהצהרות שלך, זה יכול לעזור לפתור חידה גדולה יותר. אל תדאג להיפגע או להיות מנוצל על ידי הזכויות שלך. חוקרי המשטרה מכירים את החוק, והם יצייתו לו. אך בכל מקרה כזה, כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי שיכין אתכם לחקירת משטרה בצורה הטובה ביותר.

זמין 24/7