דגשים חשובים לפני חקירת משטרה בעבירת אלימות במשפחה

דגשים חשובים לפני חקירת משטרה בעבירת אלימות במשפחה

ישנ מספר דגשים חשובים לפני חקירת משטרה בעבירת אלימות במשפחה, שלא פעם כחלק מביצוע הכנה לחקירה במשטרה אנו נתקלים בהם. הפעם נביא לכם רק את הדגשים הקריטים והחשובים באמת שכדאי מאוד להכיר לפני שאתם נכנסים לחדר החקירות.

חשוב להבין כי שלבי החקירה הם תחילתו של ההליך הפלילי!

ללא הכנה מדויקית ונכונה שמתבצעת על ידי עורך דין פלילי המומחה בתחום אלימות במשפחה בעל ידע מקצועי אתם עלולים למצוא את עצמכם נכנסים להליך מורכב מאוד. אך יחד עם זאת, בזכות הכנה יסודית החקירה יכולה להסתיים במהירות ובקלות ואפילו לגרום לסיומו של ההליך הפלילי.

חקירת המשטרה על עבירות אלימות במשפחה היא סוג של תהליך חקירה המקובל במחלקות המשטרה, אך הוא אינו קל. זה תהליך חשוב מאוד שהשוטרים לא רוצים שיגשש. שוטרים רבים נזהרים לעיתים קרובות בעבירות אלימות במשפחה, לא רק כדי להגן על הקורבנות אלא גם כדי להבטיח שהחקירה לא תשמש להוכחת העובדות ולהימנע מדליפות ראיות, מה שעלול להוביל לפשע חמור יותר. מעבר לכך יש לא מעט סיבות להיערך לחקירת משטרה בעבירות אלימות במשפחה בצורה הטובה והיסודית ביותר שאתם יכולים.

להלן מספר דברים חשוביםשכדאי לזכור לפני שתתחיל בחקירת המשטרה בנושא אלימות במשפחה. חשוב לציין ולהדגיש, לאמדובר על ייעוץ משפטי פלילי אלא כל הנאמר לצורך ידיעה בלבד. בכדי להתכונן לחקירת משטרה בצורה מקצועית חובה להתייעץ עם סנגור מומחה בתחום.

כללים חשובים להגיע מוכנים לחקירת משטרה

  • נשארים רגועים – הישאר רגוע ככל האפשר. מענה לשאלות בצורה רגועה יהיה טוב יותר מכיוון שהמשטרה תוכל להבין אותך. חשוב לתת לחוקר להבין את המצוקת גם של הנחקר. אמנם לא צריך לתת לחוקר את מה שהוא רוצה. לא פעם ציינו לכם כי אין לעזור לחוקר! תעזרו לעצמכם ולא לחקירת המשטרה.
  • היו חביבים כשאתם מדברים עם המשטרה. אל תתנהגו בצורה אלימה בשום אופן בתחנת המשטרה! לא פעם אנו לצערנו עדים למקרים בהם רבים שנכנסו לחקירת משטרה התנהגו בצורה אלימה ומצאו את עצמם לא רק בחקירה בגין חשד לאלימות אלא גם עבירות נסופות של תקיפת שוטרים!
  • תן תשובות פשוטות כאשר המשטרה חוקרת אותך – אל תרחיבו בתשובות. מה ששאלו רק על זה אתם עונים חוקרים יתנו לכם לדבר וככה אתם בלי לשים לב מביאים להם מידע ואפילו מידע שהם כלל לא הכירו שנופל ישירות לידיהם כפרי בשל.
  • זכור שיש לך זכויות – זה בסדר אם אתה רוצה להיחקר מול בת הזוג שלך, אתה לא צריך, ואם יש לך מסמכים שאתה לא מבין, אתה לא צריך לחתום עליהם. אם יש משהו שאתם לא מבינים או לא מכירים או מציגים לכם מסמכים אתם לא חותמים! אסור להכריח אתכם לחתום על מסמכים.
  • זכרו לדווח בחקירה על כל מידע רלוונטי – כל מידע רלוונטי עבורכם ושיכול לעזור לכם להתמודד עם ההליך הפלילי! לא למסור מידע שיכול לגרום לכם להודות באשמה.
  • וודאו שיש לכם עדויות לאלימות במשפחה – בדרך כלל עדויות הן הדבר עליו מסתמכת המשטרה, אלימות במשפחה היא משהו שלא ניתן תמיד להוכיח בדרך אחרת. אם קיימות עדויות שיכולות להקל בעבירות המיוחסות לכם, חשוב מאוד לבחון את עדויות אלו ולהציג אותם כבר בשלבי החקירה.

לסיכום

אלו רק חלק מהמון דגשים חשובים לפני חקירת משטרה בעבירת אלימות במשפחה, ברגע ששומרים על כללי אצבע ברורים ונכונים, כל ההליך הפלילי יכול להסתיים במהירות או שהוא עלול להיות ארוך מאוד ולהוביל לעונשים כבדים. מעבר לעונשים הכבדים בתחום הפלילי קיימת בעיה נוספת לא פחות םשוטה והיא ברוב המקרים פירוק התא המשפחתי, הוספה של מטען פירוק המשפחה היא מורכבת מאוד והופכת את התמודדות הנפשית עבור הרבה מאוד אנשים לקשה מנשוא.

זמין 24/7